Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2020 o 22:26, Tanatos70 napisał:

Czołgi na kopycie BP. Wcześniej nie miałem z nim do czynienia. Dość obszerne, choć nie takie, jak wydawałoby się patrząc na zdjęcia. Więcej miejsca w palcach i nad palcami niż w F, czy P2 (wystarczy popatrzeć na profil) choć kopyto wyraźnie krótsze. Jeżeli ktoś ma jakiś zapas przy F czy P2 to wejdzie w swój rozmiar w BP. Jeżeli jest tak na styk, to należy jednak rozważyć 0,5 rozm. większe. Podobnie jak w przypadku kopyta Peter, choć nie tak po prostu (wszystko zależy od parametrów stopy) 🙂.

Czy możesz zamieścić zdjęcia porównujące BP do P2 i F? A jak w Twoim wypadku, są dobre czy jednak brałbyś 0,5 rozm. większe niż F czy P2? Cały czas się waham a pamiętam, że masz podobne długości jak ja, wyżej @Wodzu pisał, że w jego przypadku akurat te +0,5 było konieczne. Jak z trzymaniem pięty? P2 jak wiemy jest dość luźne w pięcie a jak BP? Rozumiem, że są w palcach jeszcze szersze niż P2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Solecalupo napisał:

Czy możesz zamieścić zdjęcia porównujące BP do P2 i F? A jak w Twoim wypadku, są dobre czy jednak brałbyś 0,5 rozm. większe niż F czy P2? Cały czas się waham a pamiętam, że masz podobne długości jak ja, wyżej @Wodzu pisał, że w jego przypadku akurat te +0,5 było konieczne. Jak z trzymaniem pięty? P2 jak wiemy jest dość luźne w pięcie a jak BP? Rozumiem, że są w palcach jeszcze szersze niż P2?

BP jest wygodniejszym kopytem od F i P2 (w palcach najszersze z tej trójki), ale tak jak @Tanatos70trafnie zauważył, miejsca nie ma tak dużo jak mogłoby się wydawać. Słabe trzymanie pięty w P2 potwierdzam, w BP jest moim zdaniem wyraźnie lepsze - pięty prawie w ogóle się nie przemieszczają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeanM Kiedyś to było 30 Euro. Zazwyczaj jednak dostajesz je "gratis" do butów. Jednak nawet w cenie sklepowej to najlepszy stosunek ceny do jakości jaki znam 🙂. Prawidła Vassa są dedykowane do konkretnego kopyta, wykonane  prawdopodobnie z drewna olchowego (info z opracowania Laszlo i Magdy Vass- "Herrenschuhe- handgearbeitet") i impregnowane woskiem pszczelim .

v8.thumb.jpg.f5780533856b41c3cc7ce1d954450735.jpg

 

edit: zazwyczaj dostajesz te dwuczęściowe. Trzyczęściowe (idealne do trzewików- komfortowo się wtedy nimi manipuluje) są jak Yeti 😉

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dopasowaniem prawideł do kopyta mam trochę inne doświadczenia - w przypadku standardowych tęgości są nieźle dopasowane, jednak w większych tęgościach już nie. Pytałem o to swego czasu u źródła i otrzymałem odpowiedź, że Vass nie oferuje prawideł dopasowanych do różnych tęgości. Czasem kompensują to w taki sposób, że dobierają prawidła do większego rozmiaru butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bardzo podoba mi się wersja Norwegerow dla amerykańskiego sklepu No Man Walks Alon.

https://nomanwalksalone.com/footwear/shoes/cognac-scotch-grain-norweger-997.html

Czy taki model można spotkać w jakimś europejskim sklepie? Jeśli tak, to w jakim?
Jaka - na podstawie Waszego doświadczenia - mogłaby być cena MTO w Vassie?

Dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@whsnto jeden z bardziej znanych i ładniejszych modeli Vassa. Tradycyjnie wykonywany na kopycie Peter. Ten z zalinkowanego sklepu to model na kopycie F. Raczej niedostępny na tym kopycie w regularnej sprzedaży. W MTO możesz mieć w zasadzie wszelkie kombinacje. Z tym, że komunikacja z supportem kuleje. Cena z prawidłami w tej skórze (scochgrain) nie powinna przekroczyć 550-600 Euro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.