Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Buty wymagają wymiany - oczywista oczywistość :) - możecie polecić jakiś dobry sklep w 3Miescie albo jakąś konkretną markę ?

Co do nogawek, to faktycznie na zdjęciach wygląda jak by wymagały skrócenia, przyjże się temu jeszcze dokładnie, ale o ile powinny być skrócone według Was ? 1 cm ?

Co do rękawów to czy istnieje możliwość, że może coś się koszula źle ułożyła ? Jeśli chodzi o długość rękawków - są dobre- tego jestem mocno przekonany ;)

A jeśli wymagają poprawki to no cóż... i ta będzie zrobiona :)

Jakieś inne rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę słabe zdjęcia - musiałem rozjaśniać, żeby coś zobaczyć.

Spodnie do skócenia - o ile, tego się nie da powiedzieć, na oko na pewno więcej, niż centymetr. Krawiec sam sprawdzi - może przynieś modelowe zdjęcia i pokaż, jak ma być.

Rękawy faktycznie mocno się fałdują.

Generalnie jednak - podoba mi się. Marynarka dobrze leży, długość jest doskonała (krawiec dostosował ją do sylwetki, nie do kciuka - świetna robota), widać ładne taliowanie.

Podejrzewam, że sporo osób chciałoby poznać technikę (szycie, klejenie), poziom wykończenia oraz cenę, o ile to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym rzeczą przyjże się w ciągu najbliższych dni i dam znać - czy faktycznie są rzeczy do poprawy, czy może jednak to moja wina...

Co do techniki, to marynarka jest klejona, poziom wykończenia - nie wiem co przez to rozumieć, więc proszę o jakąś pomoc.

A cena to 1300 zł :) więc jak za tą cenę to myślę, to dobry zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu wykończenia to zwróć uwagę na takie elementy jak:

- dziurki obszyte ręcznie czy maszynowo,

- dziurki na guziki w rękawach - funkcjonalne czy atrapy

- ręcznie przeszyte krawędzie przodów, kołnierza i klap kieszeni

- rozcięta butonierka

- podszewka wszyta ręcznie/maszynowo

Więcej nie przychodzi mi teraz do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy przepraszam za jakość zdjęć, ale zorientowałem się dopiero jak już ściągnąłem wdzianko. W terminie się wyrobiłem tak jak obiecałem - do końca tygodnia.

Zdjęcia lepsze jakościowo i może jakieś detale jeśli kogoś będą interesowały podeślę

Pozdrawiam

Sailor

post-364-13658919538772_thumb.jpg

post-364-1365891953906_thumb.jpg

post-364-1365891953937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szczerze mówiąc zdjęcia ukazują wyjątkowo kiepskie pozy. nienaturalnie podkurczone ręce, brak zdjęcia przodu z zwykłej pozycji.

Masz rację, sam się uśmiechnąłem jak to na spokojnie zobaczyłem, dodam zdjęcie z przodu z rękoma opuszczonymi.

Sailor, dzięki za podzielenie się zdjęciami.

Podoba mi się długość spodni. Ich krój też jest w porządku.

Natomiast zastanawiają mnie ramiona. Mam wrażenie, że marynarka jest zbyt obszerna w tym miejscu (?).

Cieszę się, że spodnie się podobają, co do marynarki, nie wiem czuję się w niej dobrze górny szef rękawów zaczyna się w momencie gdzie kończą się ramiona. Generalnie to mam szerokie ramiona i do tej pory jak wybierałem garnitur z wieszaka to jak był dobry w ramionach byłem zadowolony ale od klatki piersiowej w dół to trzech takich jak ja by się zmieściło. Nawet krawiec wspomniał coś o moich ramionach.

Ja jestem raczej zadowolony, może to też kwestia zdjęć. Nie ulega wątpliwości też fakt, że nic nie jest perfekcyjne i zawsze może być zrobione lepiej ;)

Pozdrawiam

Sailor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sailor dzięki za fotki, faktycznie ramiona wyglądają na szerokie, ale z drugiej strony szew nie wychodzi chyba poza obrys sylwetki, więc wygląda na to, że taka budowa ciała. Problem z dopasowaniem talii mam podobny, jak klatka/ramiona pasuje, to w pasie można ganiac bydło.

