Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, noszę się z zamiarem odwiedzenia pana Stenki. Chcę wytaliować marynarkę, zwężyć rękawy i skrócić spodnie. Garnitur pokazywałem już w innym wątku, wklejam fotkę. Boję się trochę o zwężanie rękawów, to dość inwazyjna operacja, a garnitur jest na mój ślub ;).

 

Czy ktoś z Was może podać jakieś aktualne opinie o panu Stence? Czy on "da radę"?

 

 

post-4529-0-19632700-1426698770_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś z Was może podać jakieś aktualne opinie o panu Stence? Czy on "da radę"?

Czy da radę nie wiem, bo nie miałem okazji korzystać z jego usług. Nosiłem się z zamiarem odwiedzenia pracowni, ale do Żukowa zawsze mi nie po drodze. Krawiec jest dość młody, ale w sieci można znaleźć pozytywne opinie.  

Mogę jednak polecić Pana Dziekońskiego we Wrzeszczu. Szyłem już u niego koszulę, do poprawek oddawałem garnitur (skracanie spodni i taliowanie marynarki) i marynarkę (skracanie rękawów) i jestem zadowolony. Przy tym to człowiek otwarty na propozycje i chętnie dzielący się sugestiami. Wydaje mi się również, że ceny poprawek są w miarę atrakcyjne.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, noszę się z zamiarem odwiedzenia pana Stenki. Chcę wytaliować marynarkę, zwężyć rękawy i skrócić spodnie. Garnitur pokazywałem już w innym wątku, wklejam fotkę. Boję się trochę o zwężanie rękawów, to dość inwazyjna operacja, a garnitur jest na mój ślub ;).

 

Czy ktoś z Was może podać jakieś aktualne opinie o panu Stence? Czy on "da radę"?

 

Po co chcesz zwęzić rękawy? Warto je skrócić o 1 cm ale zwęzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u pana Dziekońskiego w Gdańsku. Wrażenia mam mieszane. Bardzo dużo ludzi czekało w kolejce. Pan Dziekoński w pośpiechu, wręcz maszynowo, obsługiwał interestantów. Nie było czasu, żeby chwilę porozmawiać, powiedzieć dokładnie, o co chodzi. Jeśli idzie o mój przypadek, to daję głowę spodnie wyjdą za długie (ale zdałem się na rację krawca), z rękawami nic się zrobić nie da (fotkę macie kilka postów wyżej). Na razie tylko taliowanie marynarki. Za całość 130 złotych (taliowanie plus te spodnie) - chyba trochę drogo. No nic, zobaczymy, jak będzie przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u pana Dziekońskiego w Gdańsku. Wrażenia mam mieszane. Bardzo dużo ludzi czekało w kolejce. Pan Dziekoński w pośpiechu, wręcz maszynowo, obsługiwał interestantów. Nie było czasu, żeby chwilę porozmawiać, powiedzieć dokładnie, o co chodzi. Jeśli idzie o mój przypadek, to daję głowę spodnie wyjdą za długie (ale zdałem się na rację krawca), z rękawami nic się zrobić nie da (fotkę macie kilka postów wyżej). Na razie tylko taliowanie marynarki. Za całość 130 złotych (taliowanie plus te spodnie) - chyba trochę drogo. No nic, zobaczymy, jak będzie przy odbiorze.

Przykro mi, że odniosłeś takie wrażenie z wizyty u pana Dziekońskiego. Fakt, że zazwyczaj ma dość dużo klientów, a atelier jest małe. Za pierwszym razem umawiałem się uprzednio telefonicznie i nie było problemu z pośpiechem i kolejkami. Gdy ostatnio przyszedłem do niego bez zapowiedzi rzeczywiście było trochę tłoczno. Jednak nigdy nie odniosłem wrażenia, aby spieszył się z obsługą. Ciekaw jestem jak wyjdzie z tą długością. Zazwyczaj gdy miałem coś do skrócenia krawiec pytał, czy nie wolałbym, aby skrócić bardziej niż proponuje.

Cena rzeczywiście zdaje się zawyżona, porównując z cennikiem dostępnym na stronie internetowej. Skracałeś jedynie spodnie i taliowałeś marynarkę, czy coś jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że odniosłeś takie wrażenie z wizyty u pana Dziekońskiego. Fakt, że zazwyczaj ma dość dużo klientów, a atelier jest małe. Za pierwszym razem umawiałem się uprzednio telefonicznie i nie było problemu z pośpiechem i kolejkami. Gdy ostatnio przyszedłem do niego bez zapowiedzi rzeczywiście było trochę tłoczno. Jednak nigdy nie odniosłem wrażenia, aby spieszył się z obsługą. Ciekaw jestem jak wyjdzie z tą długością. Zazwyczaj gdy miałem coś do skrócenia krawiec pytał, czy nie wolałbym, aby skrócić bardziej niż proponuje.

