Skocz do zawartości

Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

dziś miałem przyjemność spotkania smokingówek z Bielska. Wełna merynoska z kaszmirem w kolorze granatowym - świetna. Zdenerwowałem się już na włoskie cienkie wełny. Z tej właśnie smokingówki będzie mój następny garnitur - dwurzędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy mogą się Panowie wypowiedziec w kwestii materiału na spodnie, czy wełna smokingowa (krepa), to dobry wybór na spodnie wizytowe, przy czym nie smokingowe ? Kiedy zapytałem w sklepie z materiałami o grubszą wełnę na spodnie na okres jesienny zaproponowano mi właśnie taki materiał.

Chciałbym również zapytac o koszule, które mają taką zaszewkę wzdłuż kręgosłupa na całej praktycznie długości koszuli, jak taka koszula sprawdza się w użytkowaniu, czy przy prasowaniu. Spotkałem się z takimi koszulami w Vistuli np.:

http://sklep.vistula.pl/product-pol-107 ... stula.html

Miałbym również pytanie odnośnie wyprzedaży w Royal Collection, wcześniej nie śledziłem jak to u nich wygląda. Spodobała mi się marynarka firmy Digiel w tej chwili jest przecena 40%, czy można liczyc na to, że nie długo przecena będzie większa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą się Panowie wypowiedziec w kwestii materiału na spodnie, czy wełna smokingowa (krepa), to dobry wybór na spodnie wizytowe, przy czym nie smokingowe ?

wg mnie nie - ma mocną tendencję do rozciągania się, bardzo przyciąga rózne paprochy, nitki itd., chyba krawiec mówił też, że relatywnie szybko się wyświeca, ale tego jeszcze nie doświadczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą się Panowie wypowiedziec w kwestii materiału na spodnie, czy wełna smokingowa (krepa), to dobry wybór na spodnie wizytowe, przy czym nie smokingowe ?

wg mnie nie - ma mocną tendencję do rozciągania się, bardzo przyciąga rózne paprochy, nitki itd., chyba krawiec mówił też, że relatywnie szybko się wyświeca, ale tego jeszcze nie doświadczyłem
Mam jedną parę spodni z krepy w kolorze forrest green, tych wad nie zauważyłem (pewnie jeszcze) ale strasznie mi się zmechaciły w kroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

spodobała mi się pewna marynarka, jej skład to 60% ramia 40% bawełna, w związku z tym chciałbym zapytać szanownych kolegów co to za tkanina ta ramia?Czy jest to naturalne włókno czy jakieś sztuczne?Czy nadaje się ono w ogóle na marynarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Immune+ -

Takie wypowiedzi są niegodne moderatora. Powstrzymam się od "wymiany uprzejmości". Zachęcam przeczytać wątek na London Lounge o ciężkich, nielejących się i dobrze układających się angielskich tkaninach, którym przeciwstawiane są włoskie super s':

http://www.thelondonlounge.net/forum/vi ... f=2&t=6382

Na przeszło 100 postach są chwalone angielskie tkaniny o wysokiej gramaturze:

http://www.thelondonlounge.net/forum/vi ... =36&t=6257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Immune+ -

Takie wypowiedzi są niegodne moderatora. Powstrzymam się od "wymiany uprzejmości". Zachęcam przeczytać wątek na London Lounge o ciężkich, nielejących się i dobrze układających się angielskich tkaninach, którym przeciwstawiane są włoskie super s':

http://www.thelondonlounge.net/forum/vi ... f=2&t=6382

Na przeszło 100 postach są chwalone angielskie tkaniny o wysokiej gramaturze:

http://www.thelondonlounge.net/forum/vi ... =36&t=6257

Wypowiedz Immune dot. raczej wnioskowania o wyzszosci tkanin angielskich na podstawie wklejonego przez Ciebie zdjecia, a nie wnioskowania na podstawie London Lounge, ktory i tak wychwala przewaznie to co konserwatywno-angielskie w ubiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki krój i leciutka tkanina. Tkaniny dopiero od wagi powyżej 300 g zaczynają się dobrze trzymać na nodze, nawet podczas ruchu. Proszę zobaczyć żołnierzy podczas defilady. Spodnie im tak nie falują jak flaga na wietrze. Nie gniotą się. Dlaczego? Bo są zrobione ze sprężystej wełny o wysokiej gramaturze i ciasnym splocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zostałem odsądzony od czci i wiary za zdjęcie Loro Piany. Proszę zobaczyć na ten ww. wpis Will'a, który pochodzi z USA i nie jest członkiem London Lounge: "Men wore much heavier cloth in the past, cloth that did not move unless the wearer was in a full gale, and then only reluctantly."

