Jump to content

Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne


Bartek
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...

Macaroni, cafardini nie sprzedaje indywidualnym klientom, ale jak rozumiem krawcom/producentom odzieży sprzedaje? Wiesz może czy mają jakieś ograniczanie na minimalne zamówienie?

A jeśli Londyn, to czy masz jakies adresy sklepów? Czy może showroom podany na stronie H&S prowadzi sprzedaż tkanin?

Link to comment
Share on other sites

W Cafardini mają chore ceny za m. 500-800 zł, gdzie w cenniku te tkaniny są za 50-70 funtów.

Myślałem, że skoro na stronie H&S jest do nich kontakt to jest to jakiś rozsądny przedstawiciel, ale chyba się myliłem. Proszę więc o jakiś konkretny namiar gdzie mógłbym dokonać zakupu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chciałbym zapytać o adresy sklepów bądź hurtowni tkanin do garniturów. Wiem, że istnieją takowe gdzieś na Jana Pawła, Madalińskiego, Orlej, tylko pytanie gdzie dokładnie i gdzie się warto wybrać? Szukam dobrej, ale nie jakoś przesadnie drogiej wełny do garnituru, czy moglibyście polecić jakieś adresy albo przybliżyć i ocenić te wymienione przeze mnie ?

Link to comment
Share on other sites

Celowałem planowo tak do około 250 zł / m Oczywiście, jeżeli za niewiele więcej byłby duży skok jakościowy to nie byłoby aż takiej tragedii, gdyż jednak szkoda szyć garnitur z dziadowskiego materiału.

Temat widziałem, ale jednak Jana Pawła itp to trochę długie ulice, a nie powiem, żebym miał czas na długie spacery po całej długości ulicy, dlatego chciałem się dowiedzieć o jakieś bliższe namiary ;)

I czy może ktoś ma porady czym się kierować w przypadku kupna po raz pierwszy raz materiału?

Link to comment
Share on other sites

Celowałem planowo tak do około 250 zł / m

to na Orlej wybór spory, tam bym się kierował

I czy może ktoś ma porady czym się kierować w przypadku kupna po raz pierwszy raz materiału?

wg mojego bardzo skromnego doświadczenia pogadać z krawcem, może przynieść próbkę upatrzonego materiału. Niektórzy krawcy mają awersję do bardziej delikatnych materiałów (dwóch mi tak mówiło, fakt, że na forum nieznani i raczej budżetowi, ktoś jeszcze na forum coś podobnego pisał)

i weź na dwie pary spodni :)

Link to comment
Share on other sites

Za delikatnymi materiałami to i ja sam nie przepadam, ale w tej kwestii Pan Janusz Kruszewski, do którego skierowałem się w celu podjęcia tematu garnituru stwierdził, że z delikatnymi też sobie poradzi. Stwierdził, że na 3 częściowy garnitur będzie potrzebował 3,5 m ( + 20 cm około jakbym przyniósł materiał w kratę, ale tutaj też problemu nie będzie, bo takowych nie trawię ). Rozumiem, że w przypadku 2 par spodni przy wzroście 187 cm powinienem doliczyć około 1,3 m ?

Link to comment
Share on other sites

Madalinskiego 4, blisko Pulawskiej ...Maja maly wybor tkanin 100% welny, ale zawsze mozna cos znalezc i uchodza za tanszy sklep niz na orlej i jana pawla (w opinii jednego z warszawskich krawców). Przed swietami mieli ciekawe tkaniny welniane z domieszka jedwabiu. Warto zajrzec.

Link to comment
Share on other sites

Sklep na Jana Pawła to Merino, prawie vis-a-vis Hali Mirowskiej. Mapka: http://www.tkaniny-merino.pl/kontakt/

Sklep na Orlej jest rzut beretem stamtąd - ze skrzyżowania JP z al. Solidarności idziesz w stronę pl. Bankowego, skręcasz po drodze w prawo w Orlą i masz ten sklep zaraz po prawej. Kupowałem tkaniny w obu. Na Orlej chyba jest większy wybór tkanin 'fancy', ale o jakości tych z Merino złego słowa nie powiem, a i wybór wzorów jest ostatnio coraz większy.

A mógłbym prosić o dokładny adres tego sklepu na Jana Pawła ? Bo to chyba w miarę blisko tego sklepu na Orlej ( gdzieś koło Hali Mirowskiej? )

Link to comment
Share on other sites

Materiał zakupiony na Orlej, niestety zdjęcia nie zdążyłem zrobić, ale grafit w żabie oczka, tonację ciemniejszy od tego

Para sprzedawców tam pracujących rzeczywiście potrafi dobrze doradzić, ostatecznego wyboru dokonałem po "nałożeniu" na siebie materiału, tak by z grubsza sprawdzić, jak materiał będzie wyglądać w gotowym garniturze ( swoją drogą świetny patent ). Oczywiście zakupiłem z myślą o drugiej parze spodni, tak więc wyszło 4,8m

Kierowałem się zasadą, aby materiał wybrać jak najbardziej standardowy i "ogólnego rażenia", więc z bólem rezygnowałem z materiałów bardziej "fancy" w tym w moje ulubione drobne paski ( a swoją drogą mieli naprawdę piękny i delikatny szary materiał w paski, wełna 150 bodajże nawet z dodatkiem kaszmiru )

Materiał zaniesiony do Pana Janusza, miara zdjęta, tak więc mój pierwszy bespoke ruszył pełna parą ;)

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekaw jak wypada jakość polskich tkanin wełnianych w porównaniu z angielskimi i włoskimi? Czy widać ewidentnie różnicę czy jest tak jak ze skórami ze Skoczowa które uchodzą za równie dobre jak te angielskie (przynajmniej w/g polskich szewców).

Jak dotąd nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy na niekorzyść naszych rodzimych materiałów, ale może macie inne doświadczenia ?! Tak jak wspominałem w innym poście dowiedziałem się że przed wojną polskie tkaniny były towarem eksportowym i Zachodnia Europa chętnie je kupowała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.