Skocz do zawartości

Wystrój wnętrz / Meble


el-biczel

Rekomendowane odpowiedzi

Też kiedyś ten błąd popełniłem i ściany pomalowałem na ciemny fiolet, meble ciemny orzech. Z perspektywy czasu tragedia, ciemno i smutno. 

 

Ściany przemalowałem parę lat później na jasny biszkopt, od razu jaśniej i weselej - Tobie też radzę zrezygnować z typowego ciemnego koloru (sprawdza się on raczej w pomieszczeniach takich jak ciemny korytarz, gdzie zawsze jest ciemno i tak).

 

Meble sukcesywnie wymieniam przy okazji na sosnowe - jasno i przytulnie. Tobie do uratowania skóry wystarczy nowa farba, więc do dzieła :) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat ściany naprawdę mi się podobają. Trzy chabrowe + jedna wyłożona białymi cegiełkami i pokój finalnie wcale nie jest ciemny i smutny - w dzień przez okna wpada mi masa światła, a w nocy mam aż za dużo halogenów (z reguły ograniczam się do oświetlenia kanapy i biurka nie uruchamiając głównej baterii). Ten chaber na żywo pięknie się prezentuje i już jak mam coś zmieniać to prędzej przeboleję i wymienię panele na miodowy brąz żeby ograniczyć tą wszechobecną biel i dodać trochę przytulności, bo teraz czuję się momentami jak w jakimś laboratorium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też akurat remontuje całe mieszkanie, w pokoju zrobiłem niebieskie ściany, tylko 3 na jaśniejszy, jeden ciemniejszy (choć nie aż tak). Do tego mam jasną podłogę i szare dodatki, wraz z dużą rogowką w szarości - wg mnie fajnie się zgrywa.

W domu też kiedyś miałem podobny odcień w salonie, był szok dla wszystkich, ale meble w kolorze jasny orzech, podłoga w kolorze ciemny orzech i się świetnie zgrało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oświetlam pokój 18 m2 czterema halogenami g9 48W, łącznie mają ca. 3000 lumenów - dla mnie to minimum, ale lubię jasność. Czyli potrzebowałbyś jakeś minimum 200 lumenów na żarówkę, 10W może nie dać rady (nie wierz w to, co niektóre sklepy w Internecie wypisują). Orsam ma np. 14W G4 230 lumenów, jest też spory wybór g4 20W  sprawdź czy na pewno oprawa wymaga max 10 W - czy to ograniczenie mocy transformatora, czy widzimisię producenta, te żarówki się tak strasznie nie grzeją, 20W G4 bardzo często są w lampkach stołowych). Generalnie halogeny G4 to bardzo dobre źródło światła, przyjemne dla oka i parę lat wytrzymują. Z LEDami G4 nie miałem do czynienia, na pewno sporo oszczędniejsze, ale z mocą świetlną może być problem (jak poprzednio - sklepy internetowe nagminnie ją przeszacowują).  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję kupić lampę do pokoju około 18m2, wybór padł na poniższą (Eseo Festa Philipsa), zastanawiam się tylko czy źródło światła: 14x G4 (max. 10W) jest wystarczające do oświetlenia takiej powierzchni? ew. może zamiast G4 dać G4 LED?

 

