Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Carmina


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jakub.B napisał:

Jak się ma rozmiarówka Carminy do rozmiarówki Yanko/Patine? Noszę 7,5, na długość to będzie 8 lub 8,5 u Carminy?

Nie mam jeszcze takiego doświadczenia by doradzać, ale przypuszczam, że powinno być podobnie do Y/P z wyjątkiem szczególnie wąskich kopyt jak Simpson i Inca. Popularne kopyto Forest jest obszerne, a Rain zależy od tęgości, E jest wąskie a EE standardowe. Z mojego jeszcze skąpego doświadczenia z butami Carmina odradziłbym je ludziom z wysokim podbiciem, ale to tylko spostrzeżenie, a nie wiedza. 

Odradziłbym też kupowania butów ze skór nietypowych. Moje trzewiki ze skóry chromexel są ładne, ale nie mają tych właściwości, które mieć powinny. Przypuszczam, że podobnie może być z kordowanem, ale głowy nie dam.

Buty z normalnych skór do chodzenia  po Normalnych ulicach są na pewno świetne. 

Można próbować i odsyłać. Serwis jest do bólu przyjazny klientowi. Odpowiadają na maile prawie natychmiast. Reklamację (domalowanie rantów po miesiącu użytkowania) załatwili mi błyskawicznie. Zwrot pieniędzy za przesyłkę też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest co pokazywać, zwykle loafersy do casualu. Moje pierwsze buty szyte metodą blake. Wybór był świadomy. Kopyto Xim. Mój standardowy rozmiar 7.5. To standardowa tęgość EE i ledwo w nią wszedłem. Stopy z E sobie nie wyobrażam. Po 2 godzinach jest OK. Mam trochę szerokawą stopę, ale wchodzi w nieco węższe kopyta. Absolutnie odradzam te buty ludziom z wyższym podbiciem. Numer większe będą dyndać. Są wręcz wąskie w miejscu, gdzie się but trzyma stopy. W palcach jest za to dość miejsca. Skóra jest miękka i elastyczna i robi fajne wrażenie haptyczne. 
 

209CE2B7-9B92-4D72-8C6C-8084D7729C36.thumb.jpeg.c56a95e935508d295688395a8cd99728.jpeg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

@kormox Bardzo ładne loafersy - a z ciekawości, jaki wziąłeś rozmiar względem swojego "normalnego" rozmiaru? Pytam, ponieważ też noszę się z zamiarem kupna i spoglądałem na ten outlet Carminy, ale nie do końca wiem w jaki rozmiar loafersów celować - "normalnie" noszę 8.5/9 w zależności od tęgości kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że buty Carminy są naprawdę wysokiej jakości i warto skorzystać z okazji, bo jest to wyższa półka niż Yanko. Ale radziłbym poważnie zastanowić się przed zakupem, bo są one naprawdę wąskie. Ja mam dwie pary na kopytach Rain i Inca, zwłaszcza te ostatnie są wąskie i mógłbym je porównać do kopyta 99 AS.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
11 godzin temu, pablocito napisał:

Pięknie buty. Niech służą długo i wygodnie. Pamiętaj, że jeżeli po zakupie dałeś je do leżakowania, to muszą leżeć w specjalnym humidorze, który zapewnia 49% - 51% wilgotności i temperaturę 20,3 - 22,7 stopni.

@pablocito, dziękuję za wskazówkę, ale proszę wyjaśnij mi, jako zielonemu w temacie, o co chodzi z tym humidorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Servetch napisał:

Uwielbiam kopyto Forest, to chyba najwygodniejsze z jakim się spotkałem.

Mam niewielkie porównanie, ale jeśli chodzi o Carminy to wydaje mi się, że masz rację. Co ciekawe, spotykam się w dyskusjach o Carminach dominującą opinię, iż to Rain jest najwygodniejszy, ale to jednak kwestia indywidualna. Dla mnie Forest to pewniak, jak Carminy to tylko na tym kopycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Funchal Leather - jaki to jest rodzaj skóry i jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

Nie znalazłem zbyt wiele informacji na ten temat, poza krótką notatką na stronie producenta.

A zastanawiam się nad zakupem tego modelu:

https://www.carminashoemaker.com/double-monk-strap-brown-funchal-80729

Z góry dzięki za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.