Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Carmina


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prawdę mówiąc nie orientowalem się ile Carminy kosztują, wiedziałem tylko że więcej niż Yanko. Nie bijcie ;)

 

 

Carmina nie jest wiele droższa.

Nie bijemy tylko precyzujemy ;). Zeby pozniej ktos nie wyczytal jak to Carmina jest droga lub luksusowa. Wg mnie odniesienie trzeba miec do najdrozszych oferowanych jako rtw marek, a nie najdrozszych na polskim rynku. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Fakt, koń nie krokodyl. Użytkownik gccg zarzucał kiedyś forum mnóstwem fotografii fajnych butów. Może by tak wskrzesić tradycję w jakimś wątku bez restrykcji - jakieś obuwnicze porno, buty moich marzeń, coś w tym stylu...

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

....Użytkownik gccg zarzucał kiedyś forum mnóstwem fotografii fajnych butów. Może by tak wskrzesić tradycję w jakimś wątku bez restrykcji - jakieś obuwnicze porno, buty moich marzeń, coś w tym stylu...

 

Co więc stoi na przeszkodzie założenia takiego tematu?

  • Oceniam pozytywnie 1
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Szukałem długo butów do ślubu. Żadne nie były tak smukłe jak te. Dopasowanie idealne. Co do kleju o którym, ktoś pisał wyżej miały na sobie mala kropkę, ale sprzedawca usunął ja renowatorem zanim dokonałem zakupu. Potem nałożył krem i lekko wypolerował więc się na nie zdecydowałem i nie żałuję. Będą czekać w pudełku na wrzesień :) wtedy dobra polerka, lustro i będą gotowe.

a0f4e0f32cf26eb3ecc3a28ba18fdd4b.jpg

ada19506e5ae76d08fd08a17e4cedf9c.jpg

9226a88714dfb3cb064f815c910328b4.jpg

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 2
Opublikowano

Możesz się boleśnie zdziwić, jeżeli buty założysz dopiero na ślub. Skórzane buty na ogół trzeba rozchodzić zanim staną się wygodne. Jeżeli założysz je po raz pierwszy dopiero na ślub i wesele, to narażasz się na bardzo bolesne obtarcia. Najlepiej by było, gdyby wcześniej żeby zaliczyły te kilkanaście wyjść chociaż po 2-3 godziny.

  • Oceniam pozytywnie 8
Opublikowano

Plus buty wypolerowane bez rozchodzenia łapią brzydkie zagięcia i "plamy" przy pierwszym wyjściu, kiedy skóra nie jest jeszcze rozchodzona i ma oryginalny kształt, przy chodzeniu powoduje pękanie nałożonego wosku i widoczne ślady w miejscach zagięcia, gdzie nie krem nie dotarł 

Z 3 iteracje chodzenie cały dzień / pastowanie muszą zaliczyć. Tak, na ważną uroczystość chcemy, by tego efektu nie było po godzinie chodzenia. 

Opublikowano

Mimo to bardzo ładne. W takich butach to ja bym chętnie jeszcze raz do ślubu... ale nie ma takiej potrzeby. Już dwa mam za sobą z tą samą żoną.

 

Czy to kopyto to Rain? Na oficjalnej stronie takie czarne oxfordy są tylko Forest, ale wyglądają nieco inaczej.

Opublikowano

Oczywiście po domu do rozchodzenia będą używane jak najbardziej, ale jeżeli chodzi o użycie ich jako część stroju będą czekać.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Oczywiście po domu do rozchodzenia będą używane jak najbardziej, ale jeżeli chodzi o użycie ich jako część stroju będą czekać.

 

 

OD RAZU JE ZELUJ BO SIE ZNISZCZO !!!!@@!!!

  • Oceniam pozytywnie 3
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
31 minut temu, Aron napisał:

Rozmiarówka

Mierzyłem buty na trzech kopytach: Rain, Forest i Uetam (loafersy). Według mnie Carmina ma rozmiarówkę odstającą od „standardu”, albo kopyta są po prostu wąskie w okolicy palców. Mój rozmiar to 7 UK i wszystkie buty (Yanko, Loake, Shoepassion, Herring Shoes) mam w tym rozmiarze.
W przypadku butów Carmina okazało się, że mój rozmiar oferuje za mało miejsca na palce (na szerokość).

Kopyto Forest w rozmiarze 7 UK było za wąskie w palcach, dobre w rozmiarze 7,5 UK, choć nadal dość mocno dopasowane.

Kopyto Uetam (loafersy) w rozmiarze7UK było za wąskie w palcach, a w rozmiarze 7,5 UK buty zupełnie nie trzymały się na stopie. Jednak u mnie takie zjawisko jest normalne w przypadku loafersów - albo są za małe, albo za duże.

Kopyto Rain w rozmiarze 7,5 UK uciskało duży palec od góry, a w rozmiarze 8 UK buty były za długie.

Ciekawe, bo z tego co pamiętam za wąskie dla mnie w palcach kopyto 109 od AS  w rozmiarze 7 UK na Ciebie pasowało, podczas gdy na mnie jest za małe... a z kolei kiedy ja mierzyłem lotniki na kopycie Rain w rozmiarze 7 UK - były na mnie dobre, a dla Ciebie 7,5 UK są za małe... Dziwny jest ten świat.

Te brązowe brogues które kupiłeś też mierzyłem (w zeszłym roku, w sklepie w Barcelonie) i bardzo mi się podobały, w sumie sam nie wiem czemu ostatecznie ich nie kupiłem. Gratuluję zakupu, świetne buty.

Edycja: już chyba wiem o co chodzi - Carmina to samo kopyto oferuje na ogół w kilku tęgościach, w przypadku Rain aż w trzech (D, EE, EEE) - prawdopodobnie @Aron mierzył buty w tęgości D, a ja w EE :)

Opublikowano

Z kopytem 109 do AS jest tak jak piszesz. Kopyto Rain nie tyle było za wąskie, co uciskało duży palec od góry. Może przy tak mocno dopasowanych kopytach bardzo istotne są te drobne różnice w budowie stóp. :)

Opublikowano
30 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Edycja: już chyba wiem o co chodzi - Carmina to samo kopyto oferuje na ogół w kilku tęgościach, w przypadku Rain aż w trzech (D, EE, EEE) - prawdopodobnie @Aron mierzył buty w tęgości D, a ja w EE :)

Mogło tak być. Zmierzyłem buty na kopycie Rain z ciekawości, bez zamiaru kupna i nie zwróciłem na to uwagi. W związku z tym może lepiej nie sugerować się moimi wrażeniami dotyczącymi tego kopyta. Poprawię swój oryginalny post.

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Wczoraj przymierzałem u Hirmera w Monachium te buciki za 200 euro (tam regularnie 415 euro). :wub: Byłem skłonny do zakupu na wiosnę-lato. Niestety do tych pięknych butów na kopycie Rhain (choć na długość dobre) w moim rozmiarze nawet nie mogłem wejść. Są robione na stopki fircyków. :x Moje są przeciętne i zazwyczaj nie ma problemów. 

oxford_shoes_carmina_80373_l-3.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.