Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię krawców, którzy wciskają klientom kit, licząc na to, że zupełnie się nie znają. Miałem zdecydowanie za długie rękawy i proszę o ich skrócenie - p. Dziekoński wmawia mi, że tak jest OK, bo jak skróci, będzie mi widać koszulę... Proszę o skrócenie i zwężenie spodni - nie da się, tylko mi pod skosem trochę przyciął i nadal mam za długie i za szerokie spodnie. Proszę o poprawę konstrukcji rękawów w marynarce - nie da się... A do tego wszystko szybko, szybko, szybko, szybko, bo kolejka.

 

PS No mi akurat butonierkę wyciął bez zastrzeżeń :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy nie można znaleźć jakiego zakładu i załatwić sprawę wysyłkowo? Np. pani z Piaseczna skracająca koszulę dla salonu Osovskiego jeszcze rok temu brała za przeróbkę 20 zł, to jest za pół darmo. Przecież pomiar (i określenie sposobu przeróbki) jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
W dniu 6.03.2019 o 15:04, Dar napisał:

Przecież to jest antyreklama tego zakładu. Po pierwsze dwurzędowy garnitur ma być noszony bez krawata, po drugie ze spodni robi się harmonijka, po trzecie marynarka jest jakoś słabo dopasowana na dole. Najbardziej jednak razi tekst, który napisany jest jak wypracowanie w 6 klasie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 9.03.2019 o 15:57, Dar napisał:

No właśnie, jest ktoś sensowny z Gdańska i okolic zajmujący się przeróbkami garnituru (pomijając p. Dziekońskiego)?

Jeśli chodzi o przeróbki w Gdańsku, najlepiej z mojego doświadczenia robi pracownia krawiecka Capris, nie mają na pewno tanio, ale wszystkie przeróbki, które wykonałem, oraz pracując w garniturach, jak wysyłałem dla klientów wszyscy byli zadowoleni.

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Apparel---Clothing/Capris-Pracownia-Krawiecka-1313543732083448/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
On 8/29/2019 at 10:38 AM, papiez_ said:

Masz rekomendację post wyżej 🤔

Dzwoniłem tam i w kilka innych miejsc, w tym do Dziekońskiego (wykonuje takie poprawki)

Tylko w miejscu powyżej powiedzieli mi, że taka poprawka będzie dla nich zbyt problematyczna i się nie podejmą.

 

Update jakby ktoś szukał: Dziekoński wykonuje poprawki koszul - robi to sprawnie, szybko i w normalnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Którą pralnię w Gdyni polecacie (ew. w Gdańsku lub Sopocie)?

Ja korzystałem z pralni w Gdyni na Piłsudskiego, ale niedawno padła. Teraz skorzystałem z usług Eko-Laguny przy Legionów 115 ale przestrzegam przed popełnieniem tego błędu - zniszczyli mi marynarkę, w przedniej części Travelera od SuSu pojawiły się bąble - rozwarstwienie, prawdopodobnie żelazko miało za wysoką temperaturę. Obsługa skwitowała, że to nie ich wina, że się materiał rozwarstwił, a jak mi się nie podoba to mam sobie znaleźć inną pralnię, więc szukam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
15 godzin temu, Ipkol napisał:

Czy poleci ktoś pralnie do której bez obaw oddam kurtkę duchową?

Przystąpić do sakramentu pokuty możesz chyba w każdym mieście; musiałbyś bardziej określić lokalizację.

Screenshot_20201203-140303.thumb.png.9d9eeda957c607ef508185cc4735b8c5.png

W sumie to też na nieczyste sumienie @poszetka.com proponuje swoje sztruksowe koszule które poleca @Krzysiek_W.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
On 6/27/2018 at 11:02 AM, pawelbb said:

Panowie, gdzie teraz robić poprawki krawieckie w Trójmieście? Pan Stenka się tym nie zajmuje, pan Tarasenko tak samo. Pan Dziekoński mnie już kiedyś zawiódł, pan Konaszewski - oh no. Możecie coś polecić? Mogę iść do pani Grażynki, ale po co zadawać sobie i ubraniom cierpienie?

 

PS. Salon pana Wiśniewskiego w Gdyni też nie robi poprawek. Jak żyć?

 

Troszeczkę po fakcie, jednak czemu się nie podzielić informacją, która może się przydac innym. Ja chodzę do Pani Marii i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Taliowanie koszul, wybieranie materiału z pleców i robienie zakładek bez problemu. Wydłużenie rękawów marynarki - bardzo ładnie, bez problemów(za pierwszym razem był maluki problem, że materiał użyty do uzupełnienia podszewki w rękawie był za sztywny, jednak przy przeróbce drugiej   marynarki zwróciłem na to uwagę i został wybrany badziej pasujący materiał i zupełnie nie mozna powiedizeć, że rękawy były wydlużane o 3cm). Zastanwiam się, czy nie odważyć się tam uszyć spodnii ;) Przeróbki damskich ciuchow typu spódnice, spodnie - też bez problemu. Moje własne spodnie z Poszetki - skrócone, zwężone w pasie i wypuszczony materiał przy łydce - bez problemu i bez uszczerbku na fasonie spodnii. Jak ktoś przyjdziei wie czego chce, to raczej zawiedzony nie będzie.

Nie wiem szczerze jak z większymi przeróbkami typu zwężenie marynarki w ramionach etc, ale proste przeróbki mogę tam polecić -> https://mstyl.wordpress.com/

Pani Maria(tak myślę, że się nazywa, ale nie jesteśmy na Ty) napewno się zna na szyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.