W sypialni ok 13m2 mam podobną lampę (mniejszą) i 4 żarówki G9 LED (dokładnie takie: http://allegro.pl/zarowka-g9-led-31-smd-2835-zimna-4-5w-45w-corn-i5308350265.html). Świecą aż za mocno.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pokoju 25m2 mam cztery żarówki Osrama 6W, 470 lumenów (coś takiego: http://elektrycznie.pl/zrodla-swiatla/zarowki-led/osram) i muszę powiedzieć, że jest akurat w sam raz. Myślę, że trzeba by zwrócić jeszcze uwagę na samo wykończenie pokoju tj. jakie masz ściany i czy będą dobrze "odbijać światło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka trochę nietypowa sprawa - mam problem z kolorystyką wnętrza. Zasadniczo skończyłem remont, ale ewidentnie przesadziłem z ilością bieli w swoim pokoju - muszę to trochę ocieplić. Zostały mi jeszcze do kupienia zasłony (i firany), jakieś grafiki na ściany, ozdobny dywan i pufa (podnóżek) do fotela, bo obecny futrzak jak widać poniżej średnio wpisuje się w konwencję ;) W stosunku do zdjęć doszło jeszcze białe stojące lustro z Ikei między oknami. Kanapa docelowo ma zostać zastąpiona przez łóżko. Początkowo planowałem dobrać te dodatki pod kolor fotela (koniak wpadający w pomarańcz), ale nie mogę znaleźć niczego w tym kolorze. Zastanawiam się nad żółtym, ale nie jestem pewien czy wprowadzenie kolejnego mocnego koloru nie będzie już lekką przesadą? Doradzicie coś ?

 

Proponuję następujące zmiany:

 

1. Cztery jasnobrązowe zasłony lniane/bawełniane do powieszenia po obu stronach okna. W środek okna roleta rzymska w pionowe pasy biało-brązowe.

 

Tutaj zamówisz  jedno i drugie:

http://www.dekoria.pl/aranzacja-sypialnia-quadro-bez,a248.html

 

2. Trochę roślin w doniczkach z naturalnego drewna.

 

Tu spory wybór:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/series/25835/

 

3. Drzwi wejściowe oczyścić do surowego drewna.

Szkoda pokrywać tak piękne drzwi farbą olejną. Można to zrobić opalarką, żelem do usuwania farb lub poprzez piaskowanie.

 

Tu moje drzwi po piaskowaniu:

https://www.instagram.com/p/BClF03dFwhY/?taken-by=michalkedziora

 

4. Nad kanapą duże czarno-białe zdjęcie/grafika w ramie z naturalnego drewna.

 

5. Nad biurkiem mini galeria ze zdjęciami w ramkach w kolorze naturalnego drewna.

 

6. Komody i biurko ustawić ciągiem obok siebie na tej dłuższej ścianie. Dzięki temu zwolni się miejsce pomiędzy drzwiami a komodą. Można tam postawić wieszak z drewna giętego. Używane można kupić za 100-150 zł.

post-7-0-57836000-1461493304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tylko syna żal...  :twisted:

Ale ja nie mam czterolatka, który chciał w tym czasie grać z tatą w gry planszowe, tylko piętnastolatka, który szlifował jak najęty i jest dumny ze swojej roboty:-) Jeszcze trzy lata i przyniesie tatusiowi piwko, żeby ten pył spłukać;-)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, pomocy.

http://www.timepaints.com/en/colors/color-NCS_S_0907-B80G.html

http://www.timepaints.com/en/colors/color-NCS_S_3005-G20Y.html

Pasują do siebie?

Ewentualnie co pasuje do koloru z drugiego linka, bo ten już mam. Chodzi o farbę do salonu podzielonego kolorystycznie na dwie części. Meble buk koniak, dodatki szare i naturalne.

Proszę nie komplikować że zależy od światła, stron świata itd., bo będę musiał iść do sklepu po flaszkę i obciążę kosztami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Taki temat, szukam wieszaka na kurtki do przedpokoju. Mam szafę na taką odzież, ale chodzi o "bieżące" kurtki itd. Ponieważ jestem zapalonym rowerzystą, wpadłem na taką ciekawostkę. 

Pytanie: brać, czy odpuścić? nie znajduję w sieci opini o nim, nie wiem jak z jego praktycznością. Wymiar 103cm szerokości, około 40 wysokości, kilka grubości. Wisi na kółkach za sztycami skrajnych górnych pojazdów, uchwyty są osiach kół i na pedałach. Pomóżcie :)

26233.jpg

 

21840.jpg

 

21841.jpg

 

21842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.