Skocz do zawartości

Gdzie kupować koszule przy ograniczonym budżecie?


gamer7772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!  Otóż jestem studentem pierwszego roku. Na codzień chodze w koszulach, bardziej lub mniej casualowych. Niestety, w sklepach zwykle się spotykam spotykam z następującym problemami:
- krój koszuli nie odpowiada (np. mały kołnierzyk)
- nieodpowiedni skład (domieszka poliestru, której nie znoszę)
- słabej jakości bawełna (easy iron. podobno włókna takiej koszuli traktowane sa amoniakiem, żeby się nie gniotły. efekt jest podobny do koszuli z poliestru)
- zły rodzaj kołnierzyka ( chętnie noszę kent, ale się zdarza , że mają tylko włoskie, z takich, jakie mi się podobają)
- brak mojego rozmiaru (zwłaszcza wyprzedarze)
- zbyt wysoka cena (mam nieco ograniczony budżet; dysponując większą kwotą, łatwo rozwiązać pozostałe problemy , kupując koszule droższych marek albo szyjąc na miarę; niestety, zazwyczaj na jedną koszule mogę przeznaczyć 100-150 zł),

Uwzgędniwszy powyższe punkty, może mi zaproponować jakis fajny sklep gdzie można kupić koszule. Może to być sieciówka (mieszkam w Warszawie), może być online (choć preferuje sklepy stacjonarne)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet pozwala jedynie zaszaleć w czasie wyprzedaży, to:

 

- rozsądnym wyjściem jest Allegro - okazje różne oraz koszule Massimo Dutti - garniturowe są przeciętne, ale casualowe mogą być (ceny już od ok. 60 zł bez przesyłki, choć trzeba towar dokładnie oglądać - sporo rzeczy uszkodzonych)

- outlety i posezonowe obniżki

 

Ja np. dwie ładne i dobre jakościowo, nowe koszule kupiłem za 59 zł (wiele lat temu, fakt) i 69 zł (chyba ze dwa lata temu), jedną w outlecie, drugą w Vistuli. Mając 150 zł w momencie wyprzedaży praktycznie każda koszula jest w zasięgu, ale trzeba uwzględnić ewentualne poprawki (ja prawie zawsze muszę skracać rękawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Charles Tyrwhitt.

Ostatnio potrzebowałem kilka koszul Casual, zamówiłem tam zestaw 4 koszul po 25 funtów. Po końcowym podaniu rabatu 20% (pełno kodów promocyjnych w sieci) wyszło 500pln czyli 125pln za koszulę. Jeśli nie chcesz kupować od razu takie ilości poczekaj do zamówienia forumowego które co jakiś czas organizuje paparazzo

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mamy ograniczony budżet więcej czasu i uwagi poświęcamy na szukanie, przymierzanie i testowanie koszul :) po jakimś czasie okazuje się, który z wyborów był trafiony. Niestety często okazje są rozczarowujące. Świetnie wypunktowałeś typowe braki w jakości oferowanych koszul. Ja już się poddałem i nie kupuję koszul, zbyt wiele czasu, pieniędzy i nerwów kosztowało mnie szukanie. Czasem przyjaciele proszą mnie o pomoc w kupieniu koszuli np. na ślub. Wyruszamy wtedy w miasto, odwiedzamy możliwie dużo sklepów w Warszawie. Niestety nadal zdarzają się miejsca gdzie przymierzanie koszuli nie jest mile widziane. Osobiście uważam, że nie powinno się kupować tak osobistej garederoby w ciemno, zbyt wiele niewiadomych. Zwykle, po takim rajdzie w końcu razem znajdujemy koszulę, która leży :), ale jest to wybór mniejszego zła. Dużym minusem jest jakość tkanin, tańsze niestety szybko się przecierają, trudno je wyprasować ( to komentarz od mojej pani :) ) wielokrotność prania im nie służy wiec szybko rozglądamy się za następną co niewątpliwie cieszy sprzedawców. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj są tam koszule których cena oscyluje w granicy 300-400 zl i są przecenione przeciętnie o 25%, a to i tak za drogo jak dla mnie.

Czyli że kosztują 230-300 zł?

Byłem w TKMaxx kilkadziesiąt czy sto razy, w czterech miastach w Polsce i w Londynie. Koszulę w podanym przedziale cenowym widziałem raz. Jedną. Normalna cena koszul to 99, 129 lub 149 zł.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W p&c McNeal i Christian Berg.

Jest jeszcze Jake's z marek własnych w P&C. McNeal i Jake's kupowałem parę ładnych lat temu, może od tamtego czasu jakość się poprawiła, ale jeżeli nie, to nie polecam. Natomiast Christian Berg są według mnie naprawdę w porządku jeżeli chodzi o jakość, ale wszystkie są "classic fit". Mi tam specjalnie nie przeszkadza, gdy koszule są trochę obszerniejsze, ale jeżeli komuś bardziej zależy na dopasowaniu, to prawdopodobnie będzie musiał doliczyć do ceny kilkanaście złotych za taliowanie - i tym samym będą z 50 złotych powyżej budżetu, o który pyta autor.

