Jump to content

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski

Recommended Posts

Nie lubię krawców, którzy wciskają klientom kit, licząc na to, że zupełnie się nie znają. Miałem zdecydowanie za długie rękawy i proszę o ich skrócenie - p. Dziekoński wmawia mi, że tak jest OK, bo jak skróci, będzie mi widać koszulę... Proszę o skrócenie i zwężenie spodni - nie da się, tylko mi pod skosem trochę przyciął i nadal mam za długie i za szerokie spodnie. Proszę o poprawę konstrukcji rękawów w marynarce - nie da się... A do tego wszystko szybko, szybko, szybko, szybko, bo kolejka.

PS No mi akurat butonierkę wyciął bez zastrzeżeń :D.

• 2 weeks later...
  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, zgodnie z zapowiedzią załączam dwie fotki marynarki uszytej ręcznie przez Sergieja Tarasenko. Wiele się u niego dzieje w ostatnim czasie. Miał remont pracowni i zmienia stronkę www na tarasenk

Witam. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przedstawiam fotki z pierwszej przymiarki u Sergiusza Tarasenko z Gdyni. Marynarka jest szyta jako „Bespoke” . Dotychczas nie miałem do czynienia z tweedem s

Odebrałem spodnie. Mój pierwszy bespoke więc jeszcze nie do końca wiedziałem na co zwrócić uwagę ale noszą się dobrze i jestem z nich zadowolony. Pan Wesserling ma jedną, kluczową dla mnie zaletę

Posted Images

Czy nie można znaleźć jakiego zakładu i załatwić sprawę wysyłkowo? Np. pani z Piaseczna skracająca koszulę dla salonu Osovskiego jeszcze rok temu brała za przeróbkę 20 zł, to jest za pół darmo. Przecież pomiar (i określenie sposobu przeróbki) jest prosty.

Oczywiście, że można. Jeżeli z takowego korzystasz to bardzo fajny sposób. Dzięki za pomysł.

Wiadomo wysyłka dodatkowo płatna (w dwie strony). Możliwość poplamienia/zniszczenia koszuli podczas transportu. Na miejscu po prostu wygodniej.

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
W dniu 6.03.2019 o 15:04, Dar napisał:

Przecież to jest antyreklama tego zakładu. Po pierwsze dwurzędowy garnitur ma być noszony bez krawata, po drugie ze spodni robi się harmonijka, po trzecie marynarka jest jakoś słabo dopasowana na dole. Najbardziej jednak razi tekst, który napisany jest jak wypracowanie w 6 klasie.

• Like 2
  • 3 months later...
W dniu 9.03.2019 o 15:57, Dar napisał:

No właśnie, jest ktoś sensowny z Gdańska i okolic zajmujący się przeróbkami garnituru (pomijając p. Dziekońskiego)?

Jeśli chodzi o przeróbki w Gdańsku, najlepiej z mojego doświadczenia robi pracownia krawiecka Capris, nie mają na pewno tanio, ale wszystkie przeróbki, które wykonałem, oraz pracując w garniturach, jak wysyłałem dla klientów wszyscy byli zadowoleni.

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Apparel---Clothing/Capris-Pracownia-Krawiecka-1313543732083448/

• 1 month later...
W dniu 27.08.2019 o 22:06, pmichal napisał:

Czy ktoś jest może na bieżąco z przeróbkami w Gdańsku?

Chciałbym przerobić podwójny mankiet na pojedynczy, czyli stosunkowo prosta przeróbka (mam nadzieję). 

Masz rekomendację post wyżej 🤔

• Like 1
On 8/29/2019 at 10:38 AM, papiez_ said:

Masz rekomendację post wyżej 🤔

Dzwoniłem tam i w kilka innych miejsc, w tym do Dziekońskiego (wykonuje takie poprawki)

Tylko w miejscu powyżej powiedzieli mi, że taka poprawka będzie dla nich zbyt problematyczna i się nie podejmą.

Update jakby ktoś szukał: Dziekoński wykonuje poprawki koszul - robi to sprawnie, szybko i w normalnej cenie. 

• 4 months later...

Pytałem o to u Dziekońskiego - od 200zł. Nie wiem czy to drogo czy nie, bo nigdy nie poprawiałem, ale może da Ci to jakiś punkt odniesienia. 
Niemniej z samych poprawek u nich jestem zadowolony więc, myślę, że na pewno zrobią to dobrze. 

• 1 month later...
  • 4 months later...

Którą pralnię w Gdyni polecacie (ew. w Gdańsku lub Sopocie)?

Ja korzystałem z pralni w Gdyni na Piłsudskiego, ale niedawno padła. Teraz skorzystałem z usług Eko-Laguny przy Legionów 115 ale przestrzegam przed popełnieniem tego błędu - zniszczyli mi marynarkę, w przedniej części Travelera od SuSu pojawiły się bąble - rozwarstwienie, prawdopodobnie żelazko miało za wysoką temperaturę. Obsługa skwitowała, że to nie ich wina, że się materiał rozwarstwił, a jak mi się nie podoba to mam sobie znaleźć inną pralnię, więc szukam... :)

• 3 months later...
  • 1 month later...
15 godzin temu, Ipkol napisał:

Czy poleci ktoś pralnie do której bez obaw oddam kurtkę duchową?

Przystąpić do sakramentu pokuty możesz chyba w każdym mieście; musiałbyś bardziej określić lokalizację.

Screenshot_20201203-140303.thumb.png.9d9eeda957c607ef508185cc4735b8c5.png

W sumie to też na nieczyste sumienie @poszetka.com proponuje swoje sztruksowe koszule które poleca @Krzysiek_W.

• Like 1