Skocz do zawartości

Buty Meka


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupiłem tych butów,zdjęcie znalezione na blogu(http://janadamski.eu/2014/10/brogsy-szyte-metoda-ramowa/).

Skóra sprawia wrażenie wysokiej jakości,mówiąc szczerze trudno byłoby sie do czegoś przyczepić w tych butach,gdybym nie zobaczył na własne oczy to chyba bym nie uwierzył ,że w Polsce może powstać obuwie takiej jakości.Cena chyba adekwatna do jakości 1350zł w butiku ale na stronie producenta bardzo podobny model kosztuje 999zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy używam butów  Meka, podobnych brązowych derby. Od początku mam do tych butów sentyment, posiadają ładną formę, są niezwykle wygodne, nie zauważyłem żadnych wad użytkowych choć są może zbyt delikatne jak na moją wagą i sposób użytkowania. Skóra załamuje się w sposób akceptowalny, który nie deformuje fasonu. Butów nie zelowałem do tej pory, ale zamierzam zrobić to lada dzień ze względu na pogodę, a o podeszwę skórzaną specjalnie nie dbałem poza zwykłym czyszczeniem.

Kosztowały mnie 510 zł i z satysfakcją twierdzę, że wielokrotnie zdecydowanie gorzej wydawałem pieniądze. Wg mnie absolutnie nie ustępują np. Gordon&Bros, które również kupiłem w nieco niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post... generalnie do tej pory byłem czytającym szczególnie porady zakupowe czy porady w tematach porządnej męskiej garderoby. Piszę pierwszy post bo chciałem dodać coś w kwestii Meki/Norda i ponieważ chodzi w sumie o pieniądze kolegów. Nord ma kilka linii biznesowych wg mnie pod względem jakości można rozważać tylko Elite no i szyte goodyearem Meki. W np. factory na annopolu mają sklep, gdzie na przecenach można kupić Elitki za około 300-350 pln i tańsze Wall Street za coś ponad 200. W tych cenach te buty się opłacają, ale Wall street to niestety sezonówki (but trwały, klasyczny ale miałem straszne problemy z farbą - ale to może mój model?). Moje elitki - niebieskie, zamszowe derby trzymają się i generalnie polecam. Tak mi się podobały, że aż kupiłem je za małe.... (W salonie!). Mam też ich linię Meka (brązowe brogues) i generalnie bardzo ok pod względem wygody i jakości. Dodam, że oczywiście w tematach butów mam małą więdze w porównaniu do większości osób na tym forum. Buty lepsze niż 100-funciakowe Thyrwhitty. Zarówno moja para jak i kolegi mają lekki problem z farbą - kolory nie są równomiernie, ale nie tak ładnie jak patynowanie.

 

Gdzie kupować? Dużą kolekcję ma sklep goodshoes.pl, gdzie buty Norda są większość czasu na przecenach. Ja tam kupiłem Mekę za 600+, Elity są za ok. 300-400, Wall streety jeszcze mniej. Wg mnie ceny producenta nieadekwatne do poziomu. Typowe polskie windowanie cen w celu ściągnięcia cen z tych co kupują po prostu drogie rzeczy. 

Na wiosnę mam w planach zakup w shoepassion więc będę mógł porównać z niemieckim produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Meka z GW wszędzie widzę po ok 1000zł. Gdzie znalazłeś takie w okolicy 500zł?

 

Za 500zł kupiłem praktycznie identyczne jak te w pierwszym poście tylko że Nord Elite, gumowa podeszwa, nie GW. Ale musze przyznać że to najpiękniejsze buty jakie widziałem na żywo :D

 

Buty kupiłem właśnie w Goodshoes.

Trafiłem jednodniową promocję i skorzystałem z rabatu za rejestrację newslettera. Zapłaciłem dokładnie 505 zł i dawno nic mnie tak wtedy nie ucieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W związku z otrzymanymi odpowiedziami na wątku Barkera pozwolę sobie zadać pytanie na wątku dedykowanym. W zeszłym tygodniu po lekturze

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2304-goodyear-welted-made-in-poland/page-8

 

odwiedziłem sklep firmy NORD w Promenadzie. Tam pomierzyłem kilka butów, najbardziej spodobały mi się 

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4659,76.html

 

Mam pytania:

 

1) odnośnie ceny: jak te buty kupić za 500 zł?

