Skocz do zawartości

[TRÓJMIASTO], Gdynia-Sopot-Gdańsk - Przewodnik Miejski


Sonny

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 6 months later...
Właśnie szyję u niego spodnie. Może uda mi się coś napisać po odbiorze.
Mówił, że niedługo przenosi się do większego salonu, do Wejherowa.


Zdradził gdzie będzie miał lokal w Wejherowie?


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, postanowiłem przetestować usługi Pana Wesserlinga. Miałem trzyczęściowe lazio, w którym było dość dużo do przerobienia. Nie zasugerowałem krawcowi co ma zrobić - poprosiłem, aby sam ocenił i zaproponował, co może zrobić, aby garnitur leżał dobrze. Krawiec zaproponował skrócenie spodni, podniesienie kamizelki, skrócenie marynarki, skrócenie rękawów marynarki (górą) i zmniejszenie w obwodach (talia i klatka) i to też zrealizował.  Ja bym jeszcze dodał do tego zwężenie kamizelki w obwodach. Krawiec wyznaczył optymalną długość rękawów i nogawek. 

Byłbym zadowolony, gdyby nie pewne niuanse w realizacji - rękaw wszyty został z nierównym, nieestetycznym naddatkiem, a marynarka skrócona tak, że między tyłem a przodem jest zbyt duża różnica w długości. Nie zleciłem poprawki tych elementów, wolałem aby to krawiec sam zdecydował, z czym chce mnie wypuścić.  

W przyszłości raczej nie skorzystam z usług przerabiania odzieży. Bardziej zadowolony jestem z ich realizacji u Michała Stenki, a i u niego ceny są nieco niższe.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 16.03.2017 o 21:00, lupin napisał:

 


Jak przymiarka? emoji4.png

Odebrałem spodnie. Mój pierwszy bespoke więc jeszcze nie do końca wiedziałem na co zwrócić uwagę ale noszą się dobrze i jestem z nich zadowolony.

Pan Wesserling ma jedną, kluczową dla mnie zaletę można z nim dogadać się na przymiarkę, poprawki o bardzo niestandardowych porach dniach i w weekendy.

Szlufki do nich to moja zachcianka, krawiec mi je odradzał ;)

18009765_10155188850637716_447073180_n.jpg

18009952_10155188850642716_470898555_n.jpg

18051779_10155188850667716_861134622_n.jpg

18051952_10155188850687716_845788485_n.jpg

18052599_10155188850682716_785237670_n.jpg

18072623_10155188850662716_550654425_n.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Na początku sierpnia będę w Trójmieście na dłużej. Myślałem o dalszym karmieniu mojego nałogu - zakupieniu kolejnej szyprówki albo dwóch. W internecie przy okazji ostatniej wizyty odnalazłem sklep na Węglarskiej, gdzie szyprówki były dość kaprawe, a przy lekturze tego wątku mało pochlebną opinię na temat jakiegoś lokalu na Wyspowej - którą to opinię planuję zweryfikować na własnej skórze, o ile sklep tam jeszcze zastanę, bo post o tym był trzy lata temu. Czy ktoś potrafi wskazać może inne sklepy z czapkami i/lub kapeluszami, niezależnie już od samych szyprówek? Pomijając oczywiście kapitańskie czapki ze straganów i sklepów z pamiątkami znad morza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichałBrit napisał:

Na początku sierpnia będę w Trójmieście na dłużej. Myślałem o dalszym karmieniu mojego nałogu - zakupieniu kolejnej szyprówki albo dwóch. W internecie przy okazji ostatniej wizyty odnalazłem sklep na Węglarskiej, gdzie szyprówki były dość kaprawe, a przy lekturze tego wątku mało pochlebną opinię na temat jakiegoś lokalu na Wyspowej - którą to opinię planuję zweryfikować na własnej skórze, o ile sklep tam jeszcze zastanę, bo post o tym był trzy lata temu. Czy ktoś potrafi wskazać może inne sklepy z czapkami i/lub kapeluszami, niezależnie już od samych szyprówek? Pomijając oczywiście kapitańskie czapki ze straganów i sklepów z pamiątkami znad morza ;) 

są jeszcze sklepy z kapeluszami w Sopocie na 3 maja (EWA) i w Wejherowie  na ul. Rzeźnickiej lub Puckiej (blisko SKM) (Zakład Czapkarski Królikowski). W tym drugim szyprówki  mają na bank ;) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Mam nadzieję, że wątek nie umarł. Nie wiem czy powinien pisać w odpowiedzi tutaj, w przewodniku czy założyć wątek w dziale bespoke. Jeżeli jestem w złym dziale to poproszę administratorów o przeniesienie

Szykuję się do uszycia garnituru formalnego. 

