Skocz do zawartości

Jaki dziś masz zegarek na ręku


igor

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj wspomniałem, że moja "stara" OMEGA ma już prawie 20 lat. Dostałem ją na 30-te urodziny. Taki pomysł powstał, aby dołożyć jej godne towarzystwo z okazji.... no cholera, nic mi nie przychodzi do głowy, więc niech będzie z okazji "dziesięciotysięcznego" lajka na forum ;-). Decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła, ale poważny kandydat na zajęcie ostatniego miejsce w zegarkowej szafce już się pojawił:

speedy.thumb.jpg.2b551faf2845070f91929b5c5fa979f4.jpgroto.jpg.e26706d170bf0666f07c47de61557d52.jpg

 

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysiek_W napisał:

Taka omega na Abrahama (nie ma się czego wstydzić  ;) ) to dobry wybór. No chyba że coś z Orisa w brązie? ;)

No, ale to do ORISA nie mam stosunku, a do OMEGI ogromny sentyment :). Śniła mi się po nocach przez wiele lat i dopiero jako jako trzydziestolatek mogłem sobie na nią pozwolić (tzn. decyzja rodzinna zapadła, że stać nas na taki zbytek). Chciałbym sobie przypomnieć tamte emocje :):

1014235949_omegaded.thumb.jpg.e3286488edcd1e030a09ad7d48248143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No diabeł mnie podkusił i wszedłem (omyłkowo ;-)) do konkurencji. Nigdy zakupu zegarka tej marki na poważnie nie rozważałem (zbyt nachalna zawsze mi się wydawała), ale.... Cholerka, nie mam się do czego przyczepić. Nawet logo mnie tu nie razi:

DJ.thumb.jpg.2d411cc9cac22979dcdf7c727b666738.jpg154931565_dj2.thumb.jpg.aa4bb2f7a07f47b698248f89adb0cf71.jpg

Mam odłożone oba (Moonwatch)  do poniedziałku i w tym dniu podejmę decyzję. Filip już wie, ku któremu się skłaniam, ale sprawa jest otwarta :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To być może kontrowersyjna opinia i zapewne znajdzie się co najmniej kilkanaście argumentów przeciw, ale _dla mnie_ spośród trzech popularnych marek ze zbliżonej półki (Rolex, IWC i Omega) najlepszy stosunek jakości do ceny prezentuje ta ostatnia. Trudno jednak do tego równania zaliczyć Moonwatcha, chyba że dostanie się dobry rabat i sprzeda na Ebay tę walizkę, która jest w zestawie.
Można poczekać na nowego Speediego, który zapewne za chwilę się pojawi (50 lat od misji Apollo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie zadałem pytania, który lepszy, bo wiadomo....:

  1. ...który lepszy ;-)
  2. ...co się wtedy zaczyna dziać (dobrze, że to nie forum zegarkowe) ;-)
  3. ...właściwie to zadałem takie pytanie :).

Ja kupuję emocjami i robię to... zanim mi przejdzie (jeżeli mnie w miarę stać naturalnie). Chłodna kalkulacja to nie moja domena. Choć tak, jestem z Poznania i lubię otrzymać spersonalizowaną ofertę rabatową. W tym wypadku nie jest tajemnicą, że Omega to spory upust, Rolex... stosuje inną politykę.

Do Omegi mam olbrzymi sentyment, ale "Speedy" jakoś mnie tak do końca nie urzekł "na żywo". Ten Oyster za to dosłownie "przykleił" się do nadgarstka i niesamowicie cieszy oko. Inne wersje kolorystyczne i stylistyczne nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Więcej- taki sam model, ale w mniejszym formacie nie podniósł mi ciśnienia ani o 1 mm HG. Potwierdzam więc oklepaną zasadę- przymierzajmy zegarki (buty jakoś da się wirtualnie obcykać). No, ale ja wariat jestem i moja opinia jest absolutnie niemiarodajna, bo często lubię iść "pod prąd"... albo odwrotnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.