Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Bacio napisał:

Przyszła mi paczka od Herringa z Deck Shoes, ale nie ten model, o który pytasz. Podejrzewam jednak, że producent jest ten sam.

Wykończenie to szału nie ma. Mi to bardzo nie przeszkadza, ale w końcu to nie buty z bazarku. Na butach plamki i nitki dyndające. But w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciach ze strony Herringa. Mój jest nieco za duży, więc i tak będę odsyłał. Trudno mi to opisać poza zakresem emocjonalnym, ale zawiodłem się na tych butach. Kupowałem ładniej wykonane taniej w sklepie w Stambule.

A co sadzisz o jakości skóry z jakiej są wykonane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.05.2018 o 18:55, Harth napisał:

A co sadzisz o jakości skóry z jakiej są wykonane?

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale jakoś przeoczyłem to pytanie. Trudno mi ocenić skórę, bo nie znam się aby ocenić lepsza/gorsza, a grubsza/cieńsza wcale o tym nie świadczy. W każdym razie but był fabrycznie "pofałdowany", a więc na pewno skóra jest podatna na odkształcenia, co uznaję na plus.

Buty już odesłałem, więc nie mogę nic więcej powiedzieć prócz tego, że zdjęcia na Herrings były dużo ładniejsze niż but w rzeczywistości. 

I na koniec - koszt odesłania Pocztą Polską 62 zł.

 

P.S. Przy okazji dodam, że 15.05 po południu nadałem paczkę na poczcie, a 24.05 pieniądze (przez PayPal) już do mnie wróciły.

Edytowane przez Bacio
dopisek P.S. na dole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, Diminished napisał:

Szukam butów za około 900zł, chciałbym jakieś z półki ~1200zł na przecenie. Wiem o outlecie Yanko w Patine, oprócz tego interesują mnie głównie Loake i Carlos Santos. O jakich sklepach powinienem wiedzieć oprócz AFPOS, Herring, Shoehealer, Afarleycountryattire, Pediwear i KB?

I jeszcze AS seconds jeśli możesz dołożyć ~300 zł 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam forumowy bazarek na Shoegazing blog czy Styleforum. 

O sklepach z Rejonów Indiochin nie będę pisał bo tam Santosy to chyba leather healer i koreański shoes fever. Inne marki, z wyższych półek można często dostać za ceny jak w Black friday tylko cierpliwie negocjować trzeba i prosić o odpowiednia formę wysyłki by nie dopłacać do interesu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

@wally Crownhille brałem pod uwagę przy zakupie moich pierwszych lepszych butów pół roku temu, ale komentarzy na ich temat jest jak na lekarstwo; ten najbardziej opiniotwórczy to pewnie recenzja Mr Vintage, w której co prawda autor wypowiada się bardzo pochlebnie, jednak wydaje mi się, że ~720zł za te buty to średni interes, kiedy za niewiele większe pieniądze mogą się trafić Loake 1880 lub Yanko. Ja to tak widzę, bazując na niewielkiej ilości opinii w internecie, może ktoś wyprowadzi mnie z błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Panowie. Mam zamiar kupić loafersy. W oko wpadły mi 2 modele:

https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Penny-Braz/171    

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-geox-u-saymore-d-u825ld-00043-c6001-cognac.html

Zastanawiam się które lepiej zakupić? Zależy mi na jakości wykonania i wygodzie użytkowania. 

Jestem otwarty na inne propozycje do max ~600 zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele więcej niż 600 zł kupisz Berwick (np. w sklepie klasyczne buty za zapisanie do newslettera będzie rabat 5%, wczoraj z kolei zakończył się preorder u Milera). W tych okolicach cenowych będą też niektóre loafersy u Herringa kiedy będzie wyprzedaż (pewnie niedługo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam mozliwosc zamowienia Herring Mayfair na 600zl z przesylka.

Jedyny problem to wada widoczna na zdjeciu ponizej.

Warto brac? Da sie to czyms usunac? To jakies przebarwienie, czy skore szlag trafil?

 

Herring tlumaczy sytuacje w ten sposob: "The reason for this being added as a second is for the slight over burnishing."

20180613_132451_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zdjęcie wyolbrzymia wadę, ale usunąć może być trudno, tarciem możesz jeszcze pogorszyć sprawę i wtedy buty będą już tylko do przemalowania. Overburnishing to nie shop-soiling, więc nie są po prostu przykurzone.

Ja bym odpuścił, chyba że lubisz ryzykowne zabawy ze skórą / w skórze (bez skojarzeń proszę8-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@back
Przeszycia były za mocno ściągane, lub skóra jest pachwinowa. Skora taka ma zawszd problemy z przyjmowaniem kosmetyków.
Akurat w tym miejscu podczas użytkowania się lekko skóra pomarszczy, ale zadarty nosek to już jest podstawą do wymiany. Jak to na wyprzedażach w MD może być problem z dostępnością. Twoje ryzyko.
Chyba że kupisz jeszcze jedną, dobrą parę a tą potem oddasz.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. W związku z tym, że właśnie spodziewam się, że będzie problem z dostępnością, mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten nosek może jakoś negatywnie wpływać na użytkowanie? Bardziej wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne podeszwa itd.? Czy po prostu buty gorzej wyglądają i tyle?:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W CCC z karta klienta do niedzieli na wszystkie półbuty 50% w dół, dorwałem z czystej ciekawości jakieś monki ale skóra strasznie się rysuje nawet po lekkim przejechaniu paznokciem i zastanawiam się jak z tym walczyć. Tak czy siak za te grosze buty będą idealne pod wyjście z kumplami na mocno zakrapianą posiadówke bo szkody nie będzie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.