Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce - czego brakuje, jakość, Wasze opinie


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o te koszmarki, to prędko one nie znikną. Kilkadziesiąt milionów złotych to zbyt duża kwota, by całkowicie pozbyć się stocków magazynowych.

Powinni to przemetkować i wypuścić do szerokiej dystrybucji po kosztach produkcji lub poniżej. Magazynowanie to też koszt i jeszcze dodatkowo pogarsza im wizerunek.
Poniżej kosztów produkcji akurat sprzedawać nie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Problem jest z kolekcjami z poprzednich lat, a tych Bytom posiada sporo. W jakimś wywiadzie Michał Wójcik (obecny prezes Bytomia) mówił chyba o kwocie 30 mln złotych, jakie mają zamrożone w stockach (starych kolekcjach). Na pewno część z nich nadal będzie trafiać do sklepów.

ten problem jak bumerang, powraca ... z 10 lat temu w gazecie biznesowej też czytałem o zapasach.

łatwo wyprodukować, trudniej sprzedać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te koszmarki, to prędko one nie znikną. Kilkadziesiąt milionów złotych to zbyt duża kwota, by całkowicie pozbyć się stocków magazynowych.

Powinni to przemetkować i wypuścić do szerokiej dystrybucji po kosztach produkcji lub poniżej. Magazynowanie to też koszt i jeszcze dodatkowo pogarsza im wizerunek.
Poniżej kosztów produkcji akurat sprzedawać nie można.

myślę, że meqoqowi chodziło bardziej o generalną koncepcję "czyszczenia" wizerunku...

i z tym się zgadzam

zapewne dyrektor finansowy się nie zgodził

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapewne mamy na myśli dwie różne marki o tej samej nazwie.

ja mam na myśli tę markę:

http://store-de.hugoboss.com/Anz%C3%BCg ... DE,sc.html

:lol:

Podstawowe pytanie, czy porównujesz ceny niemieckie do polskich? Druga sprawa, ceny uśredniamy czy porównujemy je segmentowo? Bo jeżeli ta druga opcja to Boss RTW może być nawet dwa, dwa i pół raza droższy od Bytomia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Tak też napisałem:

"widziałem garnitur za sporo ponad 2.000 zł (tak jak napisałem, jakaś wyższa linia Bytomia)

(oczywiście abstrahuje od jakości materiału czy wykończenia, zapewne garnitur tej samej klasy w Bossie by kosztował sporo więcej)"

Chodziło mi o generalne odczucie klienta oraz o zwrócenie uwagi na jednak dość wysokie ceny garniturów RTW polskich producentów.

Myślę, że nie ma o co kruszyć kopii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jednak prestiż marki, za który się mimo wszystko płaci, to jednak Hugo Boss plasuje się (nad czym ubolewam i czego nie rozumiem) wyżej niż Bytom.

Stąd może moje zdziwienie ceną Bytomia na poziomie (lub wyższą, nie wnikajmy) Bossa.

Hugo Boss plasuje się wyżej - pytanie tylko w czyjej klasyfikacji i jakie są elementy składowe tej oceny? Jeżeli chodzi o cenę to wnikać nie musimy - nawet z podanego przez Ciebie linku można wywnioskować, porównując ceny Hugo Boss w internetowym sklepie w Niemczech i Bytomia w stacjonarnym sklepie w Polsce - Hugo Boss jest droższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vistuli, czy Wólczance koszule kosztują przeważnie 200-300, więc przedział się raczej nieznacznie różni, czyż nie?

Przepraszam, ale to pytanie 'czyż nie' brzmi mi straszliwie wyniośle i przejawia dla mnie koszmarną pogardę.

Otóż przynajmniej dla mnie przedział różni się znacznie. 200 zł, a 300 zł to różnica 50%, albo 33%, zależy w którą stronę patrzeć. 100 zł to sporo, zwłaszcza kiedy wyrzuca się je w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vistuli, czy Wólczance koszule kosztują przeważnie 200-300, więc przedział się raczej nieznacznie różni, czyż nie?

Przepraszam, ale to pytanie 'czyż nie' brzmi mi straszliwie wyniośle i przejawia dla mnie koszmarną pogardę.

Rozumiem, że te określenia mają charakter humorystyczny, bo jak nie to polecam przed spaniem melisę. :?

Natomiast odnośnie tych przedziałów, to ja naprawdę nie rozumiem w czym jest problem, czuję się jakbym miał tłumaczyć rzeczy oczywiste. Dla mnie koszula za 250, a za 300zł, to bardzo podobna pólka cenowa i różnica jest właśnie tak jak napisałem nieznaczna. Dlatego też chciałem się dowiedzieć, o ile ktoś wie z doświadczenia, czy Bytom szyje koszule porównywalnej jakości do Wólczanki/Vistuli i warto w nie inwestować podobne pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonach Bytomia sprzedawane są koszule Otto Hauptmann (do dostania również w Royal Collection) - nie wiem, czy marka do nich należy, czy nie. Mam sporo koszul OT - te ze zwykłej bawełny czy też linia "OT - Pure Cotton" nie zachwyca, natomiast wyższa linia (two ply) oferuje wg mnie bardzo dobrą jakośc. Tyle, że ja kupuję koszule OT na wyprzedaży po stówie, a Vistuli - również na wyprzedaży - po osiem dych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistula organizuje wyprzedarze po 80 zł? Przyznam szczerze, że aż z taką obniżka się jeszcze nie zetknąłem. Otto Hauptmann noszę na co dzień - akurat mnie linia Pure Cotton zadowala jakościowo (bardzo miękka i niegniecąca się bawełna), two play przymierzałem, ale zbyt długie rękawy (wzrost 176-182) sięgające do palców skutecznie mnie odstraszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Będę się bardziej energiczniej rozglądał za obniżkami u Vistulii w tym roku. Co do skracania rękawów - nie licząc wyprzedaży bardziej opłaca mi się już kupić koszule z bawełny doppio ritorto (włoski odpowiednik two play) ze sklepu Meanswear.pl. Wszystkie wymiary pasują mi idealnie, jedynie dość wysoka cena uniemożliwia mi tam częste zakupy. (a najchętniej skompletowałbym u nich całą szafę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.