Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie,

Mam na imię Antoni i zapewne nieco zaniżę średnią forumowego wieku z racji moich niespełna 18 lat. Pomyślałem, że jest to może odpowiedni moment na rejestrację tutaj, kiedy kilka dni temu byłem na pierwszej w życiu wizycie u krawca, pana Andrzeja Kuci w Krakowie. Na razie było to tylko taliowanie jednej koszuli, którą dostałem z USA i była znacznie za duża. Zlecenie niewielkie, ale ekscytacja z tej wizyty duża. :)
Szeroko pojmowaną elegancją interesuję się od około roku, ale już w gimnazjum blisko mi było do marynarek itp. Nieco ponad rok temu trafiłem na blog Macaroniego, który polecił mi mój ojciec, potem wraz z moją Sympatią odkryłem blog Szarmanta (który darzę największą sympatią), Milera, Mr. Vintage. A dalej obserwowałem właśnie to forum. W tym czasie dostałem też "Biblię elegancji" czyli książkę "Gentleman" Adama Granville'a.

Nie mogę pochwalić się wielką kolekcją wspaniałych ubrań bespoke, ale chcę czerpać wiedzę na ten temat z forum i poszerzać horyzonty. Przyjemność sprawia mi codzienne chodzenie  do szkoły w garniturze czy nieco bardziej casualowo np. w marynarce z chinosami.

Pozdrawiam serdecznie :)
Antoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Kiedyś trafiłem na blog Macaroniego, potem zacząłem czytać forum, które ślędzę już od jakiegoś czasu. Myślę, że dojrzałem w końcu do tego, aby się tutaj zarejestrować. Miło mi dołączyć do Waszego grona - myślę, że z Waszą pomocą uda mi się odnaleźć własny styl, który będzie klasycznie męski oraz indywidualny zarazem. Na razie moja aktywność na forum ograniczy się zapewne do pytań i czerpania inspiracji, choć mam nadzieję, że kiedyś moja wiedza będzie na tyle duża, iż będę mógł współtworzyć społeczność razem z bardziej doświadczonymi forumowiczami wnosząc coś ciekawego do dyskusji :)

Z pozdrowieniami,
Mr. M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Forum znalazłem wśród linków od Mr Vintage, którego bloga przeglądałem kilka razy. Miałem kilka pytań odnośnie detali przed zakupem garnituru, więc rejestracja nastąpiła szybko. Z wieloma rzeczami się tu nie zgadzam, o wielu jeszcze nie wiem, ale czytam z zainteresowaniem i postaram się wnieść coś ciekawego do dyskusji, czegoś się nauczę. 

 

Urzekło mnie jedno - macie wspaniałą blogową społeczność. Po raz pierwszy spotykam takie środowisko. Wszyscy Ci faceci tak na prawdę przecież z sobą konkurują, a mimo to wzajemnie się wspierają, polecają swoje wpisy. 

Pozdrawiam. : )
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Urzekło mnie jedno - macie wspaniałą blogową społeczność. Po raz pierwszy spotykam takie środowisko. Wszyscy Ci faceci tak na prawdę przecież z sobą konkurują, a mimo to wzajemnie się wspierają, polecają swoje wpisy. 

Pozdrawiam. : )

 

 

Jakie miłe spojrzenie z boku. :) Pewnie nie zawsze jest sielankowo, ale miło, że ogólne wrażenie jest właśnie takie.  Z ciekawości. Która z prezentowanych na forum zasad stoi najbardziej w sprzeczności z Twoimi poglądami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli zasad. Po prostu przeglądając wątki trafiłem na kilka kontrowersyjnych wpisów, ale myślę, że to kwestia indywidualnego podejścia każdego z userów do tematu klasycznej, czy casualowej elegancji. Poza tym zawsze jest tak, że Ci, którzy mają ogromną wiedzę są troszkę aroganccy. Choć poziom kultury jest wysoki i każdy potrafi przeprosić, przyznać się do błędu. To rzadkość. : ) 

 

Być może wynika to również z tego, że nie uważam, że szata zdobi człowieka, i nie krawat czyni z kogoś wartościowego człowieka. Jeżeli ktoś ceni wygodę-niech się ubiera wygodnie i niech nikt go nie nawraca. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Być może wynika to również z tego, że nie uważam, że szata zdobi człowieka, i nie krawat czyni z kogoś wartościowego człowieka. Jeżeli ktoś ceni wygodę-niech się ubiera wygodnie i niech nikt go nie nawraca. "

 

Trudno się nie zgodzić z pierwszym zdaniem ale warto zawsze zadać sobie proste pytanie, dlaczego ubiór miał w nieodległej przeszłości tak wielkie  znaczenie w kontaktach międzyludzkich.Dlaczego każdy kto stawał się mężczyzną tak bardzo chciał mieć i co najważniejsze nosić garnitur pomimo sporego wydatku finansowego.Czy sama wygoda jest wystarczającym argumentem za tym aby zakładać spodnie  jeansowe i koszulkę tiszert,ja w każdym razie chce wierzyć ,że ubiór ma głębszy sen.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Dołącza kolejny żótodziób. Na forum trafiłem dzięki blogowi Mr Vintage. Czytam forum całymi, megadługasnymi wątkami i uważam, że warto! Jestem na etapie poprawiania ubioru i wizerunku. Może nie było z tym tak tragicznie, ale na przykład na moje zdjęcia ze ślubu to nawet nie mogę teraz patrzeć :)
 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną gafę strzeliłem - zarejestrowałem się  już w październiku, a dotąd nawet się nie przywitałem...
 
