Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Miej sumienie i przeczytaj linki, które zostały wklejone powyżej - tam są nawet zdjęcia tego co nosi się pod szyją na ślub.

 

Ten krawat, to koszmar z "salonów" z odzieżą ślubną. W tych przybytkach - w formie w jakiej istnieją w PL - nie powinno się robić zakupów, chyba że chcesz wyglądać jak większość panów na tych weselach, ale nie wiem po co w takim razie jesteś na tym forum.

 

Odrób lekcje i trochę poczytaj, a wyjdzie Ci to na lepsze niż wklejanie fotek, bo widać, że nie rozumiesz o co chodzi z ubraniem na ślub.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten krawat, to koszmar z "salonów" z odzieżą ślubną. W tych przybytkach - w formie w jakiej istnieją w PL - nie powinno się robić zakupów, chyba że chcesz wyglądać jak większość panów na tych weselach, ale nie wiem po co w takim razie jesteś na tym forum.

 

Odrób lekcje i trochę poczytaj, a wyjdzie Ci to na lepsze niż wklejanie fotek, bo widać, że nie rozumiesz o co chodzi z ubraniem na ślub.

 

Jestem ciekaw, czy krawat to Twój pomysł, czy został Ci polecony przez obsługę - w takim razie zdradź adres salonu.

 

Dwie rady: Po pierwsze, na ślubie masz wyglądać elegancko. Określenia "eskcentrycznie", "fajnie", "bajerancko" itp. nie są na miejscu i nie o to tutaj chodzi. Po drugie, nie ma czegoś takiego, jak "męska moda ślubna". To, co założysz na ślub, powinno się sprawdzić i w innych okazjach wysokiej rangi. Unikaj jak ognia "krawatów ślubnych", muszników, "kwiatów pana młodego" itp. i całego tego badziewia - elegancji rodem z pipidówy. Przepis jest prosty - ciemny (granatowy - dobry wybór) garnitur, czarne buty, czarne skarpetki, biała koszula, biały (żywy!) kwiat w butonierce, biała poszetka, stonowany i ładny krawat.

\

A jeśli chcesz porad w sprawie garnituru, to załącz zdjęcie całej sylwetki, bo proporcje też mają znaczenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo dziękuję za wszytkie opinie i komentarze :) Krawat to nie był mój pomysł lecz obsługi, lecz nie chcę robić złej "reklamy" i podawać nazwy salonu. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy w związku z tym, że narzeczona będzie miała suknię ecru ze złotym haftem to czy na pewno w takiej sytuacji odpowiedni będzie krawat w srebrnym / szarym kolorze czy lepiej poszukać czegoś w kolorze garnituru - tj. w ciemnym granacie?

 

Pozdrawiam,

T.

 

Krawat nie w tę stronę, absolutnie. ;)
Choć w srebro jak najbardziej proponuję iść, jednak niech to będzie ładny krawat, w lekki wzorek jak najbardziej.

Pozdrawiam,
Arthur Hastings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, treugeber jeśli będziesz dobrze ubrany, to w żaden sposób nie będziesz odstawał od wybranki. Jednak dobór dodatków na ślub jest właśnie kluczowy. Niech będzie elegancko i ponadczasowo, moda przemija i nie potrzeba iść w nurt koszmarków ;)

Ładnie dobierz jeszcze poszetkę, tylko dyskretnie ułożoną, dodatkowo kwiatek, tylko nie przypinany, no i żywy oczywiście, i ubiór jak marzenie.

Trzeba nam pamiętać, że na ślub masz się ubrać, a nie przebrać :)

 

Pozdrawiam,

Arthur Hastings

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że nr 3, ale położenie górnego guzika na mostku + krótkość tej marynarki powoduje, że bym jej nie kupił.

 

Te marynarki wygladają źle na modelach, więc boje się myśleć jak będą wyglądały na zwykłym facecie.

Przymierzałem znowu i górny guzik wychodzi gdzieś trzy palce nad pępkiem i marynarki nie są krótkie. 

 

Na razie moim faworytem jest ten nr 1. czyli:

  1. Super Slim. Model 2P04VB3115 http://sklep.vistula...IS-Vistula.html

Jest nie jest taki niebieski jak ten:

  3. Super Slim. Model 2P04VB3116 http://sklep.vistula...IS-Vistula.html

i nie taki szary granat jak ten nr 2:

  2. Super Slim. Model 2P04VB3131 http://sklep.vistula...IS-Vistula.html

 

Klapy ładnie przylegają, kołnierz też, plecy równo jedynie marynarka jest  luźna jak się pociągnie za guzik. Przymierzałem najmniejszy dostępny rozmiar.

Ile centymetrów może odstawać od brzucha jak się złapie za górny guzik i pociągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile centymetrów może odstawać od brzucha jak się złapie za górny guzik i pociągnie?

Kilka jest ok, kilkanaście to za dużo. Zapnij guzik i zobaczysz czy marynarka nie krępuje Ci ruchów albo czy w niej nie pływasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Biała koszula, ciemny krawat, biała poszetka i kwiatek.

 

Jak sądzicie -  czy teraz nie wygląda zbyt "powszednio"? Mam wyglądać jak Pan Młody, a podobnie noszę się przez parę dni w tygodniu w pracy (poza kwiatkiem).

 

Co Wy na to? A może to jakoś rozjaśnić?

 

Pozdrawiam,

T.

 

post-3995-0-42731300-1368647345_thumb.jp

post-3995-0-07511100-1368647346_thumb.jp

post-3995-0-53102400-1368647346_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. Jakbyś jeszcze u krawca poprawił marynarkę, lekko poprawił wiązanie krawata, to by było naprawdę super. 

Jeżeli tak chodzisz do pracy to nic tylko pogratulować. Tak wygląda elegancki mężczyzna, a nie sprzedawca komórek w kolorowej koszuli i jarzeniowym krawacie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest za duża właściwie we wszystkich wymiarach. Dobór kolorów jest dużo lepszy - pierwsze zdjęcia z tego wątku to była polska tandeta z cyklu "Mr Każual w salonie mody ślubnej". Jeśli się boisz, że jest zbyt "biurowo", zamień krawat na taki w odcieniach srebra, czarnego i białego. Proszę, popatrz na te przykłady:

 

http://asuitablewardrobe.dynend.com/2010/01/wedding-ties.html

 

Btw, w mojej ocenie, krawat granatowy w drobny wzorek jest jak najbardziej ok. Mam też nadzieje, że na ślubie będziesz miał prawdziwy kwiat (na przykład goździk), sztuczny wygląda strasznie. Wymieniłbym również koszulę na taką mającą włoski kołnierzyk (spread collar) - masz dużą i owalną głowę, będzie Ci w nim lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same wątpliwości jak Wy. Ten wariant ubioru przewiduję tylko w przypadku upału. Kelnerzy będą w białych koszulach i czarnych kamizelkach. Ciemno będzie tak jak piszecie ok 21. Czyli formalnie trzeba zrezygnować w ogóle ze smokingu. Nie będę się przebierał przecież:). Mam dalej jednak mały dylemat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do garnituru dobrał lepszy krawat. Srebrny (delikatny) lub szary z lekkim połyskiem. Biała koszula i poszetka bardzo ładne. Ten krawat co Ci dobrali w salonie to po prostu żenująca wiocha. Rękawy chyba już skróciłeś, w ramionach można troszkę poprawić, ale już bez przesadyzmu.  

 

Ten post był w nawiązaniu do ubioru Pana Młodego, który prosił o radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.