Skocz do zawartości

Buty Meka


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając to, że nie podobają mi się i nie dalbym za nie polowy tych 470 PLN, plus wytrzymały krócej niż moje niegdyś noszone Kazary/Ryłko to czy skoro kwiecień 2013 to nie masz przypadkiem jeszcze na nie gwarancji?

Ja kiedyś oddałem buty doi reklamacji kilka dni przed zakończeniem gwarancji i uzyskałem zwrot pełnej kwoty:)

Spróbuję odesłać ale nie mam zamiaru ich reanimować.

To był eksperyment, wyniki udostępniam za darmo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, głupio wyszło, bardziej chodziło mi o to czemu nie podzelowałeś, ale doczytałem że to jako eksperyment.
@Okakura, mógłbyś jeszcze jedno z góry zdjęcie wrzucić przy okazji? Tzn jak się złamały. Myślałem o takich tylko 'tan' jakby były w dobrej cenie kiedyś.

Ten ażur (łączenie) na obcasie okropny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Byłem ostatnio w Brogsie we Wrocławiu gdzie dostępne są wybrane modele Nord (Meka) (są pokazane na ich profilu na FB). Jestem pod wrażeniem tych butów. Nie będę oceniał skóry (bo się na tym znam) czy fasonu (bo ten zależy od konkretnego modelu), natomiast jakość wykonania jak dla mnie pierwsza klasa. Wszystko pięknie wykończone (brak niedoróbek jak w Loake przy szwie który występuje prawie w każdym ich egzemplarzu a wiem co mówię bo mam kilka par Loake gdyż jak dotąd ich kopyta mi bardzo pasowały czy brak słanych dziurek jak w Yanko które też wielu osobom się nie podobają). Wg mnie pod względem wykonania niczym nie ustępują wspomnianym tu markom i w tej klasie spokojnie bym je plasował (podobny poziom cenowy). Wg mnie niczym im nie ustępują. Natomiast najbardziej urzekło mnie kopyto (mierzyłem np. lotniki) i jest (jak dla mnie) idealne (nie za szerokie w śródstopiu do tego płaskie (dynamiczne) a przy tym wysokie podbicie co przy mojej wysokiej stopie idealnie pasowało. Minusem na pewno jest brak "połówek" więc czasem można nie trafić w rozmiar. Natomiast z tego co wiem będzie możliwość (praktycznie już jest) zamawiania dowolnej skóry (także egzotyczne - ma być próbnik na miejscu). Naprawdę byłem miło zaskoczony tą polską produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FONos napisał:

Byłem ostatnio w Brogsie we Wrocławiu gdzie dostępne są wybrane modele Nord (Meka) (są pokazane na ich profilu na FB). Jestem pod wrażeniem tych butów. Nie będę oceniał skóry (bo się na tym znam) czy fasonu (bo ten zależy od konkretnego modelu), natomiast jakość wykonania jak dla mnie pierwsza klasa. Wszystko pięknie wykończone (brak niedoróbek jak w Loake przy szwie który występuje prawie w każdym ich egzemplarzu a wiem co mówię bo mam kilka par Loake gdyż jak dotąd ich kopyta mi bardzo pasowały czy brak słanych dziurek jak w Yanko które też wielu osobom się nie podobają). Wg mnie pod względem wykonania niczym nie ustępują wspomnianym tu markom i w tej klasie spokojnie bym je plasował (podobny poziom cenowy). Wg mnie niczym im nie ustępują. Natomiast najbardziej urzekło mnie kopyto (mierzyłem np. lotniki) i jest (jak dla mnie) idealne (nie za szerokie w śródstopiu do tego płaskie (dynamiczne) a przy tym wysokie podbicie co przy mojej wysokiej stopie idealnie pasowało. Minusem na pewno jest brak "połówek" więc czasem można nie trafić w rozmiar. Natomiast z tego co wiem będzie możliwość (praktycznie już jest) zamawiania dowolnej skóry (także egzotyczne - ma być próbnik na miejscu). Naprawdę byłem miło zaskoczony tą polską produkcją.

NORD ma ewidentnie niewykorzystany potencjał. I na tym może się niestety zakończyć. Szkoda, chociażby dlatego, ze to jedyna polska firma, która mogłaby postawić wyzwanie zagranicznym markom.

Moim zdaniem powinni popracować nad kopytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nord ma znacznie szerszą ofertę dla klienta B2B, akurat mamy kilka dodatkowych zdjęć.. . Ale klient musi jednak dokładnie wiedzieć czego oczekuje, na miejscu pracuje projektant który spokojnie jest w stanie przygotować to czego się chce.. inna sprawa to dostępne w sklepie "modele". 