Po przeczytaniu tego wątku oraz innych rozumiem, że mamy głównie 5 krawców polecanych:

1. Stenka,

2. Tarasenko,

3. Dziekoński,

4. Konaszewski,

5. Wiśniewski.

 

Jeżeli chodzi o garnitur to chciałbym dużo kwesti, ale na razie napiszę najważniejsze, z pytaniem, którzy z wyżej wymienionych Panów będzie spełniać moje wymagania, czyli:

1. Był w pełni szyty, nie klejony,

2. Dwurzędowa marynarka, dobrze wytaliona w pasie, ale nie za dużo w klatce (jestem wysoki, szczupły, ale mam też mały obwód klatki).

3. Rozważam mocno rękawy spalla camica (nawiązanie do stylu włoskiego), ale gdzieś czytałem, że con rollino jest bardziej formalny.

 

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pmichal napisał:

Mam nadzieję, że wątek nie umarł. Nie wiem czy powinien pisać w odpowiedzi tutaj, w przewodniku czy założyć wątek w dziale bespoke. Jeżeli jestem w złym dziale to poproszę administratorów o przeniesienie

Szykuję się do uszycia garnituru formalnego. 

Po przeczytaniu tego wątku oraz innych rozumiem, że mamy głównie 5 krawców polecanych:

1. Stenka,

2. Tarasenko,

3. Dziekoński,

4. Konaszewski,

5. Wiśniewski.

 

Jeżeli chodzi o garnitur to chciałbym dużo kwesti, ale na razie napiszę najważniejsze, z pytaniem, którzy z wyżej wymienionych Panów będzie spełniać moje wymagania, czyli:

1. Był w pełni szyty, nie klejony,

2. Dwurzędowa marynarka, dobrze wytaliona w pasie, ale nie za dużo w klatce (jestem wysoki, szczupły, ale mam też mały obwód klatki).

3. Rozważam mocno rękawy spalla camica (nawiązanie do stylu włoskiego), ale gdzieś czytałem, że con rollino jest bardziej formalny.

 

Dziękuję za odpowiedzi

Konaszewskiego oraz Dziekońskiego odrzuciłbym z automatu. Stenka i Wiśniewski nie wiem czy robią nieklejone marynarki. Do polecenia  pozostaje Tasenko. Ja korzystam z usług Dawida Kuklińskiego @Ernestson. Wiele zależy jaki masz budżet. Dawid ze stylem włoskim radzi sobie bardzo dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, przeczytam. Pooglądam zdjęcia w internecie, ich projekty oraz postaram się osobiście pojechać.

Zależy mi jednak na szyciu pełnym. Wiem, że Pan Stenka jest tańszy od pozostałych, a jego projekty na forum są ładne i ludzie są zadowoleni.

Nie mniej jednak chciałbym, aby ten garnitur był na lata i zrobiony możliwie jak najlepiej.

Dziękuję za uwagi i za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam szanownych kolegów,

Szukam krawca w Trójmieście lub okolicach, który dokonałby przeróbek marynarki (skrócenie rękawów od góry i skrócenie marynarki) i nie wziął za to więcej niż marynarka jest warta. Przypuszczam, że magicy od bespoke mogą mieć teraz za dużo zleceń na garnitury ślubne. Większość zakładów specjalizujących się w przeróbkach krawieckich ma w swojej ofercie tylko skracanie rękawów od dołu, a że marynarka ma prawdziwe zapięcie na guziki zamiast atrapy to będzie ciężko.

Polecilibyście kogoś? Ewentualnie czy da się marynarkę obrobić tak, żeby przerobić autentyczne zapięcie na guziki na atrapę? 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, gdzie teraz robić poprawki krawieckie w Trójmieście? Pan Stenka się tym nie zajmuje, pan Tarasenko tak samo. Pan Dziekoński mnie już kiedyś zawiódł, pan Konaszewski - oh no. Możecie coś polecić? Mogę iść do pani Grażynki, ale po co zadawać sobie i ubraniom cierpienie?

 

PS. Salon pana Wiśniewskiego w Gdyni też nie robi poprawek. Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.