Skocz do zawartości

Okulary przeciwsłoneczne


Farley

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
W dniu 2.07.2019 o 19:26, roter6 napisał:

@B737 spokojnie kupuj. Są w porządku. Jestem stałym bywalcem ich stacjonarnych salonów.

A może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego jest taka różnica w cenach okularów Tom Ford w przypadku salonów Aurum, a wszystkich innych dystrybutorów? U nich można znaleźć okulary Toma Forda za 400 zł (rzekomo przecenione z 700 zł), a ich cena katalogowa wynosi np. 1400 zł. Wszystkie okulary mają znacznie taniej, ale w przypadku tej marki różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kewin, wczoraj doszły do mnie oprawki TF z Aurum. Nie widzę żadnej różnicy w jakości wykonania tej pary w porównaniu do dwóch innych oprawek TF, które mam, a za które płaciłem 2-2,5 razy więcej. Etui również bardzo ładne. Nowe oprawki jednak odsyłam, ponieważ sklep oznaczył je jako unisex, a są raczej damskie (cokolwiek to znaczy). Poza tym mostek jest większy niż opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grafa napisał:

@Kewin, wczoraj doszły do mnie oprawki TF z Aurum. Nie widzę żadnej różnicy w jakości wykonania tej pary w porównaniu do dwóch innych oprawek TF, które mam, a za które płaciłem 2-2,5 razy więcej. Etui również bardzo ładne. Nowe oprawki jednak odsyłam, ponieważ sklep oznaczył je jako unisex, a są raczej damskie (cokolwiek to znaczy). Poza tym mostek jest większy niż opisie.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, kupiłem RB (zbieg okoliczności, że jak widzę w omawianym w wątku salonie Aurum) i praktycznie od razu zaczęły wychodzić smugi na szkłach z polaryzacją. Po czyszczeniu znikają a potem znów wychodzą. Dodam, że szkła obsługiwane z należytą ostrożnością itd. Zastanawiam się czy to jakaś wada czy ten typ tak ma. Co sądzicie?

Próbowałem sprawdzić w innych salonach czy coś takiego występuje, ale w sztucznym światłe ciężko było stwierdzić. Planuję się pofatygować do salonu, ale nie liczę na empatię;)

20210906_090823.jpg

20210906_090848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koval napisał:

To u Ciebie wygląda mi na złe mycie/czyszczenie - ja swoje od lat traktuję płynem do mycia naczyń i dokładnie wycieram suchą szmatką i wciąż nie chcą się zepsuć...  ;-)

Jeżeli używałeś powszechnie dostępnych czyścików/mokrych szmatek to jest odpowiedź. Potrafią podobnie zniszczyć korekcyjne po kilku użyciach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do salonu, gdzie kupiłem oraz do pobliskiego salono-serwisu RB i pierwsza diagnoza to jak napisał kolega Koval, czyli złe mycie :), w rozumieniu chyba niedostateczne, dlatego nawet po przetarciu z czasem te smugi wyłaziły. Może faktycznie trzeba coś mocniejszego używać lub kupić jakiś specjalny płyn. 

PS. Też mam jeszcze inne RB, które mają z 15 lat i takiego problemu brak. Możliwe, że tutaj niebieska poświata akurat tych szkieł wzmaga efekt smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
4 minuty temu, Pan Patoelegant napisał:

Mierzyłem różne okulary przeciwsłoneczne.

Najbardziej do twarzy pasują mi czarne Emporio Armani 4169

https://www.otticasm.com/en/sunglasses-emporio-armani-ea-4169-59118g.html

Są one zakwalifikowane jako damskie, a nie unisex.

Nie jestem edukowany w okularach i zastanawiam się czy nie mają one charakteru typowo damskiego?

Jak oceniacie?

emporio-armani-ea-4169-587587-6.jpg

Wg mnie zdecydowanie damskie (skosy), nie idź tą drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.