Skocz do zawartości

Embassy of Elegance


Rekomendowane odpowiedzi

Moje zamówienie zostało zrealizowane w tempie ekspresowym. Krawat zamówiony w opcji bespoke w piątek po południu dotarł we wtorek. Co prawda tylko długość była inna od standardu, ale to nie zmienia faktu, że myślałem, że poczekam na niego z tydzień. Otrzymałem pomoc w wyborze wypełnienia nawet po godzinach pracy sklepu. :) Zdjęcia na stronie nie do końca oddają kolor materiału, w rzeczywistości jest bardziej nasycone. Zdjęcia w pierwszych postach tego wątku lepiej oddają kolor. Ponadto, piękne opakowanie.

post-5751-0-27988600-1439923256_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie zostało zrealizowane w tempie ekspresowym. Krawat zamówiony w opcji bespoke w piątek po południu dotarł we wtorek. Co prawda tylko długość była inna od standardu, ale to nie zmienia faktu, że myślałem, że poczekam na niego z tydzień. Otrzymałem pomoc w wyborze wypełnienia nawet po godzinach pracy sklepu. :) Zdjęcia na stronie nie do końca oddają kolor materiału, w rzeczywistości jest bardziej nasycone. Zdjęcia w pierwszych postach tego wątku lepiej oddają kolor. Ponadto, piękne opakowanie.

 

Cieszę się, że jesteś zadowolony;).

Szyliśmy twój krawat w weekend, żeby był jak najszybciej:).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W związku z tym, iż okazało się, że mój wpis w wątku 7 fold vs 3 fold okazał się wpisem o charakterze reklamowym ( chociaż moją intencją było, aby ten wpis był edukacyjny), został usunięty przez Moderatora.

 

Zatem napiszę moje spostrzeżenia jeszcze raz (wybaczcie jeśli nie użyję tych samych słów).

 

Poniżej kilka zdjęć uszytego przez nas klasycznego 7 folda z grenadyny fina (bez wypełnienia z rolowanymi brzegami).

 

post-5901-0-11955900-1442211891_thumb.jp

post-5901-0-79293200-1442211904_thumb.jp

post-5901-0-42782600-1442211921_thumb.jp

post-5901-0-34821500-1442211937_thumb.jp

post-5901-0-30601500-1442211956_thumb.jp

 

Kilka spostrzeżeń:

 

1. Tak  jak myślałem, krawat jest bardzo zbliżonej grubości co 3 fold z wypełnieniem (wełna + bawełna).

2. Węzeł jest średniej wielkości (myślałem, że będzie większy).

3. Krawat jest lżejszy, aniżeli 3 fold z wypełnieniem.

4. Wiążąc krawat uzyskujemy bardzo ładną łezkę. Muszę przyznać, że potrzebowałem kilka prób (około 5 min), aby "wyczuć" krawat. Z racji tego, że krawat nie ma wkładu, tylko sam jedwab, jest bardziej "plastyczny". Grenadyna sama w sobie taka jest (w szczególności fina), jednakże brak wkładu potęguję tę właściwość.

5. Po zawiązaniu "formujemy" krawat do około 15cm poniżej łezki, aby przywrócić jego kształt. Zajęło mi to około 15 sekund.

6. Musimy mieć świadomość, że rolowane brzegi "przebijają" przez materiał na przestrzeni około 15 cm poniżej metki (zdjęcie nr 4). Gdy marynarka jest zapięta tego nie widać. Możemy to po części zniwelować, poprzez uszycie brzegów na zakładkę. W grenadynie grossa taki efekt byłbym prawie nie widoczny.

 

Podsumowując:

 

Uważam, że jest to bardzo ciekawy krawat, który z powodzeniem można założyć na mniej formalne okazje.

Trzeba jednak mieć świadomość, powyższych cech, którymi tenże się charakteryzuje. Zatem, jest to krawat dla świadomego Klienta.

 

Pozdrawiam,

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobrze. Zadałem sobie trud przeczytania nowego regulaminu działu i popieram jego założenia. Ciekawe, jak będzie z egzekucją w praktyce, ale to już moderatorów problem. EOT.

 

A krawaty ładne, ładne. Zamówiłem już dla siebie ten bordowy w niebieskie paisley. I parę innych. Jak przyjdą, to... to się ucieszę :). Bardzo lubię wełniane krawaty, ale drukowanej wełny jeszcze nie miałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.