 

2) co myślicie o jakości butów MEKA Goodyear?

 

3) Czy ktoś widział na żywo model 4824:

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4824,347.html

 

4) czy MEKA oferuje wymianę podeszwy?

 

I do pana Marcina Filipczyka:

 

5) dlaczego nie wprowadzicie bazowej ceny typu 800 zł i zniżki TYLKO na wielokrotnie mierzone/uszkodzone modele? Nic tak nie zniechęca do wydania 1100 zł jak świadomość, że za kilka miesięcy mogą być na wyprzedaży po 500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak budowany, chyba żartobliwy, marketing raczej nie buduje zaufania do firmy, zwłaszcza np. w kontekście wielkiego metalowego logo ordynarnie doczepionego do przyszwy:

"...Perfekcyjne zaprojektowana, najbardziej ekskluzywna kolekcja obuwia męskiego. Esencja luksusu, na który składają się kompozycje włoskich skór, ręczne szycie, zmysł najlepszych stylistów oraz absolutna precyzja wykonania.

Nie bez powodu zwana jest Rolls-Royce'm wśród obuwia. Tylko nieliczni mogą sięgnąć konfortu oprawionego w elegancję i delikatność form. Jedynie Wybrani mogą pozwolić sobie na ten luksus. Wyłącznie mężczyźni o silnej osobowości, indywidualnym stylu i wysublimowanym smaku są nobilitowani do poczucia tej najwyższej satysfakcji..."

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest na plus to, że za 400zł możesz sobie zamówić własne kopyto, z którego Ci potem zrobią buty GYW... Buty z pierwszego posta wyglądają na prawdę ładnie, nie wszystkie buty MEKA mają te wstawki z Logo firmy. Jeśli jakoś skóry jest odpowiednia to razem z własnym kopytem opcja robi się ciekawa. Cena już wtedy to 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000-1500 zł za buty Norda, plz...

W tej cenie to jest chyba czynsz w galerii i chora marża

 

Berwick, 700zł:

 

10979638_609452445855563_637501110_n.jpg

 

I co w związku z tym?

Dlaczego zakładasz, że polskie buty muszą być słabe? Myślę, że te buty Meki powinien obejrzeć ktoś z forum kto się naprawdę zna i wystawić opinię.

Ja mam buty Norda i są słabe, absolutnie nie warte ceny (350PLN), ale te buty to inna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie się dziwię. Z jednej strony nie ma ludzi którzy by narzekali na MEKA, wstawiali zdjęcia wadliwych modeli. Nie widzę narzekania na skórę itp. Z drugiej strony nie widzę zainteresowania ze strony weteranów obuwia. W sumie powinniśmy wykazać się lokalnym patriotyzmem.

Fajnie jakby parę osób które zna się na rzeczy obejrzało buty. Jeśli jakościowo są porównywalne z Loake czy Barkerem to nie widzę powodu czemu nie miałyby tyle samo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to jakość Barkera czy Loake.

Powiem tak: poziom 600 zeta za te buty to cena na jaką bym się skusił.

Dlatego, że ładnie wyszły im  wiedenki, nieźle trzewiki i brogsy  też dobrze.

Skóra jest o.k., podeszwa budzi zaufanie, choć szew na wierzchu.

Nikt mnie nie zmusi abym wspierał lokalny wyrób za cenę Berwick x 2

Na tej półce stoją buty za 600 i tyle  MEKA powinny kosztować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą krytyką. Po pierwsze, należałoby tę linię obejrzeć na żywo. Po drugie, angielskie buty z ceną RPP w granicach 1000 zł (180 funtów) to jest ciągle dość niska półka. Koszty pracy w Polsce są oczywiście niższe, więc można oczekiwać lepszej jakości, i być może tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty za 1000zł to "dość niska półka". Śmiech na sali. Specjaliści od marketingu muszą być w tym momencie bardzo dumni.

 

Nie wiem, na jakiej podstawie można oczekiwać od polskiego producenta lepszej jakości czy w ogóle jakiegokolwiek value for money. Jakość nigdy nie była priorytetem w przypadku polskich marek aspirujących do miana luksusowych. Sztucznie nadmuchana cena, "włoska produkcja", "szykowny styl dla wybranych", "luksus dla nielicznych" - to tak. Ale nie jakość. I to się niestety jeszcze długo nie zmieni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.