Skocz do zawartości

Dandysi


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Nicholas Foulkes jest angielskim historykiem, pisarzem i dziennikarzem. Kiedyś anonsowałem już na tym forum jego książkę o Rubinaccich i neapolitańskim krawiectwie:

viewtopic.php?f=1&t=23&p=30241&hilit=Nicka+Foulkesa#p30241

Trzy, inne zdjęcia Nicka do obejrzenia na blogu:

http://www.marianorubinacci.net/club/?p=445

post-387-13658921376071_thumb.jpg

post-387-13658921377309_thumb.jpg

post-387-13658921377547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick Wooster, do niedawna dyrektor męskiego działu Neiman Marcus, pojawił się właśnie w wątku Pitti Uomo 2012 < viewtopic.php?f=1&t=1751&start=0 >, a ja go dołączam do galerii współczesnych dandysów. Więcej zdjęć Woostera do pooglądania na dedykowanym mu blogu:

http://fuckyeahnickwooster.tumblr.com/

post-387-13658921454605_thumb.jpg

post-387-13658921454953_thumb.jpg

post-387-13658921455444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że do jego typu urody nie pasuje spora część z jego kreacji. Facet ma parę lat na karku, wygląda bardziej męsko, niż chłopięco. Ale swoim stylem wydaje się jakby odwracał role. Przykrótkie spodnie, wzorzyste marynarki, to pasuje komuś z "chłopięcą" twarzą. Uważam, że najlepiej prezentuje się w zdj. numer 2, wklejonym powyżej. Wręcz świetnie. Denerwują mnie jedynie nogawki, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Wooster jest znacznie bliższy mojemu rozumieniu pojęcia "dandys" niż wielu prezentowanych w tym wątku panów, przebierających się za dżentelmenów sprzed stuleci.

Krótkie spodenki z marynarką, albo marynarka moro mogą budzić mieszane uczucia, ale pewnie takie same kiedyś budził Beau Brummell.

Twórcze przetworzenie obowiązującej powszechnie mody wnosi znacznie więcej wartości niż pozerskie odtwarzanie tego co już kiedyś było. Dotyczy to każdej dziedziny sztuki, w tym mody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Wooster jest znacznie bliższy mojemu rozumieniu pojęcia "dandys" niż wielu prezentowanych w tym wątku panów, przebierających się za dżentelmenów sprzed stuleci.

Krótkie spodenki z marynarką, albo marynarka moro mogą budzić mieszane uczucia, ale pewnie takie same kiedyś budził Beau Brummell.

Twórcze przetworzenie obowiązującej powszechnie mody wnosi znacznie więcej wartości niż pozerskie odtwarzanie tego co już kiedyś było. Dotyczy to każdej dziedziny sztuki, w tym mody...

+++
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dandysów we współczesnym stylu fashion jest mi trudniej wyłowić niż historyzujących epigonów. Wcześniej prezentowałem już w tym wątku Fabrizio Rollo, który również nosi się współcześnie:

viewtopic.php?f=1&t=1703&p=51204&hilit=Fabrizio+Rollo#p51204

Do dandysów zaliczyć można również współczesnych, wielkich projektantów mody jak Yves Saint Laurent (zm. 2008), Karl Lagerfeld czy John Galliano, ale te nazwiska każdy już dobrze zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat potrafi nieźle zmylić i pomieszać proporcje. Pan Wielka Broda okazał się wysokim gościem, a zdjęcia z SF na to nie wskazywały.

http://giantbeard.tumblr.com/

EDIT: Jak będziecie cierpliwi, to na powyższym blogu doscrollujecie się naszego niedawno obstalowanego forumowego trzyczęściowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.