Cena rzeczywiście zdaje się zawyżona, porównując z cennikiem dostępnym na stronie internetowej. Skracałeś jedynie spodnie i taliowałeś marynarkę, czy coś jeszcze? 

 

Też sie umówiłem telefonicznie :). Powiedziano mi, że nie ma nikogo na tę godzinę. Pewnie dużo ludzi po pracy przyszło akurat tak samo jak ja.

Jesli chodzi o skracanie, to akurat bardzo stanowczo odradzał, abym skracał rękawy. Do spodni podszeł podobnie i zawinął naprawdę niewiele materiału mówiąc, że więce jnie może. Zobaczymy ;).

 

Tak, tylko taliowanie i skrócenie spodni. Poprosiłem tez o rozcięcie otworu do kieszeni w marynarce i rozcięcie otworu do brustaszy, ale idę o zakład, że przez ten pośpiech pan o tym zapomni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, kieszenie (zewnętrzne) trzymam zawsze zaszyte, a jeśli są otwarte fabrycznie - niczego tam nie wkładam. Wg mnie trzymanie przedmiotów w kieszeniach marynarki deformuje ją, a ponadto poszerza właściciela w biodrach, co jest raczej niepożądane.

 

Rozcięcie brustaszy to nie jest problem, trzeba tylko zrobić delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, kieszenie (zewnętrzne) trzymam zawsze zaszyte, a jeśli są otwarte fabrycznie - niczego tam nie wkładam. Wg mnie trzymanie przedmiotów w kieszeniach marynarki deformuje ją, a ponadto poszerza właściciela w biodrach, co jest raczej niepożądane.

 

Zależy mi na schowaniu patek do kieszeni. Spokojnie, nie zamierzam tam trzymać portfela, kluczy i Bój wie co jeszcze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wizyta w  outlecie Klasyczne Buty i już pierwszy zakup (co prawda nie dla mnie, lecz dla członka rodziny). 

Przy okazji miałem więc czas, aby dokładniej się rozejrzeć, pozadawać pytania i prezentuję rezultaty. 

 

Większość butów znalazła się w outlecie ze względu na drobne niedoskonałości jak np. zarysowana podeszwa, czy (jak było w przypadku kupionych przeze mnie czarny zamszowych double monks) drobna plamka kleju na zapiętku. Ceny w stosunku do regularnych cen w sklepie internetowym są różne. W moim i zdaje mi się, że większości przypadków to ok. 15-20%. W kwestii rozmiarów wiele się nie zmieniło - poszaleć nie można. Jednak jeżeli buty są nieco przymałe/przyduże sklep zobowiązuje się w cenie poddać je rozciągnięciu lub wszyciu wkładek. 

Drobną trudnością przy zakupie obuwia jest fakt, że na miejscu nie można póki co płacić kartą. Przy zakupie butów w outlecie nie obowiązuje niestety promocja na prawidła w promocyjnej cenie (jak w sklepie internetowym). Są jednak na miejscu dostępne do kupienia (na razie 2 pary) prawidła cedrowe w cenie 99 PLN (czyli nieco taniej niż na stronie, choć nie dopytywałem, czy mają jakieś wady). 

 

Przy okazji skorzystałem również z oferowanych przez nich usług szewskich. Oddałem buty do podzelowania i zmniejszenia. Plusem jest, że na miejscu są różne rodzaje zelówek i fleków, więc osobiście można coś wybrać. Wykonuje to niejaki Krzysztof Grabowski mający zakład we Wrzeszczu. Tu znalazłem jego stronę internetową: http://www.multiserwisant.pl/index.html

Czas oczekiwania wyniósł w moim przypadku 4 dni robocze. Koszt usługi za obie rzeczy (zelówka i wkładka) to 70 PLN (płatne z góry). Moim zdaniem nieco za dużo, ale do samego wykonania usługi nie mam zastrzeżeń. 

 

Obsługa zawsze miła i pomocna. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o 15-20% pierwotnej ceny, czy rabat rzędu 15-20% - bo to jednak dość spora różnica? ;)

Oczywiście ceny są mniejsze o 15-20% w stosunku do cen w sklepie internetowym. :) Przepraszam za nieprecyzyjne wyrażenie. 

