Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

O to miałem największe pretensje, ani telefonu ani kartki w skrzynce nic, gdybym nie sprawdził trackingu to bym siedział jak ten debil i czekał. Abrahamem okazał sie sąsiad, którego nazwisko nijak tak nie brzmi, koniec końców jest wszystko w porządku.

To i tak miałeś blisko po przesyłkę, mi kiedyś kurier z DPD zostawił paczkę 10 bloków dalej, dowiedziałem się o tym również z trackingu. Oczywiście odebrał ją ktoś mi zupełnie nie znany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie size advisor doprowadzil do zakupu 46, ale wlasciwy okazal sie finalnie 48 i taki rozmiar kupuje.

Co ciekawe, 48 nie zawsze jest taki sam. Ostatnio kupiony Napoli jest bardziej obszerny i ma dluzsze rekawy od wczesniej kupionych Lazio, Napoli i Hudsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni wątek oraz czy zakupy bez mierzenia mają w moim przypadku sens ale może coś podpowiecie.

 

Potrzebuję:

1. granatowy, gładki garnitur całoroczny

2. ciemnoniebieski/jasnogranatowy garnitur letni (ale nie len i nie sportowy)

i jako uzupełnienie do powyższych

3. jesienno-zimową marynarkę

4. letnią marynarkę

 

Znajdę coś w ofercie SS przy następujących parametrach?

 

ramiona- 44

klatka- 98

talia- 87

pas- 90

biodra- 97

 

rękaw zewn. ok. 50 (tak więc skracanie chyba od góry?), spodnie po zewn. szwie ok 100.

Wzrost 172, dł. marynarki 74cm (do końca pośladków)

 

 

BTW gdzie znajdę ten size advisor bo mi wyszukiwarka tylko jakiś ciąg znaków pokazuje

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni wątek oraz czy zakupy bez mierzenia mają w moim przypadku sens ale może coś podpowiecie.

 

Potrzebuję:

1. granatowy, gładki garnitur całoroczny

2. ciemnoniebieski/jasnogranatowy garnitur letni (ale nie len i nie sportowy)

i jako uzupełnienie do powyższych

3. jesienno-zimową marynarkę

4. letnią marynarkę

 

Znajdę coś w ofercie SS przy następujących parametrach?

 

ramiona- 44

klatka- 98

talia- 87

pas- 90

biodra- 97

 

rękaw zewn. ok. 50 (tak więc skracanie chyba od góry?), spodnie po zewn. szwie ok 100.

Wzrost 172, dł. marynarki 74cm (do końca pośladków)

 

 

BTW gdzie znajdę ten size advisor bo mi wyszukiwarka tylko jakiś ciąg znaków pokazuje

 

z góry dziękuję

 

To jeszcze tak:

 

- rękaw ok. 50? - masz bardzo krótkie ręce? 

- przy pasie 90 cm - nie masz szans na garnitur w komplecie (to rozmiar 50/25)

- marynarki bardzo małe - ok. 46 (np. Lazio - 103 klatka/90 talia - ale rękaw już 62 cm) 

 

obawiam się, że w SuSu nie znajdziesz nic, co by pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie te garnitury w kwestii dostosowania do pory roku? niby to kolekcja letnia, ale czy ta wełna jest typowo letnia?

 

http://eu.suitsupply.com/en/pre_order_suits/havana-light-grey-plain/P4867.html?cgid=pre_order_suits

 

http://eu.suitsupply.com/en/pre_order_suits/havana-blue-plain/P4865.html?cgid=pre_order_suits

 

Ps. fajnie by się łączyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak:

 

- rękaw ok. 50? - masz bardzo krótkie ręce? 

- przy pasie 90 cm - nie masz szans na garnitur w komplecie (to rozmiar 50/25)

- marynarki bardzo małe - ok. 46 (np. Lazio - 103 klatka/90 talia - ale rękaw już 62 cm) 

 

obawiam się, że w SuSu nie znajdziesz nic, co by pasowało

Poniosło mnie. Dł ręki od wysokości szwu koszuli po nadgarstek to będzie 53cm. Nie wiem jak mają się te długości przy pracującym rękawie marynarki, czy coś się dodaje. Na podstawie innych marynarek niestety nie zmierzę, bo zmalałem o 2 rozmiary i wcześniej też rękawy idealnie nie były skracane.

No, nie da się ukryć, że mam krótkie ręce. Nie jest to jakaś niepełnosprawność itd. Niewymiarowy jestem i już ;) Na szycie na wymiar mnie niestety nie stać.

Tu i kilka postów niżej widać korpus

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3737-krótkie-pytania-krótkie-odpowiedzi/?p=199747

 

To, że z kompletem w SuSU będzie problem to podejrzewałem zerkając na ich rozmiarówkę. Zrzucę jeszcze parę kg ale czy to się przełoży o 4 cm w pasie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zastanawiałem się nad tą Havaną, choć do moich potrzeb bardziej dostosowany byłby Napoli.

@Hargin, wydaje mi się, że patrzysz cały czas na wersje regular (dł. rękawa). Na samym dole są wersje dla niewymiarowców. Short :) Tylko zawsze jakiś jeden parametr nie pasuje (w shortach zazwyczaj klatka, nie wiem ile luzu max powinno zostać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najmniejszym "S" - roz. 23 (np. Livorno) masz:

 

marynarka: (druga wartość twój rozmiar)

ramiona - 44 vs. 44 = OK

klatka - 108 vs. 98 - +10 cm 

talia - 94 vs 87 - + 7 cm

rękaw - 60 vs 50 - - 10 cm

długość - 71 vs. 74 - OK

 

spodnie

pas 84 vs. 90 - -6 cm

 

w mojej opini zbyt dużo na górze, a zbyt mało na dole - rękawy skrócisz górą, w obwodach zwęzisz... ale spodni o 8 cm nie poszerzysz niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje mi właściwie tylko 24, np. Lazio jest chyba najbliżej.

Spodnie wychodzą 88.

A marynarka +10 na klatce i talii :(

Czyli nic z tego nie będzie w kompletach. Jutro jeszcze na spokojnie zerknę. A najlepiej się zarejestruję, żeby skorzystać z tego size advisor.

Ile może być max w klatce nadmiaru?

 

EDIT. Po rejestracji SuSu sugeruje mi rozmiary 44-46 :) Zupełnie nie uwzględnia spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz zamówić na próbę i sam sprawdzić

pamiętaj, że w tabelach SuSu podaje realne wymiary produktu - a przy spodniach wypada mieć cokolwiek luzu

z nadmiarem jest rożnie - w zależności od budowy - myślę, że min. 5 a max. 10 - obwód w takim zakresie skoryguje bez problemu krawiec

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na próbę Havanę w rozmiarze 98. Jak przyjdzie dam znać jakie są różnice w porównaniu do standardowej dla mnie 50. Sam jestem ciekawy jak dużo będzie trzeba przerabiać i czy moja krawcowa podoła temu zadaniu :)

Blekit jak dobierasz rozmiar kamizelek? Analogiczny do marynarek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz zamówić na próbę i sam sprawdzić

pamiętaj, że w tabelach SuSu podaje realne wymiary produktu - a przy spodniach wypada mieć cokolwiek luzu

z nadmiarem jest rożnie - w zależności od budowy - myślę, że min. 5 a max. 10 - obwód w takim zakresie skoryguje bez problemu krawiec

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.