Skocz do zawartości

Okulary przeciwsłoneczne


Farley

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem tutaj nowy, to witam wszystkich tu obecnych :)

 

Przechodząc do sedna sprawy. Zbliża się lato, więc słońce coraz to mocniej świeci. Poszukuję więc jakiś okularów przeciwsłonecznych, podam kilka warunków :

 

1) Jako, że do szkoły chodzę pod krawatem (16 lat, liceum), a i po lekcjach podobnie, to muszą być one eleganckie, albo chociaż aby nie kłóciły się z garniturem. Lecz aby miały też w sobie pewien klimat casualowy, nie chcę przesadzać z klasyką, za wcześnie. Przede wszystkim chcę aby były uniwersalne, aby pasowały do garnituru, ale także do np. jasnych chinosów z kardiganem czy nawet bardziej luźnego, letniego stylu.

2) Budżet = maks. 400-500 zł.

3) Jestem ciemnym blondynem, więc stawiam na oprawki brązowe lub czarne, uniwersalne

4) Dobrze by było, aby były wytrzymałe - nie mam jeszcze pieniędzy, aby wydawać na coś, co mi się lada moment zepsuje

5) Twarz mam dosyć pociągłą, coś w stylu Keanu Reevsa, więc nie wszystko na pewno pasuje

 

Na początku brałem pod uwagę 3 najbardziej znane modele Ray Bana : Aviatory, Clubmastery i Wayfarery. Aviatory są moim zdaniem zbyt plażowe, więc zostały Clubmastery i Wayfarery. A może coś z innych, mniej znanych modeli? Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej,

 

skoro dysponujesz takim budżetem to może zamiast rozreklamowanych i wszystkim znanych Ray banów, zainwestuj we włoski design, taki jak np. Persol. Mają liczbę klasyków porównywalną do Ray bana, a mając nieco inne okulary z pewnością wyróżnisz się z tłumu. Do pociągłej twarzy bardziej pasują węższe oprawki okularów. Więcej przydatnych informacji znajdziesz tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamiast do salonu Ray Ban udać się do TK Maxx. Modeli jest tam multum, na pewno znajdziesz coś dla siebie w cenie około 200 zł (jest tam mnóstwo modeli designerskich, które normalnie kosztują około 1000 zł). Sam kupiłem tam okulary Jil Sander za 150 zł (bardzo przypominające Wayfarery). Najdroższe jakie widziałem były Diora za jakieś 350 zł (bardzo solidne i całkiem ładne). Minus jest taki że nie ma tam wydzielonego działu męskiego - wszystko jest wymieszane, ale z drugiej strony jeśli w czymś dobrze się czujesz, to nie ma co się sugerować etykietką jaką wymyślił projektant. IMO kupowanie Ray Banów to bezsens - wydajesz dużo pieniędzy by kupić okulary marki, którą nosi większość ludzi na ulicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się "wtrancam" ale Ray Bany mają jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze soczewek w swoich okularach. 

Więc jeśli nie przeszkadza Ci znaczek RB to z pewnością okulary (szkła/plastik) nie zrobią Ci krzywdy. 

Nie sugeruję, żę np. Diory zrobią Ci krzywdę ale nie jestem przekonany czy używają równie dobrych soczewek jak RB. 

Udanych łowów przy poszukiwaniu okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Maui Jim, doskonałe okulary i soczewki. BTW sprzedawca w Moko 61 pozytywnie wypowiadał się o soczewkach RayBan. Zgadzam się z Le Cravate, RayBans są strasznie oklepane, prawie każdy to nosi (sporo ludzi nosi też podróbki) i jest to jeden z powodów dla którego wybrałem inną markę.

Podobają mi sie też np. okulary Police.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy najlepsze soczewki? Tutaj masz opinię kolegi o soczewkach: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1217-stylowe-oprawki-okulary/?p=100672

 

Znajomy ma Maui Jim - bardzo sobie chwali jakość soczewek. Ja się przymierzam do Serengeti.

