Skocz do zawartości

Wystrój wnętrz / Meble


el-biczel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Mi podobają się nieszablonowe wnętrza. Dziwne budynki zaaranżowane na mieszkania czy domy. Chciałbym coś takiego mieć.

 

 

Moje klimaty. W zeszłym roku rozważałem zakup starego młyna lub dworca PKP i adaptacji ich na cele mieszkalne.

Młyn odpuściłem, bo wymagał ogromnych nakładów, a przetarg na dworzec PKP przeciągał się tak długo, że straciłem cierpliwość. Kilka tygodni temu widziałem, że ktoś go kupił za 70 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich dzisięciu lat miałem okazję mieszkać w kilku wyjątkowo pięknych starych domach po generalnych przebudowach i zmianach architektonicznych i powiem krótko,nigdy w życiu nie zdecydowałbym się za swoję pieniądze na taką inwestycję.Ogrom problemów,które pojawiają sie tuż po zakończeniu inwestycji jest porażający.Dlatego kiedy słyszę jak ktokolwiek planuje adaptacje i przebudowe starych budynków mówie mu:nie idź tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim bardzo bliskim sąsiedztwie jest do sprzedania naprawdę urokliwy budynek po byłej stacji kolejki wąskotorowej. Zawsze kiedy koło niego przejeżdżam wyobrażam sobie, że mógłbym tam zamieszkać....

http://pkpsa.pl/nieruchomosci/sprzedaz/nieruchomosc.html?id=7451&title=N%C4%99dza,%20ul.%20Gliwicka%20budynek%20kolejki%20w%C4%85skotorowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim bardzo bliskim sąsiedztwie jest do sprzedania naprawdę urokliwy budynek po byłej stacji kolejki wąskotorowej. Zawsze kiedy koło niego przejeżdżam wyobrażam sobie, że mógłbym tam zamieszkać....

http://pkpsa.pl/nieruchomosci/sprzedaz/nieruchomosc.html?id=7451&title=N%C4%99dza,%20ul.%20Gliwicka%20budynek%20kolejki%20w%C4%85skotorowej

Bardzo ładny, ale zdjęcia to chyba z Google Street ukradli :)

 

 

 

 

 ,,Gorzej jak w trakcie inwestycji pojawiają się nieoczekiwane problemy i wydatki."

Pojawiaja się prawie zawsze,dlatego warto stosować zasadę koszt całkowity plus dodatkowo 20% .

 

 

+20% to tak optymistycznie, ja u siebie zakładam 30% :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z przed tygodnia,nawala system ogrzewania ale tylko na pierwszym piętrze,parter oraz drugie piętro wszystko w najlepszym porządku.Kiedy przyjeżdza hydrulik mówie mu,że podłoga jest zimna na całym poziomie i słyszę odpowiedź,którą nawet kabaret Moralnego Niepokoju by nie wymyślił:,,to są tylko twoje subiektywne odczucia":)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z przed tygodnia,nawala system ogrzewania ale tylko na pierwszym piętrze,parter oraz drugie piętro wszystko w najlepszym porządku.Kiedy przyjeżdza hydrulik mówie mu,że podłoga jest zimna na całym poziomie i słyszę odpowiedź,którą nawet kabaret Moralnego Niepokoju by nie wymyślił:,,to są tylko twoje subiektywne odczucia":)

 

https://www.youtube. com/watch?v=7NVrle4_m0M (podaje też link ze spacją przed "com" jeżeli komuś nie wyświetla filmików)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się właśnie remont mojego lokum i mam mały dylemat. Wnętrze będzie finalnie w minimalistycznym, raczej nowoczesnym stylu w kolorystyce biało - chabrowej z elementami koniakowymi. Zasadniczo meble już się robią u stolarza, ale potrzebuję jeszcze sensownego łóżka. Myślałem o czymś tapicerowanych skórą naturalną, ale remont wydrenował mi kieszenie. Trafiłem przypadkiem przekopując google na producenta, który ma w ofercie zarówno syntetyki jak i skóry naturalne, a także wersję łączoną, w której ze skóry naturalnej wykonane są zagłówki. Pod względem czysto wizualnym (kolorystykę można dowolnie dopasowywać) podoba mi się np. ten model: http://www.tapicerowane-lozka.pl/files/lozko-stilo2-biale.jpg

Domyślam się, że syntetyk wprawdzie łatwiej się przeciera i pęka, ale dotyczy to tylko części narażonych na bezpośredni kontakt z ciałem ? Dobrze kombinuję, że w takim wypadku nie ma sensu dopłacać tych kilku tysięcy za prawdziwą skórę na całości łóżka i wystarczy skupić się na zagłówkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.