W każdym razie, witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich P.T. Forumowiczów.
 
Swoją przygodę zacząłem z dwa lata temu, poniekąd w związku z moimi dotychczasowymi zainteresowaniami (historia, archeologia, architektura, varsavianistyka oraz kilka innych). Ziarnko do ziarnka, trochę butów, trochę kapeluszy (w tym panama - pierwsze zaskoczenie, w Warszawie mówiono mi, że w Polsce nie zdobędę, kupiłem w Bielsku-Białej), potem blogi Szarmanta i Dr Kilroya (nie pamiętam, który pierwszy), a potem przestałem wyobrażać sobie jakikolwiek dzień bez marynarki, krawata i paru innych drobiazgów  :rolleyes:. Moja nauka tu się jednak nie kończy, wciąż głodny wiedzy wertuję i wertować będę na temat klasycznej elegancji.

 

Ziuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu!

 

Oficjalnie także i ja chciałbym się w końcu przedstawić i przywitać. Po bardzo długim okresie obserowania forum (pewnie ze 2 lata...), podpatrywania tych lepszych i gorszych trendów, przyszedł czas i na mnie :D

Zmieniając życie, ponoć najłatwiej zacząć od ubrania - a zatem robię ten pierwszy, malutki krok. Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

 

Witam więc i zgłaszam swój akces do tej forumowej społeczności elegantów i dandysów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też chciałbym się ze wszystkimi przywitać!

 

Cieszę się, że takie forum istnieje, bo nie mam skąd czerpać inspiracji i opinii osób w temacie klasycznej elegancji.

 

Przez ostatnie miesiące sporo czytałem różnych blogów i poszerzałem biblioteczkę o kolejne tytuły książek w tej materii, aż w końcu zdecydowałem się na rejestrację na forum.

Mam nadzieję, że Wasza społeczność pomoże mi w nauczeniu się doboru kolorów i dodatków, z czym mam lekki problem jeszcze.

Chciałbym aby pojawiało się tu więcej treści o tematyce smart casualu (choć i tak jest sporo), bo przecież większość z nas nie chodzi na co dzień w eleganckich garniturach.

Ja na ten przykład pracuję w IT i niemałą sensację wywołałem zmianą stylu, choć i tak specjalnie robiłem to stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jesteś w posiadaniu takich danych smile.png ?

 

Mówiąc to miałem na myśli zwykłych śmiertelników na polskich ulicach  :)

Nie należę do stowarzyszenia, więc jeszcze się z nim nie identyfikuję ;)

Może za jakiś czas zacznę, jak uznam, że jestem godzinem dołączenia do Was.

 

Poza tym nawet garnitury większości ludzi teraz nie uznał bym za eleganckie.

Moja siostra pracowała w małej pracowni i mam ich kilka garniturów, które teraz uważam za koszmarki, a jeszcze rok temu w nich chodziłem.

 

Nie zamierzam też zakładać garniturów do pracy, chyba że uda mi się kupić jakiś tweedowy albo typowo letni.

U mnie w pracy założenie czystego albo nie pomiętego swetra już jest uważane z elegancję.

Przeciętnemu programiście nie da się wytłumaczyć, że bawełniana marynarka z naszywanymi kieszeniami założona do flanelowych spodni to nie jest garnitur...

 

 

edit: Żeby nie produkować kolejnych postów podkreślę pierwszy akapit. Troszkę chyba nie rozumiecie mojej myśli.

Członków Stowarzyszenia i forumowiczów jest chyba jednak mniej niż innych ludzi na ulicach, a to o tych drugich pisałem wliczająć w nich siebie.

 

Witam Was serdecznie i dziękuję za ciepłe przyjęcie.

Myślę, że smart casual na tym forum jest dość rozpowszechniony, a to w tej chwili najbardziej mnie interesuje i liczę na zgłębienie swojej wiedzy.

Do pełni elegancji muszę jeszcze trochę dojrzeć, a przede wszystkim mój portfel ;)

Edytowane przez Biotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

od jakiegoś czasu czytam Wasze forum, nie tylko z ciekawości ale również z czysto praktycznych względów. Jak w przypadku większości z Was, tak i mnie przestały wystarczać ubrania z wieszaka. Jako mocno dojrzały już mężczyzna (szkoda, że tak późno), stwierdziłem, że to jak wyglądam, służy nie tylko "autopromocji", ale co ważniejsze służy przede wszystkim mnie samemu.

Oczywiście moja wiedza (a co za tym idzie - moja "odwaga") nie pozwala mi jeszcze wypłynąć na "otwarte morze", jednak mam nadzieję, że korzystając z wielkiej wiedzy forumowiczów, pozwoli mi wreszcie, zanurzyć się choć na początek w wodzie po kolana:)

Moim pierwszym krokiem więc jest garnitur MTM, zamówiony w firmie "Buczyński" z Warszawy, kilku koszul z tejże firmy, a na dniach przymierzam się do zamówienia pięknych butów u tak polecanego na wszystkich forach Mistrza Tadeusza Januszkiewicza.

Następnym garniturem chciałbym aby już był pełny Bespoke... Mam nadzieję, że korzystając z cennych rad forumowiczów, wybór zarówno krawca jak i wzoru oraz tkanin, będzie od razu strzałem w dziesiątkę.

 

Pozdrawiam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.