Serengeti to fajne okulary, lubie ich kolor i przyciemnianie w sloncu ale w kilku parach juz mialem problem wynikajacy chyba z rozklejania sie warst.

Inna sprawa ze stalo sie to po roku czy dwoch - malo kto tak dlugo okulary utrzyma , albo sie zgubi albi zniszczy.

Te byly na stale w samochodach - wiec sie utrzymaly dosc dlugo.

 

Moze temperatura  im zaszkodzila.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odkopię ten temat, bo szukam bardzo podobnych (w stylu) okularów. Mają wyglądać elegancko ale nie odstawać też od casualowych marynarek czy jeansów. Stawiam, że powinny mieć pełne oprawki. Jednak nie jestem przekonany do Ray Banów Wayfayer. Przeglądałem ofertę tego sklepu i zastanawiam się nad czymś pomiędzy zaokrąglonymi modelami Persola a kanciastymi Armaniego... Doradzilibyście jakieś, i zależy mi na tym, żeby były w asortymencie tego sklepu, bo chcę wziąć za jednym razem też okulary korekcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam znalazłem ostatnio do kupienia okulary słoneczne firmy Marma London. Może ktoś się spotkał z tą firmą i powie czy są to okulary dobre jakościowo tzn. jaka jest jakość soczewek. Oczywiście znalazłem ich stronę w internecie gdzie chwałą się że produkują wysokiej jakości okulary ale tym się chwali co druga firma :) Na okularach jest napis PHOTOPOLAR, czy to oznacza że okulary mają filtr polaryzacyjny i fotochromowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzięki uprzejmości jednego z Forumowiczów kupiłem dwie pary okularów Mellerbrand. Jednej pary używałem równo dwa tygodnie codziennie - cały czas albo na nosie, albo w fabrycznym opakowaniu. Warunki używanie nie były najlepsze (plaża/morze/tropiki), ale też nie molestowałem ich zbytnio.

Po dwóch tygodniach starło mi się pokrycie (zdjęcia w załączeniu). Być może te okulary wymagają staranniejszej opieki... Albo słabe okulary, albo słaby użytkownik.

IMG_5865-kopia.JPG

IMG_5864-kopia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły do mnie nowe okulary (kurierem, na koszt nadawcy). Na moje pytanie sprzedawca odpowiedział, że nie ma potrzeby odsyłania uszkodzonych. Sprawa załatwiona bardzo dobrze. Oczywiście, boję się o nowe, aby się nie stało znowu to samo...

A w głowie cały czas siedzi mi pytanie - czy gdybym takie okulary kupił w Polsce, normalnie w sklepie to czy miałbym szansę na uznanie takiej reklamacji? Być może gdzieś tak, ale trudno mi sobie to wyobrazić.

IMG_5980.JPG

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie, "Zachorowałem" na persole. Mierzyłem w Galerii Mokotów większość okrągłych ale niestety ten kształt w ogóle nie pasuje do mojej twarzy.
Bardziej widziałbym na sobie oprawki zbliżone kształtem do Persol 3012V (zdjęcie poniżej).

Jest jakiś odpowiednik wśród przeciwsłonecznych?

persol-eye-3012v-95-52-angle.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztują przeciwsłoneczne Persole, ale możesz kupić 3012V (popularny model oprawki na Allegro) i wstawić zerowe szkła przyciemniane (niedawno wstawiałem korekcyjne Hoya full wypas za 200 zł).

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy oprawki Persola z Allegro od trzech różnych sprzedawców. Ja się może na tym nie znam, ale tak się składa że szkła dorabiałem w trzech różnych zakładach optycznych (handlujących m. in. Persolami) i zdaniem optyków oprawki są oryginalne. Jakość bez zarzutu, Meflecto działa.

Przypuszczam że są to egzemplarze demo. Za ostatnie zapłaciłem 400 zł, tak że to nie jest chyba przypadek RayBanów od ulicznego sprzedawcy za 10 euro, a jeśli w oddali widać akurat radiowóz, to za 5 euro:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.