Na nasz klimat zdecydowanie lepsze są tkaniny angielskie. Jest to nie tylko moje zdanie, ale także pana Jerzego Turbasy z którym miałem okazję rozmawiać ostatnio telefonicznie. Podkreślał, że korzysta tylko z cięższych tkanin, które się nie gniotą. Miał bardzo złe zdanie o włoskich tkaninach.

Podobno latem ciężkie tkaniny o luźnym splocie (np fresco vel tropik) są równie dobre jak super s'140 s o wadze 220 g i o wiele lepiej się układają. Czy ktoś ma może garnitur na lato z ciężkiej wełny o otwartym splocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan sztywniejszego stylu potwierdzam, że spodnie z bardziej sztywnego materiału lepiej się układają. Ale moje zdanie na temat Włochów każdy zna więc trudno mi tutaj nie wychwalać angielskich tkanin ( lub jak kto woli - celujących we właściwości z jakimi w ogólnym rozumieniu są one kojarzone) kosztem włoskich ;)

A jeszcze lepiej układają się te z mankietami, ale to już kwestia konstrukcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno latem ciężkie tkaniny o luźnym splocie (np fresco vel tropik) są równie dobre jak super s'140 s o wadze 220 g i o wiele lepiej się układają. Czy ktoś ma może garnitur na lato z ciężkiej wełny o otwartym splocie?

Nie wdając się w spór co jest lepsze w warunkach europejskich powiem jedynie, że w warunkach azjatyckiego klimatu podzwrotnikowego moim zdecydowanym faworytem są wełny o niskiej gramaturze. Temperatura bowiem to jedno, tutaj dochodzi jeszcze wilgotność powietrza i niemal zupełny brak odczuwalnych powiewów wiatru, co moim zdaniem skutecznie stępia zalety otwartego splotu. W pełnym garniturze byłem tylko pierwszego dnia, obecnie na co dzień korzystam jedynie ze spodni i koszuli, jak zresztą cała reszta osób w biurze. Wyjątkiem są tutaj tylko spotkania z klientami. Warunki atmosferyczne dosyć skutecznie rewidują w tej części świata stwierdzenie, że dżentelmen się nie poci 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego angielskie tkaniny są lepsze niż włoskie? Zdjęcie spodni pana Loro Piana mówi wszystko. Fatalnie się układają. Są za miękkie, zbyt lejące.

Włoskie tkaniny sprawdzają się idealnie w klimacie śródziemnomorskim. Poza tym nie wiadomo o jakiej porze roku wykonano zdjęcie. W ostatnich dniach temperatura we Włoszech przekraczała 30 stopni Celsjusza, a na Sycylii nawet 40 stopni. W cienkich tkaninach z dodatkiem jedwabiu kant nie będzie nigdy leżał prosto jak w ciężkiej gabardynie, ale taki garnitur jest wygodniejszy w użytkowaniu. Najważniejsze, by taka cienka tkanina się nie gniotła jak ścierka.

Dla porównania jak układają się kanty w letnim, dwurzędowym garniturze wizytowym odsyłam do zdjęcia Arystotelesa Onasisa:

viewtopic.php?f=1&t=582&p=22400&hilit=Onasisa#p22400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasz klimat zdecydowanie lepsze są tkaniny angielskie. Jest to nie tylko moje zdanie, ale także pana Jerzego Turbasy z którym miałem okazję rozmawiać ostatnio telefonicznie. Podkreślał, że korzysta tylko z cięższych tkanin, które się nie gniotą. Miał bardzo złe zdanie o włoskich tkaninach.

Pan Turbasa junior trochę ściemnia. Ma na stanie tańsze włoskie tkaniny (Zegna), bo klient biznesowy właśnie takie wybiera. Nie ma natomiast drogich tkanin włoskich z najlepszych fabryk. Słynny Ojciec był bardziej bezkompromisowy niż syn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest stopień formalności garnituru z flaneli?

Nie podobają mi się szare wełniane garnitury, więc chce kupić takowy z flaneli (którą uwielbiam).

Jaki jest jednak stopień jej formalności? Na wyczucie wydaje mi się, że jest taki sam jak wełnianego, ale wolę zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.