Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam serdecznie (jako, że to mój pierwszy post na forum)! Czy ktoś z Was dysponuje dokumentacją foto pracy pana Stenki? Zamierzam odwiedzić go z kilkoma parami spodni oraz w celu zamówienia marynarki sportowej. Może ktoś ma rozeznanie w cenie igły samej marynarki? Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wątkiem w przewodniku miejskim znajdziesz ze 3 z relacjami z szycia garniturów u Stenki.

Dzieki za sensowne wskazanie kierunku. Doczytalem :). Okazuje sie ze przegladajac forum przez Taptalk, kiedy jestes w konkretnym temacie, wyszukiwanie daje odpowiedzi wylacznie z tego tematu... Troche techniki i ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, witam serdecznie (jako, że to mój pierwszy post na forum)! Czy ktoś z Was dysponuje dokumentacją foto pracy pana Stenki? Zamierzam odwiedzić go z kilkoma parami spodni oraz w celu zamówienia marynarki sportowej. Może ktoś ma rozeznanie w cenie igły samej marynarki? Pozdrawiam,

 

Polecam odezwać się do kolegi @Machiavelli, z tego co pamiętam dysponuje zdjęciami nie tylko swoich projektów wykonanych u Pana Stenki. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szyłem u Michała Stenki garnitur ze 3 lata temu. Wtedy informacji o nim było niewiele, także na tym forum, raczej, że po prostu istnieje. Z pozostałych krawców Trójmiejskich brany był pod uwagę tylko Wiśniewski w Gdyni, ale za szycie kasował wtedy 3500 zł. Padły pytania czy Stenka szyje na płótnie- jak szyłem, proponował dwie wersje, bez płótna za 1000 i z płótnem za 1300. Byłem ze swoim materiałem, nie robił z tego żadnego problemu. W pracowni sporo belek materiału, wystawka z typami kołnierzyków i jakieś bardzo niesprzedające się krawaty w dzikich kolorach. Miał też próbnik Scabala. Byłem wtedy po prostu gruby, a uszyty garnitur leżał naprawdę dobrze (wiadomo, pojęcie dość względne, szczególnie, gdy takie tezy wygłasza się na forum specjalistycznym, ale było naprawdę dobrze). Co prawda w moim przypadku na przymiarkach miał tendencję do tego, że rozmiarowo było to za duże, tak jakby się bał, że się nie dopnę ;), ale z efektu końcowego byłem bardzo zadowolony. Dwa lata później, czyli rok temu, tenże sam garnitur u niego zmniejszałem, bo zleciało mi prawie 30 kg. Nie chciałem jeszcze szyć nowego, dopytałem ile może mnie ponieść ta przyjemność, powiedział, że wszystko zależy od tego, czy będziemy musieli pruć rękawy i raczej będzie to nieuniknione- najwięcej może mnie to ponieść 400 zł. Garnitur zmniejszył bardzo dobrze, chociaż nie leżał idealnie i minimalne marszczenia były, bo pierwotnie był jednak szyty na kogoś o posturze oponki. Z racji tego, że nie mieszkam w Trójmieście i okazałem się wiernym klientem, dostałem też mały rabat. Pytałem również o garnitur szyty na Scabalu- rok temu cena zaczynała się od 3000 zł z materiałem.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć. Zakład renowacji obuwia. Można już w swoich Crockett-ach wychodzić na deszcz :P

http://rozrywka.trojmiasto.pl/Uratuja-twoje-zniszczone-buty-W-Trojmiescie-powstal-pierwszy-zaklad-renowacji-obuwia-n100609.html

 

Teraz jadąc do Wrzeszcza to i nie koniecznie w tej kolejności:

- krawiec Dziekoński

- klasycznebuty.pl

- nie tylko dla dżentelmenów

- i renowacja obuwia

;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć. Zakład renowacji obuwia. Można już w swoich Crockett-ach wychodzić na deszczhttp://rozrywka.trojmiasto.pl/Uratuja-twoje-zniszczone-buty-W-Trojmiescie-powstal-pierwszy-zaklad-renowacji-obuwia-n100609.html

Teraz jadąc do Wrzeszcza to i nie koniecznie w tej kolejności:

- krawiec Dziekoński

- klasycznebuty.pl

- nie tylko dla dżentelmenów

- i renowacja obuwia

;)

Wrzeszcz stolicą... trójmiejskiej elegancji! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Czy ktoś może polecić jakieś sklepy lub hurtownie z tkaninami garniturowymi ma terenie Trójmiasta lub szeroko pojętych okolicach?

Dodam, że znam 2 lokalizacje: Sopot 3 Maja i Wrzeszcz Grunwaldzka "Darles Dance"

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Koleżanka mówiła mi coś o sklepie z materiałami w okolicach ul. Jesionowej. Poza tym próbniki materiałów od Szarmanta są w sklepie Klasycznebuty.pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.