Skocz do zawartości

Embassy of Elegance


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe... ach te poniedziałki...każdy ma dobry humor po weekendzie:)

Panowie, nie ma co się powstrzymywać od zakupów;)

 

Dzięki Wam za miłe słowa!

 

@Shenkt - przepraszam, ale mamy małe opóźnienie, ponieważ realizujemy na bieżąco zamówienia (głównie bespoke) i w związku z tym, jeśli nic po drodze się nie wydarzy to krawaty będą w sklepie za tydzień.

 

Miłego dnia Panowie!:)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarła do mnie wczoraj trzecia "bispołkowa" grenadyna fina, tym razem zielona. Moja pierwsza myśl po rozpakowaniu pudełka:  "Jeszcze tylko pięć i będę mieć je wszystkie!". Musicie pomyśleć nad jakimś rocznym abonamentem np. na 1 albo 2 krawaty miesięcznie :)

Po raz kolejny z całego serca polecam forumowiczom EoE!

 

post-5706-0-75404100-1450902333_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swordfishtrombone:

Tak, wymiary. Jestem dosyć niski (178 cm), więc potrzebuję trochę krótszych krawatów niż standardowe 150 cm. Wypełnienie standardowe w zupełności mi odpowiada więc nie testuję innych dostępnych opcji :) Zamawiany w sklepie w zakładce "bespoke", dlatego tak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swordfishtrombone:

Tak, wymiary. Jestem dosyć niski (178 cm), więc potrzebuję trochę krótszych krawatów niż standardowe 150 cm. Wypełnienie standardowe w zupełności mi odpowiada więc nie testuję innych dostępnych opcji :) Zamawiany w sklepie w zakładce "bespoke", dlatego tak napisałem.

 

Średni wzrost mężczyzny w Polsce to 177,5 cm. 150 cm to zdecydowanie zbyt długi krawat na przeciętnego Polaka. To jedna z patologii naszego rynku, jak zbyt wysoki górny guzik w marynarkach, koszmarny design butów itd.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 cm jest OK, jeżeli się wiąże Windsora. A ponieważ większość Polaków wiąże tylko taki węzeł (mi też się czasem zdarza na formalne okazje, nie pałam tak jak niektórzy forumowicze świętym oburzeniem na widok tego węzła ;)) to i krawaty są za długie.

 

edycja: do tego dochodzi jeszcze obwód szyi. Ja mam 38 cm, ktoś o moim wzroście i kołnierzyku np. 41-42 już spokojnie mógłby używać krawata o długości 150 cm.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też mi się nasunęła ta refleksja. Ja mam 182 cm, kołnierzyk 40-41 i stosunkowo krótkie nogi (więc załóżmy, że potrzebuję krawata tej długości, co mężczyzna o średniej budowie przy wzroście 185 cm), a w standardowm krawacie zawiązanym 4-in-handem na dobrą długość obie końcówki idealnie się pokrywają, lub krótsza wystaje "na paznokieć" (tak max. 5 mm, co mi nie przeszkadza). Więc istotnie, ktoś niższy potrzebuje z pewnością krótszego krawata.

 

Muszę to porównać z krawatami, które kupiłem we Francji, ale myślę, że mają tę samą długość. A Francuzi są na moje oko zdecydowanie niżsi od Polaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi double Windsor, to rzeczywiście przyda się kilka centymetrów i 150 cm może być na styk. Natomiast np. Drake's robi krawaty ze standardowa długością 147 cm - i to jest IMHO długość bardziej sensowna. Ja od kiedy zacząłem nosić spodnie z wyższym stanem, oraz wiązać krawat 4inhad, przekonałem się, że wszystkie moje krawaty są za długie. O podobnym problemie pisał kiedyś Tomek Miler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega jej bispołkowość, jeśli można zapytać? Ma niestandardowe wymiary?

 

 

swordfishtrombone:

Tak, wymiary. Jestem dosyć niski (178 cm), więc potrzebuję trochę krótszych krawatów niż standardowe 150 cm. Wypełnienie standardowe w zupełności mi odpowiada więc nie testuję innych dostępnych opcji :) Zamawiany w sklepie w zakładce "bespoke", dlatego tak napisałem.

 

Sam też ustalam długość krawatów. Noszę spodnie z wysokim stanem, więc krawaty o długości 150 cm są za długie przy węźle prostym (mam 180 cm wzrostu, ale chudą szyję :) ). W przypadku grenadyny dodatkowo materiał ulega rozciąganiu w trakcie użytkowania.

Udało mi się też wypracować z EoE odpowiednie proporcje jeżeli chodzi o szerokość krawata - lubię gdy węzeł jest "wysoki", dzięki temu w odpowiednim miejscu krawat jest szerszy niż ze standardowego szablonu.

 

@Zajac Poziomka

Spróbuj wypełnienia lekkiego dla grenadyny :). Według mnie jeszcze lepiej się wiąże krawat niż z wypełnieniem standardowym. Dla mnie to nawet mogłoby być jeszcze lżejsze wypełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.