Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdybym miał mieć własny ślub w południe w upalny dzień, i miał na sobie szary garnitur i dodatki w ciepłych kolorach, to wybrałbym buty brązowe. Albo zmienił kolorystykę dodatków na zimną i wtedy czarne buty. Np. biała koszula, szary krawat, czarny pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał mieć własny ślub w południe w upalny dzień, i miał na sobie szary garnitur i dodatki w ciepłych kolorach, to wybrałbym buty brązowe. Albo zmienił kolorystykę dodatków na zimną i wtedy czarne buty. Np. biała koszula, szary krawat, czarny pasek.

Ślub to ślub. Wybrałbym czarne buty i białą koszulę. A w każdej innej sytuacji - brązowe buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem przekonany do kremowych butów (koszuli zresztą też nie). Nie widzę ich z tym garniturem (chyba że mój monitor kłamie). Jak sugerował Jan spectator shoes, ekstrawagancko lub klasycznie: czarne, proste: bez zdobień max. nakładany nosek, czy wiedenki czy angielki to bym się już nie spierał.

PS. Z Twojej pierwszej wypowiedzi byłem święcie przekonany że garnitur również będzie kremowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolor tego garnituru jest ciepły dlatego wolałbym śmietankową koszulę. Co więcej w śmietankowym kolorze będzie także suknia Pani Młodej.

Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy, ale miałem na mysli drobne dziurki ;-)

viewtopic.php?f=1&t=850&start=0

Moim zdaniem dobrze ubrany mezczyzna zawsze pasuje do swojej partnerki - nie ma potrzeby robienia z ludzi zestawów koordynowanych, w których ktos jest marynarka, a partner/partnerka odd trousers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolor tego garnituru jest ciepły dlatego wolałbym śmietankową koszulę. Co więcej w śmietankowym kolorze będzie także suknia Pani Młodej.

Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy, ale miałem na mysli drobne dziurki ;-)

Czytałes wpis Macaroniego na temat ubioru slubnego http://macaronitomato.blogspot.com/2009 ... sluby.html i ten http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/slub.html? Zgadzasz sie z tym co jest tam napisane, czy nie?

Odnosze wrazenie, ze nie prosisz o rade w sprawie stroju slubnego, tylko juz postanowiles (lub Twoja narzeczona zrobiła to za Ciebie) i starasz sie teraz nas przekonac do swojej koncepcji. Ciezko jest mi sobie wyobrazic ładne dziurkowane buty o których piszesz, a to co mi przychodzi do głowy przypomina koszmarek. Moze wkleisz pogladowy link do tych butów?

Ps. Planujesz miec poszetke? Czy ma byc w kolorze muchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur wygląda na jasnoszary - ładny.

Możesz się ubrać jak chcesz, ale wg mnie w grę wchodzi jedynie biała koszula i czarne, eleganckie, oszczędnie zdobione buty. W końcu to ślub.

> Według mnie kolor tego garnituru jest ciepły dlatego wolałbym śmietankową koszulę. Co więcej w śmietankowym

> kolorze będzie także suknia Pani Młodej.

Przyznaj się, że uszyłeś koszulę z resztek po sukni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest mi sobie wyobrazic ładne dziurkowane buty o których piszesz, a to co mi przychodzi do głowy przypomina koszmarek. Moze wkleisz pogladowy link do tych butów?

Jako świeżo upieczony pasjonat wiatrówek, bo rozumiem, że o nich mowa, wklejam parę propozycji:

Przykład 1

Przykład 2

Jeżeli ślub ma być w największe upały, może rzeczywiście warto takie buty rozważyć, aby z drugiej strony przez całą ceremonię nie skupiać się tylko na piekle oplatającym stopy? Chociaż ja osobiście wolałbym po prostu ślub zorganizować we wrześniu albo kwietniu i ubrać się bardzo formalnie, a przy okazji nie wystawiać gości, nie posiadających letnich garniturów, na możliwość upieczenia się żywcem ;)

Ciekawe dlaczego śluby organizuje się głównie w okresie najbardziej gorącym w Polsce, skoro i klimatyzacja często szwankuje w salach, i goście raczej nie są stałymi czytelnikami forum.bespoke.pl aby mieć w swojej szafie letni garnitur bez podszewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem juz dziurkowane buty na forum, ale jak dla mnie sa one nieformalne, a te z pierwszego linka wrecz działkowe, szczegolnie gdyby miały byc w kolorze kremowym. Rozumiem tez, ze kolega mysli o gotowym obuwiu, a tam dziurkowane buty moga wygladc jeszcze gorzej.

