Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do nosicieli Vass na Dainite - jaką macie wysokość obcasa? nie zwracałem na to nigdy uwagi, natomiast kupiłem monki w kolorze navy z zamówienia MTO i w nim jest obcasz 3 1/8. niby niewiele wyższy, po założeniu jednorazowym nie zauważyłem różnicy, ale zastawiam się czy je próbować rozchodzić, czy nie sprzedać dalej? w sieci znalazłem zdjęcia 3 1/4, 2 1/2 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Solecaluponie przypominam sobie, abym te klasyczne vassowskie kopyta przymierzał. Swego czasu nosiłem się jednak z zamiarem kupna jednej pary "czołgów" BP i konsultowałem sprawę z kol. @R50. On twierdzi, że żona (ona posiada buty na tym kopycie) twierdzi, Iż to z grubsza standardowe parametry. W sensie, żeby nie zamawiać większych czy mniejszych niż np P2. Sam jeszcze nie sprawdzałem 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tanatos70 napisał:

Edit: teraz zauważyłem, że piszesz o kopycie BF, a nie BP- to niby takie trochę szersze F. Ja mam trzewiki na poszerzonym kopycie F. Jest wizualnie smuklejsze niż P2, a oferuje podobną ilość miejsca.

Dzięki! Vass ma przeceny właśnie do 50%, myślałem nad cordovanem ale rozmiary przebrane mocno więc pewnie jednak nic nie zamówię.

Edit. Hahaha chodziło mi właśnie o BP tylko zrobiłem literówkę 🤣

Edit2: Znalażłem taki opis na SF: So if you can't fit in a F-last but like the look just get yourself a 3636, it will be exactly that, but don't forget to go one size up. I wear f-last boots 43, 3636 last shoes size 44.

Hmmm pierwszy raz się spotykam u VASSa z przejściem o 1 rozmiar przy zmianie kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Solecalupo napisał:

Edit2: Znalażłem taki opis na SF: So if you can't fit in a F-last but like the look just get yourself a 3636, it will be exactly that, but don't forget to go one size up. I wear f-last boots 43, 3636 last shoes size 44.

Hmmm pierwszy raz się spotykam u VASSa z przejściem o 1 rozmiar przy zmianie kopyta.

To chyba jakaś bzdura 🙂. Spotkałem się gdzieś z opinią, żeby iść 0,5 rozm. w górę w tych kopytach, ale ostatecznie zawierzyłem doświadczonemu koledze i.... poległem. Zamówiłem właśnie parę trepów BP w swoim typowym rozmiarze 😁. Wstyd, aby przy jakichś 10 parach nie posiadać choć jednej, będącej kwintesencją Vassa. Podzielę się opinią na temat dopasowania jak (jeżeli) już do mnie dojadą

36-2.thumb.jpg.9b6de61d19e4929081a043391903b72e.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie mam żadnego doświadczenia z butami Vass i potrzebuję podpowiedzi przy wyborze rozmiaru.
Double Monk * F    https://vass-shoes.com/shop/double-monk-f-4/
Norweger * P     https://vass-shoes.com/shop/norweger-p-cognac/
Dostępne są 43 i 43,5.

Noszę buty w rozmiarze 43EU, stopa 28cm.
HOLMES II 109F 9,5UK pół rozmiaru za duże na długość, ale mało miejsca w podbiciu.
Loake - pasują 9 i 9,5 (9 lepsza).

Przejrzałem forum i chyba wezmę 43. 😟

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bartbart napisał:

Koledzy, nie mam żadnego doświadczenia z butami Vass i potrzebuję podpowiedzi przy wyborze rozmiaru.
Double Monk * F    https://vass-shoes.com/shop/double-monk-f-4/
Norweger * P     https://vass-shoes.com/shop/norweger-p-cognac/
Dostępne są 43 i 43,5.

Noszę buty w rozmiarze 43EU, stopa 28cm.
 

