Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niegoslav,

 

powiem więcej, patrząc na modowe sieciówki, granica pozostała identytczna - działy zamieniły się stronami. Chłopcy idą na sekcję dziewcząt (wątłe nogi, zero łydek, ud, bicepsów, zapadnięta klatka piersiowa) w poszukiwaniu rurek i T-shirtów z dekoltem do pasa, dziewczeta natomiast biegna na strone meska - minimalne rozmiary 38,40.. klockowate sylwetki od frytek, codziennego lansowania z kawą, notorycznych zwolnień z W-F i braku ruchu (jedynie kciuk po smartfonowym FB).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koledzy wyjdą poza świat kanonów męskiej elegancji i spojrzą szerzej na zjawisko ubioru i mody, to być może swojemu zdziwieniu zauważą, że męskie wąskie spodnie/rurki i kuse podkoszulki/polówki u mężczyzn są tak stare jak rock and roll. Zjawisko to występuje  od androgynicznej ikony Micka Jaggera po "męskich do szpiku kości"angielskich skinheadów. Mocno kuse, wąskie spodnie zakładane do peeny loafersów na długo przed elegantami z pitti nosiła brytyjska ulica w latach 60. 

To nie jest wcale wynalazek post-nowoczesności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek dt. casualu... np. New Balance'y też raczej nie należą do kanonu klasycznej elegancji, ale gdyby np. Maciej Zarmeba wrzucił tu zestaw z dżinsami i butami NB, to raczej by nikt tego nie wytykał, prawda? ;)

Więc może komentujmy zestawy, a nie określajmy, który wynalazek jest powiązany z elegancją, a który nie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się jedynie do komentarza paparazzo o wyglądzie sekcji męskiej w sieciówkach. 

W którym ona skrytykował "zniewieścienie" działów meśkich sieciówek - promowanie wątłych nóżek, dekoltów po pępek, a nie krótkie i/lub podwinięte spodnie, tudzież kuse bluzki ;)

Więc trochę logiki tutaj brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyguglaj sobie zdjęcia młodego Micka Jaggera czy Davida Bowie, przyglądnij się niektórym zdjęciom brytyjskich subkultur (mods, skinheads, punks) i zwróć uwagę na: "wątłe nogi, zero łydek, ud, bicepsów, zapadnięta klatka piersiowa". Czy nosze wtedy ubrania to nie obecne skinny? Czy obecnie taki wygląd nie będzie dla niektórych zniewieściały lub "pedalski"?  Jeżeli to nie jest inspiracja dla projektantów np. topmana to może faktycznie nie znam się i mi logiki brak. Kończmy offtopa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, Dołączyłeś powyżej świetne zdjęcie, tyle że ono nie przedstawia ówczesnego stroju casualowego.

 

Klasyczna męska elegancja nigdy chyba nie zakładała, że strój męski będzie do złudzenia podobny do damskiego.

 

Zestaw proszę do tamtego zdjęcia jeszcze strój damski z epoki i zrozumiesz co miałem na myśli.

 

Ja dołączam porównanie współczesne.

post-2483-0-03041800-1426093033_thumb.jp

 

Jeśli mężczyzna w casualu lubi wyglądać jak kobieta - cóż.. nikt nie zabroni :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację paparazzo. Aż do rewolty lat 60 było to nie do pomyślenia by strój zacierał granicę między płciami. Przynajmniej jeśli chodzi o krój, gdyż co do materiałów już nie byłbym taki pewien. Dopiero neomarksistowska rewolucja kulturalna od lat 60 do dzisiaj, dość skutecznie czyni spustoszenie między tym co męskie a tym co damskie i to nie tylko w kwestii ubioru. Bardzo dobrym tego przykładem jest wspomniany prze mnie Mick Jagger. Daleki a wręcz wrogi jestem do tej tendencji. Mój oftopowy wywód miał tylko na celu zwrócenie uwagi na pewne procesy. Choć z drugiej strony sam zauważasz, że panie przeniosły się ze strojem na stronę męską a panowie na damską. Czyli jednak to nie jest forma uniseksu, tylko odwrócenie pojęć tego co męskie a tego co damskie w kwestii ubioru :)

Zdjęcie to umieściłem z przymrużeniem oka, dla pokazania musa19, że kiedyś panowie też nosili obcisłe spodnie i kusą górę właśnie w stroju klasycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, Dołączyłeś powyżej świetne zdjęcie, tyle że ono nie przedstawia ówczesnego stroju casualowego.

 

Klasyczna męska elegancja nigdy chyba nie zakładała, że strój męski będzie do złudzenia podobny do damskiego.

 

Zestaw proszę do tamtego zdjęcia jeszcze strój damski z epoki i zrozumiesz co miałem na myśli.

 

Ja dołączam porównanie współczesne.

attachicon.gifmalevsfemale.JPG

 

Jeśli mężczyzna w casualu lubi wyglądać jak kobieta - cóż.. nikt nie zabroni :D

 

Nie wydaje mi się ,żeby mężczyzna na zdjęciu miał na sobie sukienkę lub spódnicę. Wąskie spodnie, kalesony i rajtuzy przewijały się w modzie męskiej przez wieki. Kobiety w spodniach to zaś względna nowość, ogółem to właśnie kobiety zaczęły się ubierać jak mężczyźni a nie odwrotnie. Jeśli jutro kobiety zaczną nosić krawaty to mamy je odrzucić jako zniewieściałe?

 

Dodam ,że słynna brytyjska klasyczna elegancja przez pewien okres 19ego wieku zakładała noszenie spodni tak wąskich iż konieczne były odpowiednie "zamaskowanie" przyrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wrzucę dla uspokojenia tematu "prawomyślną" fotkę starego, dobrego, oldschoolowego, dziadkowego tweedu w gramaturze 18 uncji :)

 

A co do rurek (które z jednej strony mnie odrzucają ze względów  estetycznych, a z drugiej po prostu dla mnie nie istnieją z przyczyn o naturze czysto praktycznej - nogi bym nie przepchnął przez nogawkę) to przypomina mi się jak ponad dwadzieścia lat temu zaczynałem odkrywać bogaty świat ciężkiej muzyki. Wtedy sprane "jajognioty" i białe (niegdyś) adidasy były po prostu must have  :D  Aaaaa no i jeansowa katana (bo na skóre mało kogo było stać w tym wieku) co to na wysokości krzyża się kończyła....  W sumie zabawnie było....   :)

post-480-0-29968400-1426454386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.