 

granatowy sztyblet.jpg

goodtear monk.jpg

bordowe_oksfordy.jpg

koniakowe derby brogsy.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie buty Norda wyglądałyby naprawdę przyzwoicie, gdyby nie zdecydowanie zbyt duże (o zbyt dużej średnicy) ażurowanie (widać świetnie na ostatnim zdjęciu, które wkleił @Andells). Takie ażurowanie pasuje do "wiejskich" butów typu Alfred Sarfent Linton, czy Cheaney Avon... ale nie do butów z zamkniętą przyszwą które w zamyśle mają być eleganckie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10256845_613591555390375_714452826052876 

takie ogniwo posrednie pomiedzy powyzszymi a:

8619-COGNAC-A.jpg?v=1466090106

Myśle ze to już jednak trochę kwestia gustu i pewnych preferencji, sama realizacja butów jest bez zarzutów, sprawdzaliśmy organoleptycznie, 

PS. Carlos Santos to ceny w okolicach 350 euro, https://www.brogues.nl/carlos-santos-6982-cognac-full-brogue ,200 euro ~ za Meka, nie jest źle, aczkolwiek w tej cenie mogliby to poprawić byłoby wyśmienicie ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Dla mnie buty Norda wyglądałyby naprawdę przyzwoicie, gdyby nie zdecydowanie zbyt duże (o zbyt dużej średnicy) ażurowanie (widać świetnie na ostatnim zdjęciu, które wkleił @Andells). Takie ażurowanie pasuje do "wiejskich" butów typu Alfred Sarfent Linton, czy Cheaney Avon... ale nie do butów z zamkniętą przyszwą które w zamyśle mają być eleganckie

Zgodzę się z Tobą. Te ażurowanie jest za duże. Masz rację, razi to w oczy, ale te ostatnie ze zdjęcia @Andells to derby... Niemniej, nawet jak na derby te ażury są za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
On 9.03.2017 at 7:44 PM, FONos said:

Byłem ostatnio w Brogsie we Wrocławiu gdzie dostępne są wybrane modele Nord (Meka) (są pokazane na ich profilu na FB). Jestem pod wrażeniem tych butów. Nie będę oceniał skóry (bo się na tym znam) czy fasonu (bo ten zależy od konkretnego modelu), natomiast jakość wykonania jak dla mnie pierwsza klasa. Wszystko pięknie wykończone (brak niedoróbek jak w Loake przy szwie który występuje prawie w każdym ich egzemplarzu a wiem co mówię bo mam kilka par Loake gdyż jak dotąd ich kopyta mi bardzo pasowały czy brak słanych dziurek jak w Yanko które też wielu osobom się nie podobają). Wg mnie pod względem wykonania niczym nie ustępują wspomnianym tu markom i w tej klasie spokojnie bym je plasował (podobny poziom cenowy). Wg mnie niczym im nie ustępują. Natomiast najbardziej urzekło mnie kopyto (mierzyłem np. lotniki) i jest (jak dla mnie) idealne (nie za szerokie w śródstopiu do tego płaskie (dynamiczne) a przy tym wysokie podbicie co przy mojej wysokiej stopie idealnie pasowało. Minusem na pewno jest brak "połówek" więc czasem można nie trafić w rozmiar. Natomiast z tego co wiem będzie możliwość (praktycznie już jest) zamawiania dowolnej skóry (także egzotyczne - ma być próbnik na miejscu). Naprawdę byłem miło zaskoczony tą polską produkcją.

Ja tez bylem w brogsie jeszcze zanim lotniki przyjechaly.

Ponizej monki Meka rozmiar 44, choc najczesciej nosze 44.5 Bylem zmeczony odsylaniem butow, a obsluga jest tak mila, ze kupilbym od nich wszystko:)

Trwa rozbijanie saphirem, maja za soba kilkanascie godzin w domu.

 

IMG_20170318_122644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artb napisał:

Trwa rozbijanie saphirem, maja za soba kilkanascie godzin w domu.

Nie wiem jak Ci idzie z saphirem ale dobra sprawdzona metoda to prawidło i mokra skarpeta podkładana w miejsca gdzie jest za wąsko. W tydzień czasu rozbiłem tak Yanko na zmianę nosząc jest w dzień i stosują prawidła + skarpeta + woda na noc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, FONos said:

Nie wiem jak Ci idzie z saphirem ale dobra sprawdzona metoda to prawidło i mokra skarpeta podkładana w miejsca gdzie jest za wąsko. W tydzień czasu rozbiłem tak Yanko na zmianę nosząc jest w dzień i stosują prawidła + skarpeta + woda na noc :) 

Proces idzie nieco szybciej niz z woda, moze dlatego, ze zmiekczacz nanosze wedle instrukcji obustronnie. Po prostu bylem ciekaw jak zadziala. Oboje z zona mamy szerokie stopy i po zakupie kilku par butow podszedlem do sprawy bezkompromisowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.