 

Jeżeli miałbym pomóc tak na szybko- jest spora szansa, że będą pasowały rozmiary odpowiednio 42,5 dla F i 43 dla P. Monki wybaczą ewentualne wysokie podbicie. Jednak nie znając pozostałych parametrów Twoich stop (z zasady nie są równe) , bezpieczniej będzie dodać te pół rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Tanatos70 said:

Jeżeli miałbym pomóc tak na szybko- jest spora szansa, że będą pasowały rozmiary odpowiednio 42,5 dla F i 43 dla P. Monki wybaczą ewentualne wysokie podbicie. Jednak nie znając pozostałych parametrów Twoich stop (z zasady nie są równe) , bezpieczniej będzie dodać te pół rozmiaru. 

Dzięki @Tanatos70.

Zrobię chyba tak: Monki F 43, Norwegery P 43,5 albo oba w rozmiarze 43. Rozumiem, ze dla kopyta P warto dodać 0,5 rozmiaru (względem F) z powodu długości buta i obwodu w podbiciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 20:51, Tanatos70 napisał:

To chyba jakaś bzdura 🙂. Spotkałem się gdzieś z opinią, żeby iść 0,5 rozm. w górę w tych kopytach, ale ostatecznie zawierzyłem doświadczonemu koledze i.... poległem. Zamówiłem właśnie parę trepów BP w swoim typowym rozmiarze 😁. Wstyd, aby przy jakichś 10 parach nie posiadać choć jednej, będącej kwintesencją Vassa. Podzielę się opinią na temat dopasowania jak (jeżeli) już do mnie dojadą

Vass opisał tak: You can perhaps go up half size to 42.5. Our 3636 last is a bit rounder, but wider than P2 or F lasts. Więc pewnie dla kopyta 3636 zaryzykuję +0,5 w stosunku do F i P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodzu napisał:

Kopyto Budapester jest krótsze od F i P2 i w wielu miejscach poleca się wybranie rozmiaru o 0,5 większego. Mogę potwierdzić prawdziwość tej tezy w swoim przypadku.

Też czytam o tym w wielu miejscach a przed chwilą taka odpowiedź jeszcze przyszła od Kuti Rezso z Vass'a:

If you would like to go for last 3636 then please do not go with any size up. The 3636 last is our so said “widest” last. It is a very comfortable and roomy last.

Especially if you are interested in Budapest model. I guess a derby one. I recommend to go for the same size, just like with the P2. So we recommend to go for the same size, EU 42.

I do have size EU41 on both, and I can tell you that the 3636 last is a very roomy one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Solecalupo napisał:

Też czytam o tym w wielu miejscach a przed chwilą taka odpowiedź jeszcze przyszła od Kuti Rezso z Vass'a:

If you would like to go for last 3636 then please do not go with any size up. The 3636 last is our so said “widest” last. It is a very comfortable and roomy last.

Especially if you are interested in Budapest model. I guess a derby one. I recommend to go for the same size, just like with the P2. So we recommend to go for the same size, EU 42.

I do have size EU41 on both, and I can tell you that the 3636 last is a very roomy one.

Nie wiem, czym się różni 3636 od BP, ale wiadomo, że długość to nie jedyny wymiar. Z tymi sugestiami Vassa różnie bywa, zwłaszcza jak ktoś ma niestandardowe stopy.

Przy okazji - Rezso Kuti już od dłuższego czasu nie pracuje dla Vassa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Otrzymałem wczoraj informację od Rezso, który znów pracuje u Vassa, choć obecnie z domu:

sklep zamknięty, ludzie w domach. Eva Vass została chwilowo sama i próbuje ogarnąć całość w tym masę blakfrajdejowych zamówień. Dlatego przy zamówieniu pojawia się informacja o możliwym 14 dniowym poślizgu w wysyłce. Dziś coś się chyba ruszyło i mają jakieś wsparcie. Moją przesyłkę z zamówieniem z zeszłego czwartku mają wysłać "na dniach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.