Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dzięki za uwagi. 

Niestety moja walka z aparatem jest ciągle przegrana (kiepsko oddaje kolory i niedostateczna jakość zdjęć) , spodnie to granatowe chinosy a ich sparowanie podpatrzyłem u MrV. (no może nie dokładnie ten sam odcień), zgodzę się że buty mogłyby mieć troszkę ciemniejszy odcień brązu. W pierwszej wersji miałem załozyć zielone chinosy (buty mają zieloną "obwolutę" na styku podeszwy ze skórą) ale sam nie wiem czemu zrezygnowałem.

Co do skarpetek to mimo iż dziś było bardzo ciepło to bałem się zaryzykować wyjścia rano "na bosaka" zwłaszcza iż wiedziałem że powrot z roboty nastąpi grubo po zmierzchu. 

Rozumiem że masz niechęć do takiego łączenia ale jak rozumiem nie jest to kardynalny błąd.

 

ps. coraz bardziej brak mi jakiegoś knita pod szyją. Tak się zastanawiam jaki będzie najbardziej uniwersalny, może jakiś granatowy ? jakieś rady ?

Na ekranie mojego iMaca kolor spodni jest grafitowy. :(

Czy jest to kardynalny błąd ? Nie wiem.

Mam jakieś takie przeświadczenie, że do boat shoes, tassel/penny loafers skarpetek się nie nosi. 

Co do uniwersalnego knita to takiego chyba nie ma. Na początek zakupił bym czarny, granatowy i brązowy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do boat shoes zgoda - skarpetki faktycznie jakoś nipasują do tego typu butów. Ale w przypadku loafersów (szczególnie ze skóry licowej) aż tak daleko bym nie szedł. 

 

Co do knita - ja bym na początek brał granat - pasuje w zasadzie do wszystkiego. I nie wiem jak ciebie, ale mnie odrzucają te proste końcówki - poszukałbym czegoś wykonanego ala knit, ale ze standardowym krawatowym wykończeniem (trójkątnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do knita - ja bym na początek brał granat - pasuje w zasadzie do wszystkiego. I nie wiem jak ciebie, ale mnie odrzucają te proste końcówki - poszukałbym czegoś wykonanego ala knit, ale ze standardowym krawatowym wykończeniem (trójkątnym).

Dla mnie, cały urok knitów tkwi właśnie w ich prostym wykończeniu. Mimo, iż jestem również miłośnikiem standardowych krawatów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie mojego iMaca kolor spodni jest grafitowy.  :(

Czy jest to kardynalny błąd ? Nie wiem.

Mam jakieś takie przeświadczenie, że do boat shoes, tassel/penny loafers skarpetek się nie nosi. 

Co do uniwersalnego knita to takiego chyba nie ma. Na początek zakupił bym czarny, granatowy i brązowy. 

raz jeszcze oglądałem spodnie, i zdecydowanie są granatowe ale w orginalnym odcieniu (jakby zmiksowany lekko właśnie z grafitem) więc jak widać "jabłuszko" ma niezły ekranik ;)

Co do skarpetek to jednak jest troszkę jeszcze za zimno na gołe stopy.

Co do boat shoes zgoda - skarpetki faktycznie jakoś nipasują do tego typu butów. Ale w przypadku loafersów (szczególnie ze skóry licowej) aż tak daleko bym nie szedł. 

 

Co do knita - ja bym na początek brał granat - pasuje w zasadzie do wszystkiego. I nie wiem jak ciebie, ale mnie odrzucają te proste końcówki - poszukałbym czegoś wykonanego ala knit, ale ze standardowym krawatowym wykończeniem (trójkątnym).

Dla mnie, cały urok knitów tkwi właśnie w ich prostym wykończeniu. Mimo, iż jestem również miłośnikiem standardowych krawatów ;)

 

A więc zacznę poszukiwania granatowego knita, podobają mi się właśnie przez te proste końcówki.

 

Wszystkim pięknie dziękuję za swoje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rękawy marynarki nie są ciut przykrótkie? Poza tym założyłbym do niej raczej ciemne spodnie, grafitowe albo granatowe. Fajna koszula.

 

Z ust (laickich, of cos) mi to wyjąłeś  ;)

 

Mateusz, patrzyłem też na Twój zestaw w CMDNS (ten z dwurzędówką), padł tam komentarz o szczupłej sylwetce i szerokoch biodrach (całkiem słusznie zresztą) ; oceniając wg tych zdjęć, wcale nie masz nadmiernie szerokich bioder więc to chyba tamta dwurzędówka jest nie do końca dobrze dobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rękawy trzeba będzie wydłużyć - przy taliowaniu zrezygnowałem z tego, ale teraz wiem, że przy najbliższej wizycie u krawcowej przywiozę jej też tę marynarkę.

Z doborem spodni do niej to jest zawsze niezła zabawa, ale wg mnie jedyne ciemne, jakie by z nią współgrały, to ciemnoszare z jakiegoś grubszego splotu wełny.

Obwód moich bioder jest tylko nieznacznie mniejszy niż obwód klatki piersiowej, w dodatku mam dość wyraźnie widoczną talię ;). Jak patrzę na zdjęcie z dwurzędówką, to jakoś nie przeszkadza mi ta klepsydrowatość sylwetki, choć faktycznie jest może nieco chłopięca. Ciężko będzie mi z niej zrezygnować, ale pewnie macie rację, że nie jest to na ten moment krój dla mnie. Jednorzędówki nauczyłem się dobierać umiejętnie ciut za duże lub przynajmniej nie mocno dopasowane, co optycznie poprawia wygląd całej sylwetki i daje miejsce na przyszły przyrost mięśni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosmanka tylko na sweter jest nieco przyduża w ramionach, ale rzadko kiedy noszę ją w taki sposób. Marynarki o angielskiej długości wystają spodn niej na kilka centymetrów, te włoskie zaś już nie :)

A dzisiaj całkiem luźno w parce

http://secondhand-dandy.blogspot.com/2014/03/granat-do-pary.html

 

post-2656-0-37469400-1395479775_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłbym to do casualu. Poza tym koszula bez krawata lub muchy źle wygląda zapięta na ostatni guzik. Marynarka trochę za długa i skraca sylwetkę. 

Na razie jest średnio - zacząłbym od jasnej koszuli (błękit) i popracował nad spodniami, które są wyraźnie zbyt obszerne i nieładnie rozłażą się na wszystkie strony (zwłaszcza w okolicy bioder).

 

Popieram przedmówców, zmienić marynarkę (lub skrócić tą), zmienić koszulę (+ odpiąć guzik lub dać krawat), zmienić gatki na bardziej dopasowane do sylwetki, zmienić buty oraz zmienić tło samojebki i będzie git malinowo  :)  

ps. scio me nihil scire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.