 

A tak na marginesie - od patrzenia na ten "budget" aż bolą oczy, może autor/moderator by to zmienił? zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzeć na "regularne" ceny w Wólczance, sytuacja analogiczna jak w CT. To raczej ceny "promocyjne" są normalne, a wyjątkowo wysokie "regularne" rzadko kiedy obowiązują i są sztucznie zawyżane, żeby tworzyć wrażenie nadzwyczajnej okazji przy zakupie "promocyjnym".

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo_Belmondoo, obawiam się że na forum mógłbyś zostać zlinczowany za kupno koszuli Wólczanki za 350 ;). Ewentualnie, któryś z kolegów mógłby odpowiedzieć 'dołóż 800 zł i kup Yanko" albo "Kiedy druga edycja torby weekendowej?".

RadekM jestem w pełni świadomy, że koszule wólczanki nie są warte ceny wyjściowej. jednakże niektóre lamberty w cenie 99zł są całkiem ok, zarówno pod względem tkaniny jak i wykonania.

Szczerze powiedziawszy to nie pamiętam kiedy zdarzyło mi się kupić cokolwiek w wólczance, vistuli, bytomiu w normalnej cenie. z resztą przy nachalności promocji jest to praktycznie niemożliwe. Ciekawy wpis na temat cen polskich marek popełnił ostatnio MrVintage.

Chodziło mi raczej o wskazanie koledze, że przy ograniczonym budżecie może kupić koszulę z dobrej jakości tkaniny,a nie poliester z zary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wólczanka czy Tk Maxx, to nie mój styl odzieżowy, może wiecie gdzie można kupić koszule,nietypowe sieciówkowe, na normalnego faceta, nie drwala,czy unisex.

 

Myślałem, że w Tk maxx to raczej do wyboru, do koloru, tutaj biznes dress, tam casual i koszule w czaszki, a na końcu nawet koszule z krótkim rękawem do garnituru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też śledzić ofertę wyprzedaży u Osovskiego, b. dobre jakościowo koszule z dobrych tkanin.  Czasami można je nabyć nawet za 99 zł, jednak  zwykle cena "wyprzedażowa" oscyluje w okolicy 129-149 zł. Poza tym teraz znowu chyba jest oferta, kup 3 koszule, zapłać za 2. Jeśli nie masz ochoty na zakup od razu 3 koszul, można sie z kimś dogadać i kupić na spółkę. Z tego co się orientuję to w Warszawie są 2 sklepy stacjonarne jesli masz obawy przed kupowaniem w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wólczanka czy Tk Maxx, to nie mój styl odzieżowy, może wiecie gdzie można kupić koszule,nietypowe sieciówkowe, na normalnego faceta, nie drwala,czy unisex.

Chciałem coś doradzić, ale wychodzi na to, że ze względu na fakt kupowania koszul Wólczanki lub w TK maxx, jestem nienormalnym drwalem lub równie nienormalnym unisexem!

Oj, oj, "feliks"! Dla uproszczenia komunikacji i uniknięcia pułapek jak w Twojej zacytowanej wyżej wypowiedzi, proponuję wklej zdjęcia czegoś co próbujesz zdefiniować i nazwałeś to coś "nietypowym sieciówkowym". Wówczas będzie jasne co chcesz kupić tylko że w niższej cenie i może uzyskasz jakąś poradę. Na teraz, skoro oferta TK Maxx jest dla nienormalnych - a jest tam oferta bardzo szeroka- nie wiadomo co Ci doradzić? Wyszywane smoki, cekiny, stójka pod szyją a'la Lagerfeld, moro, zapięcie na ramieniu jak u rosyjskich chłopów :-)?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

RadekM jestem w pełni świadomy, że koszule wólczanki nie są warte ceny wyjściowej. jednakże niektóre lamberty w cenie 99zł są całkiem ok, zarówno pod względem tkaniny jak i wykonania.

Szczerze powiedziawszy to nie pamiętam kiedy zdarzyło mi się kupić cokolwiek w wólczance, vistuli, bytomiu w normalnej cenie. z resztą przy nachalności promocji jest to praktycznie niemożliwe. Ciekawy wpis na temat cen polskich marek popełnił ostatnio MrVintage.

 

Zgadzam się z mateo_belmondoo.  Za max 99 zł koszule wólczanki czy też vistuli są warte zainteresowania. Należy jednak zwracać uwagę na skład, bo nie które są z domieszką poliestru.

 

Promocja goni promocje i w tym sezonie wyprzedażowym warto odwiedzić sklepy wspomnianych marek.  

 

BTW w Bytomiu po cenie nie promocyjnej kupiłem ostatnio tylko białą poszetkę, ale to zrozumiałe, że całoroczna kolekcja nie jest przeceniana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.