Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Aron napisał:

Mam numer przesyłki. Ale od dawna jest status, że przesyłka wyszła z Lizbony i dalej nic. Myślałem, że status na stronie portugalskiej poczty nie zmienia się, gdy paczka opuści Portugalię. Dzięki za pomoc.

U mnie było to samo i ta przesyłka nigdy do mnie nie dotarła. Odezwałem się do Pedemeii i wysłali drugą paczkę - ta już dotarła. Tak wyglądała trasa paczki którą dzisiaj odebrałem

 

Zrzut ekranu 2017-12-04 o 23.44.14.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję sprawdzić skarpety happysocks dressed socks jak np. te:

https://www.happysocks.com/eu/dressed-moss-knit-sock-76.html

https://www.happysocks.com/eu/dressed-herringbone-sock-78.html

Z opisu jedyne rzeczy odróżniające je od ponad dwukrotnie tańszych to większa długość i wykorzystanie merceryzowanej bawełny pima - made in Peru. Pytanie czy są na tle lepsze, by uzasadniało to tak dużą różnicę w cenie. 

Jeśli ktoś może podzielić się doświadczeniami z tymi modelami lub ogólnie z tym rodzajem bawełny będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 9.12.2017 o 16:34, Umberto napisał:

Czy ktoś z Was miał okazję sprawdzić skarpety happysocks dressed socks jak np. te:

https://www.happysocks.com/eu/dressed-moss-knit-sock-76.html

https://www.happysocks.com/eu/dressed-herringbone-sock-78.html

Z opisu jedyne rzeczy odróżniające je od ponad dwukrotnie tańszych to większa długość i wykorzystanie merceryzowanej bawełny pima - made in Peru. Pytanie czy są na tle lepsze, by uzasadniało to tak dużą różnicę w cenie. 

Jeśli ktoś może podzielić się doświadczeniami z tymi modelami lub ogólnie z tym rodzajem bawełny będę wdzięczny.

 

Ja i, jak podejrzewam, wielu kolegów. W mojej opinii bardzo dobre skarpety. Nadają się na cały rok, wyglądają dobrze, dyskretnie, są wygodne. Wytrzymałe. Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem zadowolony i z wełnianych (85% wełny), i z bawełnianych (100%) skarpet Pedemeia. Pojawiły się głosy że bawełniane szybko się niszczą - możliwe, moje póki co wyglądają dobrze, ale nie były noszone wiele razy - myślę że kilkanaście razy góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem niedawno służbowo w Lizbonie i wstąpiłem do Pedemei. Wybór faktycznie świetny i na żywo skarpety sprawiają bardzo przyzwoite wrażenie. Popularne na forum jednokolowe modele z bawełny merceryowanej nie były przecenione (cena w sklepie stacjonarnym taka sama jak w Internecie), za to na zimowej wyprzedaży było sporo modeli cieplejszych - z grubszej bawełny, wełny i mieszanek wełny z bawełną - przecenionych o 50%. Za pakiet poniższych siedmiu par zapłaciłem... 21 euro, co jest absurdalne dobrą ceną. Każda z nich to trochę inny model, acz wszystkie mają domieszkę poliamidu (dla mnie to pożądane dla trwałości) - przetestuję i za jakiś czas opiszę, jak się sprawują.

pedemeia-7.jpg.9562dafbb18a3686978b876ebdf91bff.jpg

Nota bene: kuszące po obmacaniu był ich skarpety z kaszmiru Loro Piana, ale jednak cena mentalnie zaporowa (34 euro). Tym niemniej, jakby był po 20, to był pewnie wziął :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hawk napisał:

Tak jak przypuszczałem moja paczka z Pedemeia zagineła :-( Pedemeia napisała, że problem ich przerósł i muszą zmieniać firmę spedycyjną. Także muszę jeszcze trochę poczekać ehhh

Chyba też do nich napiszę, bo od 16.01 przesyłka jest w statusie wysłana z Lizbony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt logistyki w tej firmie nie rozwalił 8-) Pedemeia sprawnie pakuje i wysyła paczki. Moje złożyłem 4.01.18 a wysłane 08.01.2018, 11.01.18 była w Lizbonie (pisałem w poście wyżej)  Problemem okazał się ctt expresso, któremu giną paczki ponadto długi czas oczekiwania na dostawę. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Caporegime@ możesz się jeszcze wstrzymać, być może na początku następnego tygodnia paczka dotrze. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.