Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszetka z lnu jest polecana, ponieważ w złożeniu tv fold dobrze utrzymuje kształt > len jest sztywniejszy od jedwabiu. Natomiast len nie nadaje się na puffy, chociaż pewnie znajdzie się w internecie jakieś interpretacji lnianej poszetki ułożonej w puff.

 

Czy w takim razie biała bawełna będzie odpowiednia na tzw. puff, czy pozostaje tylko jedwab który, jak ktoś kiedyś zauważył tu na forum, przyciąga uwagę z racji błyszczenia się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odgrzewam wątek o muszkach, bo chciałbym wywołać dyskusję na temat muszek w zestawach casualowych. Jestem entuzjastą muszek, ale prawie nigdy nie zakładam ich do garnituru. Natomiast w zestawach casualowych uwielbiam łączyć je z kolorowymi marynarkami i koszulami. Wiem, że czasami jest to dość kontrowersyjne. Ale od lat ubieram się tak do pracy w casualowe piątki, a także w inne dni tygodnia, w czasie wakacji. Odbiór otoczenia jest pozytywny, a niekiedy wręcz entuzjastyczny, ale to niekoniecznie muszą być szczere reakcje. Zapewne są tacy, którzy mi mówią: "masz ładną muszkę" ale myślą: "ale pajac!". Co o tym sądzicie? Czy ktoś mógłby zamieścić jakąś fotkę? Na początek wklejam kilka propozycji własnych i cudzych.

 

 

 

post-5796-0-92223800-1408869264_thumb.jp

post-5796-0-50415700-1408869287_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Czołem, 

Szukam granatowej, gładkiej jedwabnej muchy do formalnego garnituru.

Zależy mi na jej wymiarach, by po zawiązaniu szerokość nie przekraczała 11 cm, bowiem posiadam taki model (jeno gładki):

http://eleganckipan.com.pl/muszki/250-muszka-jedwabna-wiazana-granatowa-skosny-splot.htmli jest za szeroki do mojej facjaty.

W międzyczasie czekam na odpowiedź poszetka.com, ale może znacie producentów/źródła gdzie mogę takową znaleźć/zamówić?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam DecoLove. Szyją wszystko na zamówienie i z bardzo ciekawych materiałów.
Jeśli chodzi o "formalne" muchy, fantazja musi być zapewne ujarzmiona, ale inne (także eleganckie), są IMO godne polecenia.
Firma słynie z dodatków męskich i damskich dla świata celebrytow, ale również trafiają w gusta eleganckich mężczyzn :)
Dla mnie największą zaletę stanowi personalizacja. Szyją muchy i poszetki z niewielkich objętościowo materiałów (rzekłbym bezczelnie wręcz skrawków), więc każda mucha jest jedyna i niepowtarzalna. A to miłe uczucie taką mieć :)
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, od jakiegoś czasu przeglądam forum. Zainspirowany tym co tu przeczytałem postanowiłem na swój ślub nie kupować gotowej zawiązanej muchy. Kupiłem muchę jak w linku http://eu.suitsupply.com/bow-ties/black-bow-tie-d005/D005,en,pd.html?start=5&cgid=Bow_Ties mam z nią jednak problem, nie umiem jej ładnie zawiązać. Mam nadzieję, że nie ośmieszę się tym pytaniem: Czy jest może na forum doświadczony kolega z Krakowa, który mógłby się umówić na kawę i zawiązać mi tę muchę ? Trenowałem z filmikami na YT ale nie wychodzi mi za nić ładne ułożenie, chyba potrzeba na to czasu i doświadczenia a potrzebuję ją na sobotę.

To nie jest takie trudne jak wygląda. Tutaj masz filmik, gdzie masz krok po kroku, jak zawiązać w prosty sposób muszkę http://hisoutfitblog.blogspot.com/2015/04/wiazanie-muchy-atwo-i-przyjemnie-1.html. Moim zdaniem muszka ma w sobie to coś i wraca na salony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie trudne jak wygląda. Tutaj masz filmik, gdzie masz krok po kroku, jak zawiązać w prosty sposób muszkę http://hisoutfitblog.blogspot.com/2015/04/wiazanie-muchy-atwo-i-przyjemnie-1.html. Moim zdaniem muszka ma w sobie to coś i wraca na salony.

Ktoś tu chyba zasłużył na Złotą Łopatę i tytuł Górnika Roku. ;)

post-4478-0-67297100-1429113522_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Tak :) oczywiście wełna czesankowa.

Przepraszam za kolokwializm, mówiąc "szykowna" miałem na myśli "odpowiednio elegancka na ważną okazję". Szukam czegoś dwu i pół calowego i choć nic o rozmiarze nie piszą, wydaje mi się ze ta właśnie jest w tym standardowym rozmiarze. Mam tylko nadzieje ze długość jest regulowana.

Mógł byś mi jeszcze doradzić czy jeśli mam garnitur bez kamizelki i chce założyć muchę to do spodni odpowiedniejszy będzie pasek czy szelki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) oczywiście wełna czesankowa.

Przepraszam za kolokwializm, mówiąc "szykowna" miałem na myśli "odpowiednio elegancka na ważną okazję". Szukam czegoś dwu i pół calowego i choć nic o rozmiarze nie piszą, wydaje mi się ze ta właśnie jest w tym standardowym rozmiarze. Mam tylko nadzieje ze długość jest regulowana.

Mógł byś mi jeszcze doradzić czy jeśli mam garnitur bez kamizelki i chce założyć muchę to do spodni odpowiedniejszy będzie pasek czy szelki ??

Zdecydowanie szelki, chociaż spostrzeżenie Ingvara jest trafne :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.