Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku overdressu raczej sie nie obawiam ponieważ ślub włosko - rosyjski w jakimś zamku w okolicach Rzymu, stąd moje dylematy, bowiem pewnie będzie "na bogato" i nie chciałbym wyglądać jak ubogi krewny...

Tym bardziej stawiałbym na:

Granatowy garmitur zdecydowanie lepszy. Do garnituru biała koszula, czarne wiedenki, biała lniana poszetka, krawat z niezbyt mocnym połyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurzędówka z jaśniejszymi spodniami to taki zestaw na wczesną porę i chyba w mniejszym stopniu na zimę. Byłem tak ubrany na ślub latem, plus muszka, i wszyscy patrzyli na mnie, a nie na pana młodego. Typowy overdress, ale to było w Polsce.

Nie bardzo w to wierzę. W którym momencie patrzyli na Ciebie? W momencie składania przysięgi, dawania prezentów, czy wznoszenia toastów?

Moja teoria jest taka, że ludziom, którzy są ubrani odmiennie od reszty, tylko się wydaje, że wszyscy na nich patrzą - wynika to z tego, że mają wątpliwości co do swojego ubioru i wciąż myślą o tym, jak zostaną ocenieni. Na własnym ślubie byłem w garniturze, a niektórzy goście w żakietach, a jeden w smokingu i nie było z tym żadnego problemu. Podstawa to pewność siebie i naturalność.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Nie bardzo w to wierzę. W którym momencie patrzyli na Ciebie? W momencie składania przysięgi, dawania prezentów, czy wznoszenia toastów?

Moja teoria jest taka, że ludziom, którzy są ubrani odmiennie od reszty, tylko się wydaje, że wszyscy na nich patrzą - wynika to z tego, że mają wątpliwości co do swojego ubioru i wciąż myślą o tym, jak zostaną ocenieni. Na własnym ślubie byłem w garniturze, a niektórzy goście w żakietach, a jeden w smokingu i nie było z tym żadnego problemu. Podstawa to pewność siebie i naturalność.

Ależ ja nie narzekam. Przyjemnie było słyszeć, ze wyglądałem najlepiej z całego towarzystwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle jakieś miejsce w Polsce, gdzie można dostać sensowne białe/białawe kamizelki ślubne? Sensowne, czyli z przyzwoitego materiału i bez wzorów.

Czy korzystanie z internetu na terytorium RP sie liczy? Poza tym krawcy.

Czy slubnosc kamizelki oznacza ze bedzie ona zalozona raz, na slub? Czy tez chodzi o oficjalne kamizelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kamizelkę białawą, zimną, nie kremową. Mogłaby być dwurzędowa. Do żakietu albo strollera. Poradził się mnie jeden znajomy pan młody, któremu odradziłem poliestrowe wzory. Chciałem mu pokazać alternatywę, a uparł się na kolor biały.

W sumie może być Internet też...

Chociaż na stronach znalazłem sporo kamizelek, to głównie szare i żółte, czasami kremowe i niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego najwięcej było kamizelek szarych, żółtych, kremowych czy niebieskich... hmmm ;) może są one najodpowiedniejsze do wymienionych strojów?

Nie jestem przekonany co do białego koloru kamizelki do żakietu czy strollera ale może Dr coś takie znajdzie w swoich archiwach. Za to biała będzie pasowała do wieczorowych strojów jak frak czy smoking i wtedy taka: http://www.darcyclothing.com/shop/waist ... sh232.html

ale jak ktoś się uprze... prosta z shantungu http://www.woodsofshropshire.co.uk/wais ... ntung.html jest i white white.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Biała kamizelka jest na tytułowym obrazku na stronie http://www.morningdressguide.com

Na przodzie jest ktoś w garniturze żakietowym szarym, a z tyłu ktoś z białą kamizelką dwurzędową.

Dołączona grafika

Też nie do końca mi się podoba pomysł z bielą, ale tu na obrazku wygląda ciekawie i może dodać odświętności panu młodemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w garniturze żakietowym to chyba Książę Karol. :)

Biała lub kremowa kamizelka wydaje mi się dobrym rozwiązaniem do żakietu, choć bardziej kontrastującym, a więc bardziej zwracającym uwagę. Taki strój nosił np. Fred Astaire.

Dołączona grafika

Link do zdjęcia

Tutaj dziewiętnastowieczna kamizelka ślubna, do porównania z dzisiejszymi. :)

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Edit: przepraszam za duże zdjęcie. :roll:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.