Skocz do zawartości

[Polska] Bytom


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat kiedyś kupiłem 2 koszule Bytomia i trafiłem fatalnie, są to moje najgorsze koszule (cienka popelina, b. się gniecie). Może akurat tak trafiłem, ale do koszul się tak zraziłem że więcej nikt mnie nie namówi na zakup.  Za to z garnituru jestem zadowolony. Marynarki też były tu chwalone więc rozważam jakiś zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs giełdowy nijak się ma do tego, co prezentuje Bytom na wieszakach. 

 

No właśnie ma.

Kurs giełdowy bierze się z wyników finansowych spółki, a te od kilku lat są na stale rosnącym poziomie (przychody +30% rok do roku), co świadczy o tym, że kolekcje podobają się grupie docelowej. Ciekawe jak będzie z obecną kolekcją, bo faktycznie to co widać na stronie nie porywa delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma.

Kurs giełdowy bierze się z wyników finansowych spółki, a te od kilku lat są na stale rosnącym poziomie (przychody +30% rok do roku), co świadczy o tym, że kolekcje podobają się grupie docelowej. Ciekawe jak będzie z obecną kolekcją, bo faktycznie to co widać na stronie nie porywa delikatnie mówiąc.

Oh @mrvintage kurs akcji może brać się z wielu, wielu innych czynników niż tylko wyników finansowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może okazać sie,że statystyczny kient tej marki oczekuję własnie takich produktów. :)

 

Pewnie tak jest. Obroty stale rosną, zatem projektant marki nie czuje presji by dokonywać jakiś zmian w kolorystyce, wzorach, konstrukcjach. To jest biznes, nie zmienia się tego, co daje ponadprzeciętne zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc choćby na kurtki widać, że Bytom nic nowego nie wprowadza. Te same kolory, ten sam materiał i niestety ta sama jakość. W mojej po rzadkim użytkowaniu szwy puszczają a dodam, że ciasnej nie kupowałem. Zdarza im się coś fajnego wypuścić, ale to są pojedyncze sztuki na całą kolekcję. Jestem zawiedziony bo 3-4 lata temu wydawali mi się lepsi niż teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma.

Kurs giełdowy bierze się z wyników finansowych spółki, a te od kilku lat są na stale rosnącym poziomie (przychody +30% rok do roku), co świadczy o tym, że kolekcje podobają się grupie docelowej. Ciekawe jak będzie z obecną kolekcją, bo faktycznie to co widać na stronie nie porywa delikatnie mówiąc.

Tak jest w teorii, tzn. tak powinno być, jednak w praktyce wielokrotnie rośnie kurs spółek, które przędą cienko, a maleje radzących sobie dobrze. Przez analizy techniczne giełda staje się miejscem nie tyle rozsądnych inwestycji, ale gierek opartych na trendach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc choćby na kurtki widać, że Bytom nic nowego nie wprowadza. Te same kolory, ten sam materiał i niestety ta sama jakość. W mojej po rzadkim użytkowaniu szwy puszczają a dodam, że ciasnej nie kupowałem. Zdarza im się coś fajnego wypuścić, ale to są pojedyncze sztuki na całą kolekcję. Jestem zawiedziony bo 3-4 lata temu wydawali mi się lepsi niż teraz. 

 

Niestety Bytom przyzwyczaił swoich klientów do ciągłych i dużych rabatów i to doprowadziło do sytuacji, że w kolekcjach pojawia się coraz więcej produktów, które gwarantują wysoką marżę, nawet jeśli cena jest obniżona. Najlepszym przykładem są wspomniane tutaj kurtki, które szyte są w Chinach i to niestety widać (słabe wykończenia, kiepskie tkaniny, to nie są kurtki jakie Bytom miał jeszcze dwa lata temu w ofercie). Płaszcze trzymają dobry poziom, bo nadal szyte są w Polsce z włoskich tkanin, ale niestety jest ich coraz mniej.

 

Ciekaw jestem do czego doprowadzi taka walka o atrakcyjną cenę i wysoką marżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Bytom przyzwyczaił swoich klientów do ciągłych i dużych rabatów i to doprowadziło do sytuacji, że w kolekcjach pojawia się coraz więcej produktów, które gwarantują wysoką marżę, nawet jeśli cena jest obniżona. Najlepszym przykładem są wspomniane tutaj kurtki, które szyte są w Chinach i to niestety widać (słabe wykończenia, kiepskie tkaniny, to nie są kurtki jakie Bytom miał jeszcze dwa lata temu w ofercie). Płaszcze trzymają dobry poziom, bo nadal szyte są w Polsce z włoskich tkanin, ale niestety jest ich coraz mniej.

 

Ciekaw jestem do czego doprowadzi taka walka o atrakcyjną cenę i wysoką marżę. 

 

Pomimo tych kuszących rabatów uważam, że tym brakiem nowatorstwa i różnorodności idą w złym kierunku. 

Zgadzam się co do samej jakości płaszczy, ale kolekcje zimowe są dokładnie takie same - płaszcze różnią się jedynie nieznacznie - to niemal te same modele sprzed poprzedniej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po takich markach jak Bytom, nie ma co się spodziewać fajerwerków, za to można liczyć, że dzięki nim tzw. "przeciętny Polak" będzie ubierał się lepiej, na ulicach będzie lepiej.

 

Oby nam średnia rosła! :)

 

Nie zrozum mnie źle, ale co nam ze "średniej jakości"? Bytom idzie w kierunku "najpierw masa potem... masa". Nie oczekuję fajerwerków, ale urozmaicenia - kolekcji, które będą się od siebie różnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes to biznes, jak się sprzedaję i są duże zyski, to po co zmieniać. Pewnie mogliby dać w kolekcji dwurzędówki, spodnie z manszetami itd. i co z tego, jak to by się pewnie nie sprzedało.

Co do kurtek, to wyjściowe ceny to jakiś żart. Ja kupiłem swoją w końcówce wyprzedaży (z 1200 zł na 320 zł) i dopiero w tej cenie to konkurencyjna oferta - 70% puch, 30% pierze, na stójce naturalne futro z lisa i jak na Bytom bardzo szczupła i jeszcze dość mocno taliowana. 

W sumie jest tylko jedna rzecz, która mnie u nich bardzo mocno denerwuje i nie wiem nawet jak to ma się do przepisów. Jeśli coś jest wyprodukowane w Polsce, to jest napis w każdym możliwym miejscu "Wyprodukowano w Polsce", a jeśli nie to nie ma nigdzie informacji o miejscu produkcji. Przejrzałem chyba wszystkie metki, przypinki etc. i informacji brak  :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.