 

 

Zmniejszenie butów?

Na procesach szewskich i samej terminologii się nie znam. Właściwie miałem przyjemność pierwszy raz w życiu korzystać z usług szewca. :) Oczywiście może są jakieś sposoby faktycznego zmniejszenia obuwia (skurczyć je ;) ) o których nie wiem, ale w tym przypadku po prostu uprościłem, skupiając się na efekcie jaki chciałem osiągnąć. Zabieg polegał na wszyciu wkładki, zapiętka i cienkich kawałków skóry po bokach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dostałem już garnitur po poprawkach pana Dziekońskiego (czy raczej któregoś z jego współpracowników). Zwracam wszelkie honory, jeśli idzie o długość spodni - skrócił jak trzeba. Wytaliowanie marynarki bez zastrzeżeń. Z rękawami niczego się nie dało zrobić, ale po wytaliowaniu marynarki całość nieźle się prezentuje. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż koszt był wysoki.

 

 

Byłem też dziś w sklepie "Klasyczne buty" w Gdańsku. Wrażenie na plus, profesjonalna i miła obsługa. Co prawda niczego nie kupiłem (rozmiar itp), ale w przyszłym tygodniu powinno być coś dla mnie :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już garnitur po poprawkach pana Dziekońskiego (czy raczej któregoś z jego współpracowników). Zwracam wszelkie honory, jeśli idzie o długość spodni - skrócił jak trzeba. Wytaliowanie marynarki bez zastrzeżeń. Z rękawami niczego się nie dało zrobić, ale po wytaliowaniu marynarki całość nieźle się prezentuje. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż koszt był wysoki.

 

 

Byłem też dziś w sklepie "Klasyczne buty" w Gdańsku. Wrażenie na plus, profesjonalna i miła obsługa. Co prawda niczego nie kupiłem (rozmiar itp), ale w przyszłym tygodniu powinno być coś dla mnie :).

 

Zawsze da się coś zrobić, przy trudnych przeróbkach najlepiej rozmawiać bezpośrednio z właścicielem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze da się coś zrobić, przy trudnych przeróbkach najlepiej rozmawiać bezpośrednio z właścicielem. 

Rozmawiałem. To właśnie właściciel orzekł, że nie ma rady ;). Nie chciał się podejmować rozpruwania całej marynarki.

 

 

Mianowicie czego się spodziewają z dostawy?

Nie wiem. Samolubnie dopytywałem tylko o swoją sprawę. Zadzwoń - panie na pewno chętnie Ci pomogą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już garnitur po poprawkach pana Dziekońskiego (czy raczej któregoś z jego współpracowników). Zwracam wszelkie honory, jeśli idzie o długość spodni - skrócił jak trzeba. Wytaliowanie marynarki bez zastrzeżeń. Z rękawami niczego się nie dało zrobić, ale po wytaliowaniu marynarki całość nieźle się prezentuje. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż koszt był wysoki.

 

 

Byłem też dziś w sklepie "Klasyczne buty" w Gdańsku. Wrażenie na plus, profesjonalna i miła obsługa. Co prawda niczego nie kupiłem (rozmiar itp), ale w przyszłym tygodniu powinno być coś dla mnie :).

Cieszę się, że poprawki u Pana Dziekońskiego zakończyły się jednak sukcesem. Co do rękawów, myślę, że po prostu ryzyko tego, że efekt mógłby być nie do końca satysfakcjonujący sprawiło, że krawiec miał wątpliwości. 

 

A przy okazji. Odwiedzając KB nie dostrzegłeś może czegoś dla "małych stópek"? :) Noszę 39 i w outlecie na Świętojańskiej na razie nic dla mnie nie mają, a nie chciałbym jechać do Gdańska by, być może, usłyszeć to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że poprawki u Pana Dziekońskiego zakończyły się jednak sukcesem. Co do rękawów, myślę, że po prostu ryzyko tego, że efekt mógłby być nie do końca satysfakcjonujący sprawiło, że krawiec miał wątpliwości. 

 

A przy okazji. Odwiedzając KB nie dostrzegłeś może czegoś dla "małych stópek"? :) Noszę 39 i w outlecie na Świętojańskiej na razie nic dla mnie nie mają, a nie chciałbym jechać do Gdańska by, być może, usłyszeć to samo.

 

Z tego, co zrozumiałem podczas rozmowy na miejscu, oferta na stronie przedstawia produkty dostępne w sklepie w Gdańsku. Więc najlepiej zrobić tak jak napisał Koval.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.