Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce - czego brakuje, jakość, Wasze opinie


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

W roku 2012 raczej mnie w tym nie zobaczycie w CMDNS, chociaż nie mogę powiedzieć, że jestem totalnie oburzony. Przez pierwsze 15 s byłem, a potem zaczęło mi się trochę podobać. Co myślicie?

Jeśli masz tak chude nogi, wąskie spodnie wyglądają wspaniale. Loafersy ... :twisted:

Dla zainteresowanych: kolekcja nazywa się 'Z Zegna AW 12 Collection by Paul Surridge' i chyba nie są to mundurki szkolne ... chociaż nie wiem na 100% :P

Edit: nazwa kolekcji

post-403-13658921536104_thumb.jpg

post-403-1365892153644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten zestaw podoba. Buty podsumował 4inHand emotikonem.

Natomiast sylwetka, hmm... mam wrażenie, że mieści się w dolnej granicy normalnej wagi wg BMI. Niestety w dzisiejszym świecie indeks ten jest nagminnie i znacznie przekraczany w górę i to ze znaczną górką.

Zgadzam się, że taki zestaw jest OK dla wysokich szczupłych osób.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej linia dla kierowców miłościwie nam panującego milorda, bo te stroje są chyba tak zaprojektowane, by na tle wożonego, wyglądać niepoważnie ;) Jeszcze pierwszy się do czegoś nada, dla osób lubiących wyglądać jak panienka, ale drugi to już porażka

Mi z kolei bardziej podoba się dwurzędówka. Pierwszy na początku mnie oburzył. Nie wiem, który to już garnitur, w którym obniżam punkt środkowy, a tu masz, guziki prawie pod szyję. Mimo to, w kategoriach czysto estetycznych, nie mogę powiedzieć żeby nie zachowano tu żadnych proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej linia dla kierowców miłościwie nam panującego milorda, bo te stroje są chyba tak zaprojektowane, by na tle wożonego, wyglądać niepoważnie ;) Jeszcze pierwszy się do czegoś nada, dla osób lubiących wyglądać jak panienka, ale drugi to już porażka

Mi z kolei bardziej podoba się dwurzędówka. Pierwszy na początku mnie oburzył. Nie wiem, który to już garnitur, w którym obniżam punkt środkowy, a tu masz, guziki prawie pod szyję. Mimo to, w kategoriach czysto estetycznych, nie mogę powiedzieć żeby nie zachowano tu żadnych proporcji.

Dokładnie to mnie również chodziło o drugi zestaw, czyli dwurzędówkę i ciekawie moim zdaniem rozłożone proporcje.

# Caporegime - hmm. wydaje się, że szczupła sylwetka jest w dzisiejszym "męskim" świecie wadą. Do grubo ponad 40+ miałem podobną sylwetkę, a i teraz do grubasów nie należę, pakerów również.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Caporegime - hmm. wydaje się, że szczupła sylwetka jest w dzisiejszym "męskim" świecie wadą. Do grubo ponad 40+ miałem podobną sylwetkę, a i teraz do grubasów nie należę, pakerów również.

pozdr.Vslv

"Wadą"? Przecież panuje kult św. Diety. Dla mnie jest wadą to, że większość sieciówek promuje taką sylwetkę. Prym wiedzie w tym Zara, której spodnie nie przechodzą mi przez łydkę (!). Chłopiec na pierwszym zdjęciu wygląda jak anorektyk. Szczupłą sylwetkę to ma Zaki, że się tak odwołam do znanego wszystkim forumowiczom przykładu ;) Natomiast ten model to jest chłopczyk a nie facet. Te wielkie buty tylko potęgują efekt.

A marynarki, zwłaszcza dwurzędówka, w moim odczuciu okropne - przez tak wysokie zapięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw uważam za bardziej proporcjonalny, ponieważ punkt ciężkości jest w nim wyraźnie obniżony. Wydawać by się mogło, że drugi zestaw, przez dwurzędówkę, która zwiększa "rozłożystość" modela jest lepsza, jednak patrząc na to całościowo, nieproporcjonalność aż kole w oczy - szczudłowate, ciężkie buty, proste i wątłe nogi jak patyki i nagle taka "cegła". Całość wygląda jak "na maturzystę" czy jak kto woli "na świeżo upieczonego absolwenta w pierwszym dniu pracy".

Więc z dwojga złego, chociaż pierwszy zestaw podkreśla "chłopięcość" modela, to jednak jest bardziej proporcjonalny w moim odczuciu niż drugi.

Ciągle mnie dziwi kierunek w którym idą te wszystkie garniturowe "mody" - wiadomo, że na chudym wszystko będzie wyglądać lepiej, ale z drugiej strony, to wydawałoby się, że klientela kupująca garnitury, szczególnie droższe, jednak ma już bardziej męska sylwetkę ze względu na wiek oraz przez wygodnictwo i inny tryb życia zwiększoną wagę :) Chyba, że rzeczywiście grupa 22 letnich dobrze sytuowanych dyrektorów nie jest wcale taka nieliczna :)

Naprawdę istnieją sposoby, aby garnitur uszyć "młodzieżowo", ale zachowując jednocześnie "klasyczną" równowagę całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto porównać z ilustracjami klasycznej męskeij elegancji sprzed lat:

viewtopic.php?f=1&t=1597&start=0

i porównać. Proszę zwrócić uwagę, że mężczyźni są wręcz przesadnie "barczyści" (wyraźnie nie napakowani, tylko szerocy w ramionach), przy talii osy i tylko nieco szerszych biodrach. Oczywiście rzadko który facet może się (i pewnie wtedy mógł) pochwalić taką sylwetką, jednak chodzi o wzorzec - ideał.

