Skocz do zawartości

Muzyka dla naszych uszu


booe

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteśmy przy soulu to polecam grupę WAR, która łaczyła elementy jazzu, bluesa, muzyki latynoamerykańskiej (latin) i r&b. Jedna z najlepszych sekcji rytmicznych.

Wersja koncertowa: The World Is A Ghetto (tytułowy utwór jednej z ich najlepszych płyt.

Polecam też nagrania WAR z legendarnym wokalistą Animalsów Erikiem Burdonem

PS. Ciekawostką jest to, ze filarem grupy uchodzącej za typowo Czarną był Duńczyk, Lee Oskar, grający na harmonijce ustnej.

EDIT: literówka

post-400-13658920410404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOUL jest w naszym kraju niepopularny. Moim ulubionym artystą z tego gatunku jest Curtis MAYFIELD.[...]

Curtis to legenda. Ja poznałem go dzięki kawałkowi "Here but I'm gone", którego cover wykonywał Clapton w Gdyni (

) - świetna wersja pokazująca klasę całego zespołu. Sam kawałek został przez Mayfielda nagrany już po wypadku, czyli był całkowicie sparaliżowany - klimat też zupełnie inny niż "na poprawę humoru".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miłośnicy jazzu, pytanie: co to za utwór w http://www.youtube.com/watch?v=4Z_ogYiOrr0 , zaczyna się po 17 minucie. Brzmi znajomo, ale niestety nie mogę skojarzyć, pewnie jakiś standard.

Nie mam czasu policzyć, który to utwór, ale jak będę wiedział, to powiem Ci dokładnie co to jest. Z tego co sie zorientowałem jest raczej coś z międzynarodowych baz muzycznych dostarczanych z myślą o produkcji filmowo-telewizyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłamię się stylistycznie ;) Trailer amerykańskiej wersji "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet", muzyka autorstwa Trenta Reznora (pojawił się już w wątku, tegoroczny laureat Oscara za muzykę do The Social Network), za mikrofonem Karen O z The Yeah Yeah Yeahs.

http://trailers.apple.com/trailers/sony ... gontattoo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miłośnicy jazzu, pytanie: co to za utwór w http://www.youtube.com/watch?v=4Z_ogYiOrr0 , zaczyna się po 17 minucie. Brzmi znajomo, ale niestety nie mogę skojarzyć, pewnie jakiś standard.

Nie mam czasu policzyć, który to utwór, ale jak będę wiedział, to powiem Ci dokładnie co to jest. Z tego co sie zorientowałem jest raczej coś z międzynarodowych baz muzycznych dostarczanych z myślą o produkcji filmowo-telewizyjnej.

To "Cherry" Krzysztofa Komedy z pełnometrażowego debiutu Romana Polańskiego z 1962 r. (od 45:31 do 47:33):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłamię się stylistycznie ;) Trailer amerykańskiej wersji "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet", muzyka autorstwa Trenta Reznora (pojawił się już w wątku, tegoroczny laureat Oscara za muzykę do The Social Network), za mikrofonem Karen O z The Yeah Yeah Yeahs.

http://trailers.apple.com/trailers/sony ... gontattoo/

to w zasadzie cover Led Zeppelin'ów. Nieźle się zapowiada.

Mam nadzieję, że hollywoodzka wersja filmu będzie bardziej żwawa od oryginału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miłośnicy jazzu, pytanie: co to za utwór w http://www.youtube.com/watch?v=4Z_ogYiOrr0 , zaczyna się po 17 minucie. Brzmi znajomo, ale niestety nie mogę skojarzyć, pewnie jakiś standard.

Nie mam czasu policzyć, który to utwór, ale jak będę wiedział, to powiem Ci dokładnie co to jest. Z tego co sie zorientowałem jest raczej coś z międzynarodowych baz muzycznych dostarczanych z myślą o produkcji filmowo-telewizyjnej.

