Skocz do zawartości

Paski - dyskusje i porady


Daivisch

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

mam pytanie odnośnie do prawidłowej długości paska do spodni. Odebrałem dzisiaj przesyłkę z nowym nabytkiem, przymierzyłem i mam wątpliwość. Po zapięciu pasek wystaje za klamrę około 5 cm. Cała długość od dziurki, na której zapinam, do końca paska to około 12 cm. Akceptować czy wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie odnośnie do prawidłowej długości paska do spodni. Odebrałem dzisiaj przesyłkę z nowym nabytkiem, przymierzyłem i mam wątpliwość. Po zapięciu pasek wystaje za klamrę około 5 cm. Cała długość od dziurki, na której zapinam, do końca paska to około 12 cm. Akceptować czy wymieniać?

Moim zdaniem OK, póki nie przytyjesz - na dalszą dziurkę już nie zapniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Gdzie można kupić paski parciane (nie w jednolitym kolorze, tylko w różnokolorowe paski np. biało-czerwono-niebieskie)? Mam wrażenie, że kiedyś było tego mnóstwo, a obecnie, mimo że modne, to trudno dostać. Byłem w popularnych sieciówkach i niewiele znalazłem.

Pozdrawiam

Francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprawdzałem i mi nie za bardzo leżały. Natomiast te z ebay są jak najbardziej fajne. Dzięki za linka!

Pozdrawiam

Francuz

PS. Czy ten znajomy koreański rzemieślnik robi coś, czym warto się zainteresować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa i ze wszech miar godna polecenia manufaktura to nasz forumowy kolega eye_lip. Na forum jest sporo zdjęć pasków jego wyrobu.

Proszę o namiar(-y) na manufaktury robiące paski do zegarków, wydaje mi się, że na Forum był taki temat, ale nie potrafię go odnaleźć, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa i ze wszech miar godna polecenia manufaktura to nasz forumowy kolega eye_lip. Na forum jest sporo zdjęć pasków jego wyrobu.

Proszę o namiar(-y) na manufaktury robiące paski do zegarków, wydaje mi się, że na Forum był taki temat, ale nie potrafię go odnaleźć, dziękuję.

Tak, wiem, znalazłem i podziwiam dzieła Kolegi eye_lip i wielce prawdopodobne, że niebawem dołaczę do grona Jego klientów.

Chcąc mieć jednak szeroki ogląd, szukam "drugoobiegowych" manufaktur paskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa i ze wszech miar godna polecenia manufaktura to nasz forumowy kolega eye_lip. Na forum jest sporo zdjęć pasków jego wyrobu.

Proszę o namiar(-y) na manufaktury robiące paski do zegarków, wydaje mi się, że na Forum był taki temat, ale nie potrafię go odnaleźć, dziękuję.

Tak, wiem, znalazłem i podziwiam dzieła Kolegi eye_lip i wielce prawdopodobne, że niebawem dołaczę do grona Jego klientów.

Chcąc mieć jednak szeroki ogląd, szukam "drugoobiegowych" manufaktur paskowych.

Odwiedź forum zegarkowe.

Z bardzo ciekawych manufaktur (pierwszoobiegowych) możesz rozważyć ABP Paris Atelier. W Polsce ten biznes paskowy nie jest tak rozwinięty jak za granicą więc poza 3-4 osobami z forum zegarkowego nic IMO ciekawego nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź forum zegarkowe.

Z bardzo ciekawych manufaktur (pierwszoobiegowych) możesz rozważyć ABP Paris Atelier. W Polsce ten biznes paskowy nie jest tak rozwinięty jak za granicą więc poza 3-4 osobami z forum zegarkowego nic IMO ciekawego nie znajdziesz.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Spis ciekawszych dyskusji do dnia 03 09 12 r.

buty, pasek, jak dopasować kolor viewtopic.php?f=1&t=2544&start=00

farbowanie viewtopic.php?f=1&t=2544&start=03

Pasek parciany / plócienny viewtopic.php?f=1&t=2544&start=19

pielęgnacja viewtopic.php?f=1&t=2544&start=05

pętelka do paska viewtopic.php?f=1&t=2544&start=09

Moderator

Czarne buty = czarny pasek do spodni = czarny pasek zegarka - oczywiste ;)

Brązowe buty = brązowy pasek do spodni = brązowy pasek zegarka - wskazane (oczywiste?) :roll:

Zielone, zamszowe chukka boots = no właśnie - :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek farbuje mi spodnie na plecach - prawdopodobnie od potu. Co robić?

Masz trzy możliwości:

a) Przestań się pocić

B) Przestań nosić spodnie na plecach

c) Wyrzuć pasek

A tak poważnie to miałem kiedyś ten sam problem, rozwiązałem go zupełnie przypadkowo poprzez wypranie paska razem ze spodniami. Kolor wyblakł ale pasek nabrał wtedy uroku tzw. wintydż

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Creme Delicate jest genialny, tylko szybko się kończy..

fakt - 50 ml to niedużo (dla porównania balsamy mają po 150 ml)

IMO krem jest bardzo wydajny, na prawdę nie trzeba grubo smarować dla uzyskania efektu. Creme Delicat ma świetną konsystencję, można spokojnie rozprowadzać krem nawet opuszkiem palca. Dla mnie jest to krem pierwszego wyboru do pielęgnacji pasków do zegarków.

inny ciekawy produkt uniwersalny, ale o lekkich właściwościach czyszczących to Creme Universelle.

150 ml - zużywa się bardzo wolno, nie pamiętam już kiedy zakupiłem, a ma jeszcze 3/4 pojemnika :) polecam tym bardziej, że jego okres przydatności do użycia wynosi 10 lat :!: [ Creme Delicat przynajmniej 5 lat, ale najlepiej zapytać Saphira.] Swoją drogą szkoda, że przy opisach w sklepie nie ma informacji o terminach przydatności - to cenne info ...

http://www.sklep.saphir.pl/krem-uniwers ... aphir.html

pozdrawiam,

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zacząłem stosować Creme Delicate do odżywiania skóry na butach. Fajne efekty daje nabranie trochę zwykłego kremu z barwnikiem, nałożenie, a potem na to od razu Creme Delicate i dopiero wtedy smarowanie po bucie.

Tylko do czarnych pasków i rękawiczek Creme Delicate się średnio nadaje, bo powoduje ich blaknięcie i trzeba go łączyć z czarnym kremem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.