Możesz wrzucić zdjęcia wykończenia wnętrza np. podszewkę, obszycia guzików, 'lewą' stronę spodni itd.? Jaka szerokość nogawki u dołu?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy z Trójmiasta i z poza! Ponawiam apel o namiary na sklepy z dobrymi tkaninami. ( cyt. Sailor: Tak swoją drogą czy ma ktoś może namiary na jakiś dobry sklep z materiałami w trójmieście? ) Mogą być internetowe. Nie mam czasu ani chęci jeździć po Polsce (Warszawa, Poznań itd.), żeby znaleźć coś na marynarkę czy spodnie (szyję 2, 3 razy w roku).

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny jaki znam z jakimś (chociaż niedużym) wyborem wełen jest w Gdyni na Świętojańskiej, niedaleko Urzędu Miejskiego. Nazwy i dokładnego adresu niestety nie pamiętam.

Podobno w sklep z tkaninami w Gdańsku Wrzeszczu nad restauracją "Newska" jest duży wybór...więc może warto się tam wybrać.

OK, dzięki - sprawdzę. Jak się czegoś dowiem - dam znać.

Pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie,

Będę w Gdańsku w środę od rana. Jakich rzemieślników polecacie odwiedzić? Czterech krawców wymienionych w wątku mam zanotowanych, ale może znajdzie się jakiś szewc/kapelusznik, a może ktoś inny? Nie planuję nic szyć, ze względu na żmudny proces przymiarek, ale może jakiś wywiad zrobię na szarmanta.

Dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Polecam Dziekońskiego. Szyje co prawda na klejonce ale garnitury leżą świetnie. Jak trochę pogadasz to za 1600 dostaniesz dwie pary spodni.

Kierując się dobrymi opiniami na forum, postanowiłem zamówić w pracowni P. Dziekońskiego uszycie garnituru i dodatkowych spodni.

Dzwoniłem wcześniej, ale okazało się, że jest przerwa urlopowa i pracownia wznawia działalność od połowy sierpnia. Ponieważ zależało mi na odbiorze na początku września, otrzymałem zapewnienie, że 2 tygodnie wystarczą na uszycie.

Dzisiaj, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu, byłem w pracowni P. Dziekońskiego z zamiarem złożenia zamówienia.

W poczekalni było sporo osób oczekujących, większość to przeróbki, ale był także przede mną klient zamawiający garnitur, odbyło się to (pobranie miary, wybór materiału i uzgodnienie szczegółów) w tempie ekspresowym, około 10 minut.

W końcu przyszła moja kolej, Pan Dziekoński wysłuchał czego oczekuję, uzgodnił wstępnie datę odbioru i pokazał sugerowany przez siebie materiał, zachwalając, że jest to wysoko skrętna wełna. Materiał podejrzanie błyszczał, zobaczyłem przypiętą metkę z informacja o składzie; 50% wełny, reszta to poliester i coś tam jeszcze.

Czyżby profesjonalista mógł się tak pomylić?

Po zwróceniu uwagi, że to chyba nie jest super wełna, tak przed chwilą zachwalana, Pan Dziekoński pokrzątał się chwilę w poszukiwaniu innego materiału, a następnie oddalił się stwierdzając, ze musi sprawdzić, czy rzeczywiście zdąży wykonać zamówienie na określony termin. Miałem nieodparte wrażenie, że zamierza mnie spławić.

Po paru minutach pojawił się ponownie z informacją, że nie może podjąć się zamówienia.

Wyszedłem raczej zadowolony, że nie doszło do złożenia zamówienia. Pan Dziekoński sprawił na mnie negatywne wrażenie, chyba woli obsługiwać klientów, którym można wcisnąć tanie sztuczne materiały, jako produkty najwyższej jakości.

To miało być moje pierwsze zamówienie bespoke i chyba wyleczyłem się na dłuższy czas.

Pozdrawiam

Konrud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co zostało pokazane w tym temacie oraz tym czego w ogóle nie pokazano można się było tego spodziewać. Cóż nie każdy krawiec to szycie na miarę według forumowej definicji. Myślę, że już najwyższy czas napisać wprost, że poniżej pewnej kwoty, poza kilkoma chlubnymi wyjątkami, jest to po prostu niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Szamotulski Usł. Krawieckie Mistrz Krawiectwa

Kompleksowe usługi krawieckie.

Kontakt ul. Stefana Batorego 14 b/6, Gdańsk, tel. 794424741

Szycie miarowe:

Garnitur-800zł

Marynarka-600zł

Spodnie-180zł

Kamizelka-180zł

Smoking-1200zł

Płaszcz-800zł

Standardowe pytanie. Ktoś był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.