Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą - czy żwir jest równie niszczycielski dla podeszw niezależnie od ceny butów, czy po prostu Bexleye w trudniejszych warunkach ujawniają gorszą jakość materiałów, z których zostały wykonane?

Żwir zniszczy każde spody. Jak fleki gumowe masz dobre, to nie wymieniaj, chociaż wg mnie nie są najlepszej jakości, gdyż widać odgniecenia kamyczków. Skóra na obcasie nie ma wpływu na ścieranie się fleków i jak się na nich trzyma, to niech zostanie. Z brzegami spodów, to najlepiej udaj się do szewca, aby Ci maszynowo obrobił i położył wosk - symboliczna zapłata, nie opłaca się samemu tracić czasu, chyba że hobbystycznie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem po wakacjach w Egipcie. Podczas spaceru po plaży nieopatrznie wszedłem w plamę ropy (która zresztą dobrze się maskowała) mając na nogach praktycznie nowe espadryle, które zresztą bardzo polubiłem. Oprócz dołu podeszwy zabrudziły się też jej boki. Wygląda to, jakbym wszedł w kilka kup z rzędu. Istnieje jakaś szansa na odratowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansę widzę w odplamiaczu Hussard Avel, ale gwarantować ciężko. Każdy przypadek jest dość uniwersalny, a sam odplamiacz jest na tyle mocny, że przed użyciem koniecznie trzeba zweryfikować próbą na niewidocznym skrawku, jak dany materiał reaguje. No, ale generalnie warto mieć w domu, bo ratował "życie" już wielokrotnie :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadł mnie taki problem, że chcę sobie kupić podstawowe rzeczy jakie powinienem mieć do skór. Obecnie jestem w posiadaniu Regenerującego mydła do skór ETALON NOIR. 

 

Chcę dokupić Saphir Pate de Luxe 50ml x2 (brąz + czerń), Saphir Pommadier 50ml (brąz + czerń), Saphir Renovator 50ml. Daje to razem 125 zł. Zastanawiałem się jeszcze nad tłuszczem od Tarrago (15/19 zł). 
 
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na początek jest to odpowiedni zestaw (posiadam skórzane botki i czarne oxfordy). Chciałbym dołożyć coś do skóry zamszowej. Co byście zaproponowali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W niespełna miesięcznych butach pojawił mi się  taki problem : to chyba jest rozwarstwienie obcasu. Buty Oliver Sweeney kupione na Zalando.

Czy powinienem coś z tym zrobić, bo nie wiem z czym wiążę się ten problem. Raczej będe miał problem z  wymiana bo już ich na Zalando nie ma natomiast but jako całość bardzo mi się podoba. 

Drugi but jest narazie ok.

post-6295-0-79432100-1437053160_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e. Posiadam buty Vistula, produkcji włoskiej (model Lincoln). Założyłem je jednokrotnie i brązowy kolor podeszwy ma przetarcia czarne (to chyba normalne) a skóra bardzo delikatna ma wiele zgięć. Jak we własnym zakresie zadbać o te buty?Jakich produktów użyć? Chciałbym je założyć na własny ślub do granatowego garnituru.1.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa w tych butach jest niezwykle słaba, radziłbym szybko podzelować. Kompendium wiedzy o pielęgnacji znajdziesz np. tu: http://pastadobutow.pl/

 

EDIT: Widzę, że Multirenowacja na posterunku :) Skoro tak, to zapytam: jakieś szczególne produkty/procedury do skóry polerowanej (np. Loake seria 200)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa w tych butach jest niezwykle słaba, radziłbym szybko podzelować. Kompendium wiedzy o pielęgnacji znajdziesz np. tu: http://pastadobutow.pl/

 

EDIT: Widzę, że Multirenowacja na posterunku :) Skoro tak, to zapytam: jakieś szczególne produkty/procedury do skóry polerowanej (np. Loake seria 200)?

 dziękuje za rady...

Czy powinienem zwrócić jakąś szczególną uwagę na detale/materiały przy podzelowaniu? Polecacie jakiegoś dobrego szewca w Poznaniu lub Toruniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc, mam takie szybkie pytanie - dostalem dzis sztyblety z Herring shoes, kolor "tan". NIestety sa nieco za jasne jak na moje jesienne potrzeby. Nie chce sie bawic w ich przemalowanie farba, boje sie ze recznie kolor nie wyjdzie zbyt rowno..

 

Zastanawiam sie czy da sie je przyciemnic brazowym kremem Saphir Pommadier + twarda pasta? Czarnego nie chce stosowac, bo obawiam sie ze wyjda za ciemne. Jak trwala bedzie taka zmiana kolorystyczna?

 

Czy buty przed tym procesem nalezy jakos przygotowac (umyc czy cos), czy po prostu zapastowac i wypolerowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił raczej zabawę z farbami. Lepiej mieć buty trwale wybarwione i skórę normalnie pielęgnowaną, niż duże ilości kremu i pasty na cholewkach. Jak wspominasz, są to buty jesienne, więc chociażby ze względu na zmienność pogody, dobrze byłoby mieć coś bardziej trwałego.

Jeżeli jednak zdecydujesz się tylko na kremy i wosk, to raczej użyj znacznie bardziej ciemniejszego koloru, by mieć zamierzony efekt. W znacznej mierze jest to proces odwracalny, więc niczego nie powinieneś zepsuć. Przed aplikacją ciemniejszych środków, odczyść cholewki butów, ale niekoniecznie mocnym środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się właścicielem pierwszej pary swoich butów, które mają (jak podejrzewam) skórzaną podeszwę (lakierowaną?). Dzisiaj po raz pierwszy w nich wyszedłem, staram się je trochę "dotrzeć". Zastanawia mnie proces ścierania podeszwy - czy jest on prawidłowy? Czy nadmierne ścieranie na boku i czubku podeszwy jest w porządku (jak widac na zdjęciach, jest to delikatnie widoczne z boku buta)?

Jeśli nie, to czy wynika to z mojego błędu czy jest to kwestia błędnego wykonania? Wiadomo, są to buty za około ~250 złotych, nie za 1250, nie oczekiwam cudów, bo na takowe mnie nie stać. Oczekiwuję przyzwoitej jakości, nic więcej.
Jeśli tak, to czy zabezpieczenie podeszwy (zwłaszcza boków) pastą do butów skórzanych jest dobrym pomysłem, do momentu aż zaopatrzę się w środki typowo przeznaczone do pielęgnacji podeszw?

 

Zdjęcia:

http://fotowrzut.pl/G7G0N33OC5

http://fotowrzut.pl/UHNPEF7MF9

http://fotowrzut.pl/YSGYYQBERU

http://fotowrzut.pl/6I7IM9R2XM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.