Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dla przetestowania postanowiłem zakupić jedną parę i muszę stwierdzić, że różnica między wcześniej wykorzystywanymi, plastikowymi "łapkami" a cedrowymi, pełnoprawnymi prawidłami jest diametralna. Co prawda sam zapach jest moim zdaniem troszkę przereklamowany, ale za to profilowanie buta jest o wiele lepsze.

Jednakże najbardziej spodobała mi się łatwość wkładania i wyjmowania z butów prawideł o takiej konstrukcji. O ile w przypadku "łapek" nie raz oberwałem po paluchu od strzelającej sprężyny, o tyle tutaj prawidła wchodzą w środek buta jak w masło i równie wygodnie się je wyjmuje

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam zapach jest moim zdaniem troszkę przereklamowany, ale za to profilowanie buta jest o wiele lepsze.

Nie wąchaj prawideł tylko wyściółkę buta po ich wyjęciu. W przypadku prawideł cedrowych ceni się przede wszystkim ich właściwości higroskopijne. Docenisz to po pierwszej dokładnej kąpieli butów. Po prostu proces wysychania i formowania się właściwego kształtu buta na prawidle trwa zdecydowanie krócej. Prawidła cedrowe to nie zapachowa choinka samochodowa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle czarne golfy z polskiej firmy Conhpol: http://www.radeckisalony.pl/conhpol-277167-p-414.html

O samej firmie mam bardzo dobre zdanie bo o jakości butów może świadczyć chociażby to, że tę parę mam już prawie dwa lata. Poza okresem zimowym chodzę w nich co drugi-trzeci dzień pokonując codziennie sumarycznie około 3 kilometry drogi od-do metra, więc jednak trzeba przyznać że to kawał solidnej roboty, a cena bardzo atrakcyjna

Jednakże są to buty ze starej "dziadkowej" kolekcji i aktualnie widziałem je dostępne jedynie w Landzie w Warszawie ( plus w wersji brązowej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przeglądając temat oraz "sieć" uświadomiłem sobie, że najczęściej przewijają się prawidła z "pełną stopą".

Ciekawą opcją powodującą, że but lepiej oddycha są prawidła z wyciętym pod kątem około 30' otworem, aż do spodu (który też powinien być wklęsły). Takie jak poniżej. Tego typu prawidła,różniące się od najczęściej pokazywanych na forum CEDRUSów owym otworem, dostałem razem z butami Ambiorix.

Poza tym takie prawidła są lżejsze, chociaż to rzecz najmniej istotna ...

Polecam ten typ prawideł.

Damiance

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakiś czas temu pisałem o Bexley na forum i nawet szukałem chętnych na zakup prawideł, bo mi osobiście były potrzebne tylko 3, a komplet na wyprzedaży jak wiadomo składa się z 5 sztuk, ale odzew był znikomy. Gdybyś kiedyś zamawiał to daj znać, nie lubię płacić za samą wysyłkę ponad 100 zł. Lubię prawidła od Bexley z dwóch powodów: a) nie rdzewieją w środku i B) są dosyć dobrze i wysoko wyprofilowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o Bexley na forum i nawet szukałem chętnych na zakup prawideł, bo mi osobiście były potrzebne tylko 3, a komplet na wyprzedaży jak wiadomo składa się z 5 sztuk, ale odzew był znikomy.

Być może nie było mnie wtedy na forum jeszcze, albo nie zauważyłem tematu, ale z tego co patrzę na ich stronie, to im więcej się zamówi tym taniej. Przy 10 sztukach wychodzi 14,75 euro za sztukę plus przesyłka 44 euro. W 3-4 osoby takie zamówienie wychodzi według mnie bardzo fajnie. Przy takiej cenie ja byłbym chętny na 3 sztuki. Jeśli Ty nadal potrzebujesz 3 sztuk, znajdziemy jeszcze ze dwie osoby to wydaje mi się, że można ruszyć temat. Chyba, że warto czekać na wyprzedaż bo wtedy ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty nadal potrzebujesz 3 sztuk, znajdziemy jeszcze ze dwie osoby to wydaje mi się, że można ruszyć temat. Chyba, że warto czekać na wyprzedaż bo wtedy ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne?

Jeśli można się dołączyć to bym 2 sztuki był gotów zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że warto czekać na wyprzedaż bo wtedy ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne?

Wyprzedaże w Bexley są od grudnia do lutego i od czerwca do sierpnia. Jeżeli chodzi o prawidła to różnica jest taka, że w podanej cenie 59 EUR oferowanych jest 5, a nie jak aktualnie 4 prawidła.

Myślę, że możemy zacząć zbierać osoby chętne do zakupu, bo do lipca pozostało jednak zbyt dużo czasu. Ewentualnie za te kilka miesięcy można zorganizować się ponownie. Na razie mamy 3 osoby i w sumie 10 sztuk prawideł. Myślę, że możemy umówić się na zbiorowe zamówienie pod koniec przyszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłbym zainteresowany, dwoma parami. Forumowy projekt sprzedaży prawideł coś zamarł, a tu oferta (~12 euro za prawidła, +koszt wysyłki do rozłożenia) wydaje się być niezwykle korzystna. Ale odezwę się jeszcze we właściwym temacie, jak powstanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym był zainteresowany dwoma parami, jeżeli forumowe prawidła nie wypalą. Może roland korzystając z okazji odwiedziłby sklep Bexley w Paryżu i zrobiłby większy zakup. Wtedy odejdą koszty przesyłki. Oczywiście prawidła ważą i benzyny trochę więcej by poszło, ale mają górką bym mógł zapłacić :D. Może przy jeszcze większym zamówieniu i rabat będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja mam takie fast question. Prawidła wkładacie od razu do butów czy dajecie butom trochę odsapnąć po zdjęciu ich?

jeżeli we wnętrzu w butach jest sporo 'wilgoci' to odstawiam na 5-10 minut by odparowała po czym wkładam prawidła,

jeżeli sucho to prawidła wkładam od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% do 30% na korzyść wkładania prawideł zaraz po zdjęciu butów. Jeżeli skóra cholewki i futrówka są dobrej jakości to nawet przy bardzo zawilgotnionej wkładce nie powinno mieć to znaczenia. powyższy stosunek % podaję na podstawie danych podawanych przez producentów obuwia luksusowego oraz indywidualnych rozmów z szewcami polskimi i zagranicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% do 30% na korzyść wkładania prawideł zaraz po zdjęciu butów. Jeżeli skóra cholewki i futrówka są dobrej jakości to nawet przy bardzo zawilgotnionej wkładce nie powinno mieć to znaczenia. powyższy stosunek % podaję na podstawie danych podawanych przez producentów obuwia luksusowego oraz indywidualnych rozmów z szewcami polskimi i zagranicznymi.

Zgadzam się w całej rozciągłości, może to tak naprawdę mieć znaczenie jak buty są nie tyle wilgotne, ale co po prostu solidnie zmoczone, kapiące wodą. Wtedy rzeczywiście skóra będzie bardzo plastyczna. Ale to nie jest sytuacja normalna. Zresztą pod koniec schnięcia (kiedy są delikatnie wilgotne) i tak trzeba włożyć prawidła, by się nie zdefasonowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.