O modelach Zegny mogę powiedzieć tylko tyle - sądziłem, że jestem szczupły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest wadą to, że większość sieciówek promuje taką sylwetkę. Prym wiedzie w tym Zara, której spodnie nie przechodzą mi przez łydkę (!).

Zara to marka dla młodzieży, więc trudno się dziwić. Celują w inną sylwetkę; w dodatku, tylko w tego typu sieciówkach oferowane są małe rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się, jeśli przyjąć współczesną - wyrażaną implicite poprzez modę - definicję młodzieży, która to definicja jest niemal nieograniczona ;)

A mówiąc poważnie - z wiekiem, owszem mężnieje się, ale to raczej nie oznacza poszerzenia łydek między 16 a 26 rokiem życia :shock:. Obecnie już raczej nie zaglądam do Zary, ale jakiś czas temu kwestia spodni mnie "odrobinę" zdziwiła i poeksperymentowałem z różnymi rozmiarami. W przypadku kilku modeli efekt nogawki nieprzechodzącej przez łydkę występował nawet w spodniach z nogawką o 10 cm za długą i pasem podobnie zbyt szerokim. To chyba jednak coś jest nie tak... Zresztą, z ciekawości podpytałem kilku znajomych i mieli tam ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc poważnie - z wiekiem, owszem mężnieje się, ale to raczej nie oznacza poszerzenia łydek między 16 a 26 rokiem życia :shock:. Obecnie już raczej nie zaglądam do Zary, ale jakiś czas temu kwestia spodni mnie "odrobinę" zdziwiła i poeksperymentowałem z różnymi rozmiarami. W przypadku kilku modeli efekt nogawki nieprzechodzącej przez łydkę występował nawet w spodniach z nogawką o 10 cm za długą i pasem podobnie zbyt szerokim. To chyba jednak coś jest nie tak... Zresztą, z ciekawości podpytałem kilku znajomych i mieli tam ten sam problem.

Jestem szczupły ale również miałem problemy z dobraniem rozmiaru spodni do mojej figury. Jeśli były dobre w pasie to nie mogłem przełożyć nogawki przez łydki. Natomiast musiałem wybrać nieco szersze spodnie w pasie i nogawka automatycznie była szarsza ale problem się pojawił co do długości. Wizyta u krawcowej i skrócenie spodni załatwiły sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym zobaczyc jak chlopaczki (nie napisze panowie, bo to nijak pasuje) ze zdjec sie ruszaja w tych marynarkach :D

Pozdrawiam,

dsc.

Obie marynarki są dopasowane, nie ulega wątpliwości. Zwróć jednak uwagę, że wokół zapiętych guzików nie tworzą się żadne zmarszczki. Nie ma efektu baleronu, lub ludzika Michelina nierzadko widywanego również na tym forum. Oznacza to, że nie są przyciasne, tylko dobrze skrojone dla konkretnej sylwetki.

Zastanawia mnie natomiast dość zmasowany atak i ostracyzm wobec chłopięcej sylwetki. Trochę to wygląda na udowadnianie czegoś na siłę.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie, a swoboda ruchu to dwie rozne rzeczy, sam czesto przymierzam marynarki lub plaszcze, ktore leza bardzo dobrze, pod warunkiem, ze stoje na bacznosc. Cala sztuka krawiecka polega na tym, zeby cos lezalo swietnie ale nie krepowalo ruchow, samo dopasowanie to dosc prosta sprawa.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie, a swoboda ruchu to dwie rozne rzeczy, sam czesto przymierzam marynarki lub plaszcze, ktore leza bardzo dobrze, pod warunkiem, ze stoje na bacznosc. Cala sztuka krawiecka polega na tym, zeby cos lezalo swietnie ale nie krepowalo ruchow, samo dopasowanie to dosc prosta sprawa.

Pozdrawiam,

dsc.

Nazywam to subiektywnym obiektywizmem. Jeżeli coś mi się nie podoba - to znaczy, że jest do kitu.

Nie twierdzę, że pokazane zestawy nadają się do uprawiania kick-boxingu. Nie mam jednak podstaw, aby twierdzić, że nie da się w tym poruszać. Nie mam też powodu, aby zakładać, że w tym przypadku sztuka krawiecka jest poniżej średniej.

Nie ma też powodu, aby szczupłą osobę nazywać pogardliwie "chłopaczkiem".

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam to subiektywnym obiektywizmem. Jeżeli coś mi się nie podoba - to znaczy, że jest do kitu.

Nie twierdzę, że pokazane zestawy nadają się do uprawiania kick-boxingu. Nie mam jednak podstaw, aby twierdzić, że nie da się w tym poruszać. Nie mam też powodu, aby zakładać, że w tym przypadku sztuka krawiecka jest poniżej średniej.

Nie ma też powodu, aby szczupłą osobę nazywać pogardliwie "chłopaczkiem".

pozdr.Vslv

A ja tego nijak nie nazywam, ja pisze, ze jestem ciekaw jak sie w tym ruszaja oraz, ze dopasowanie, a swoboda ruchu to dwie rozne rzeczy. Modele ze zdjec sa dosc mlodzi, stad okreslenie chlopaczki.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę następującą sprawę

A kwestia dopasowania na zdjęciach padnie na twarz ;)

Wszystko jest możliwe, to również :D

ps

# Dsc - spokojnie możesz mnie nazywać dziadkiem, a skrajnie dziadem, to tylko kwestia wieku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.