To "Cherry" Krzysztofa Komedy z pełnometrażowego debiutu Romana Polańskiego z 1962 r. (od 45:31 do 47:33):

Sprawdzałem ostatnio zaiksy jakie płaciliśmy za muzykę do tego filmu "Szafa polska" i nie ma wśród nich żadnego utworu Krzysztofa Komedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio zaiksy jakie płaciliśmy za muzykę do tego filmu "Szafa polska" i nie ma wśród nich żadnego utworu Krzysztofa Komedy.

Na moje ucho jest to jednak motyw zaczerpnięty z Komedy. Każdy zresztą może ocenić sam porównując fragmenty wykorzystane w "Szafie polskiej" (2006) z linkiem do "Cherry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio zaiksy jakie płaciliśmy za muzykę do tego filmu "Szafa polska" i nie ma wśród nich żadnego utworu Krzysztofa Komedy.

Na moje ucho jest to jednak motyw zaczerpnięty z Komedy. Każdy zresztą może ocenić sam porównując fragmenty wykorzystane w "Szafie polskiej" (2006) z linkiem do "Cherry".

Na pewno masz słuch idealny, nie śmiem tego kwestionować, mam jednak dostępną dokumentację filmu (przygotowywałem go do emisji w ostatnim roku co najmniej dwa razy), i powtarzam nie ma tam żadnego utworu Komedy. Nie podejrzewam też by ktoś dokonał plagiatu lub "oprawca" muzyczny wstawił inny utwór. Film był wielokrotnie emitowany i wszelkie naruszenia ZAiKS dawno wyłapałby (takie rzeczy są w tej chwili bardzo monitorowane).

Bazy muzyczne są robione tak, by utwory muzyczne kojarzyły się nam z jak najlepszą muzyką. Jest to typowa muzyka do podkładu, ilustracji taśmy filmowej, samodzielnie nie brzmi najczęściej tak atrakcyjnie. Powtórzę: nie mam czasu liczyć, który to utwór w filmie, bo bym podał autora i tytuł.

Edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazy muzyczne są robione tak, by utwory muzyczne kojarzyły się nam z jak najlepszą muzyką. Jest to typowa muzyka do podkładu, ilustracji taśmy filmowej, samodzielnie nie brzmi najczęściej tak atrakcyjnie. Powtórzę: nie mam czasu liczyć, który to utwór w filmie, bo bym podał autora i tytuł.

Edit: literówka

Jeśli mam dobre skojarzenie, to jest to jakiś w miarę znany utwór. Poprosiłem o rozpoznanie, bo nie lubię tego uczucia, gdy słyszę jakiś utwór i skądś go znam, ale nie wiadomo skąd :) Faktycznie Cherry jest podobnym motywem, ale wydaje mi się, że to coś innego. Jeśli niczego nie pominąłem, jest to dwudziesty pierwszy utwór, no z dokładnością do dwóch. Byłoby świetnie, gdybyś to sprawdził, zagadka byłaby rozwiązania.

Podziękowania dla Ciebie i Uexkuella za zaangażowanie w temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam Ci tytuły i kompozytorów od 19 do 22 utworu:

Utwór: Confunktion - Kompozytor D.Richmond; Utwór: Teen lovers - Kompozytor Martin Coulter;Utwór: Mia Zia - Kompozytor P.Lhommet; Utwór: Carnaby street - Kompozytor J.Haider,

Wykonawcy nie są podani, dlatego uważam, że jest to oprawa z baz muzycznych; mogą być nieścisłości, jeśli producent podawał np. łączny czas wykorzystanego utworu (co mu wolno). Prawa do wszystkich utworów reprezentuje w Polsce ZAiKS. Jeśli bardzo Tobie zależy na ustaleniu muzyki mogę to skonsultować z "oprawcą" muzycznym filmu, z tego co widzę to moja znajoma, ale są wakacje i to może trochę potrwać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo odkryty polski młody jazz, pięknie chłopcy grają:

http://www.youtube.com/watch?v=kNCzrUBt ... 62&index=1

(powinna otworzyć się playlista)

Prezentowałem już Trio Marcina Wasilewskiego w tym wątku, ale przypomnień tej znanej polskiej grupy jazzowej (od 1993 r. współpracują z Tomaszem Stańką a ostatnio nagrywają dla ECM z Monachium) nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.