Ja chodze w te temperatury w oxfordach czarnych lub brazowych oraz boat shoes (w zaleznosci od ochoty) i zupełnie nie odczuwam dyskomfortu.

Ps. Poczekajmy, moze kolega odniesie sie do mojego wczesniejszego postu i wtedy bedzie nam łatwiej dyskutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy eleganccy Panowie,

potrzebuję waszej rady. Niebawem wraz z moim partnerem wybieramy się na wesele jego brata, na którym mój partner będzie świadkiem.

Kupiliśmy garnitur, szary, lekko połyskujący na złoto. Do tego garnituru kupiliśmy koszulę ecru z plisą. Wybór koszuli nie był nasz, postanowiliśmy się dostosować do prośby pary młodej. Sęk w tym, że krawat musimy wybrać sami, poszetkę też. I powiem szczerze, nie mam pojęcia, jaki kolor by pasował do tego zestawu.

Nie wiemy, jaką sukienkę będzie miała świadkowa i chyba przesadą byłoby dopasowywanie się do niej. Moja sukienka będzie czarna w białe grochy, więc też nic nie narzuca.

Mój partner ma ciemne włosy, niebieskie oczy i dość ciemną karnację.

Oczywiście, wyboru dokonamy przymierzając koszulę i marynarkę do konkretnego krawata, ale na jakie kolory patrzeć?

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór koszuli nie był nasz, postanowiliśmy się dostosować do prośby pary młodej.

Koszulę proponuję białą w szczególności jeśli to tylko Wy chcieliście się dostosować (a nie zasugerowano Wam to). Przecież Pani będzie w stroju w białe grochy a nie kremowe.

Najbardziej elgancka jest biała, lniana, poszetka do znalezienia na allegro. Ułożona prosto: http://www.samhober.com/howtofoldpocket ... refold.htm

Krawat skromny: http://www.samhober.com/formal-wedding- ... silk-ties/ nie trzeba tam kupować ale można próbować coś w tym stylu znaleźć. Będzie elegancki, skromny i prosty, nie będzie odrywał wzroku z panny młodej no i oczywiście Pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że już kupiona ale każdy (zakładam) w szafie ma elegancką białą koszulę, stąd można je miejscami zamienić ;) .

Smutne czy eleganckie. Sami wybraliście szary, smutny garnitur.

Proszę się zastanowić co ma robić świadek na ślubie. To nie jest jego impreza na której powinien się lansować. Ma on potwierdzać powagę słów, stanowionych oświadczeń etc.

Żeby było weselej: krwistoczerwony goździk w butonierce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszetka biała lniana (tv fold) pasuje na wszystkie formalne okazje ;) aktualnie brakuje nam 2 osób do zamówienia kolejnej partii. vide dział kupię, sprzedam - temat: wstępnie - lniane poszetki. sam hober jest niewarty swojej ceny imho.

goździk w butonierce 'siądzie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od początku chcieliśmy białą koszulę, ewentualnie ecru ale z normalnymi guzikami a nie krytymi. Żeby uniknąć rodzinnych waśni, kupiliśmy taką, jak pan młody. I tak trzeba ją było taliować.

Garnitur jest taki, jaki jest, bo najlepiej leżał na chudym i wysokim chłopie. Nie wybieraliśmy koloru a krój.

Świadek nie ma żadnych zapędów do lansowania się ani krzykliwych kolorów, obawiam się jednak, że cały w szarości będzie wyglądał jak żałobnik a nie świadek.

Jakie kolory poza szarością by pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam hober jest niewarty swojej ceny imho.

Kset, przepraszam za osobistą wycieczkę ale od kilku dni chyba cierpiałeś na bezsenność czekając na paczkę z Bexleja. ;) Vide choćby zdjęcia włoszczyzny. Napisałem, że to tylko wzór wedding tie.

goździk w butonierce 'siądzie'.

Masz na myśli zwiędnie? Są na to pewne sposoby. Ostatecznie można zdjąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszetka biała lniana (tv fold) pasuje na wszystkie formalne okazje ;) aktualnie brakuje nam 2 osób do zamówienia kolejnej partii. vide dział kupię, sprzedam - temat: wstępnie - lniane poszetki. sam hober jest niewarty swojej ceny imho.

goździk w butonierce 'siądzie'.

Kset, ale biała poszetka do koszuli ecru? Jeśli byście zamówili to kiedy będzie dostawa? Możesz mi napisać na priv co i jak? Koszty, terminy, link do sklepu itp? Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.