Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przypadkowi komentujący na portalu internetowym mają o wiele więcej rozumu niż dyrektorzy kreatywni czy handlowi jednej z najbardziej znanych firm odzieżowych na świecie, to ja nie mam pytań... Tak jak piszą ludzie w komentarzach, niech zainwestują w dobry krój i dobry raw denim, postarzenie każdy sobie zrobi sam. Ja rozumiem, że chodzi o to, żeby dżinsy wymienić na nowe po trzech miesiącach i to nawet nie dlatego, że się podarły (przecież kupujemy podarte) tylko dlatego, że designerzy wymyślili nowy wzór przetarć. Ale czy było robione jakieś badanie rynku? Np. ja od 15 lat nie kupiłem Levisów, a raw Cone Mills od Levisa z przyjemnością kupiłbym, nawet dwukrotnie drożej niż to co jest teraz sprzedawane pod tą marką.

I jeszcze fotka, która w zamierzchłych czasach była już na forum...

download.jpg.0309410964d40a763dc74c4a7be889e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lubo69 napisał:

Jeżeli przypadkowi komentujący na portalu internetowym mają o wiele więcej rozumu niż dyrektorzy kreatywni czy handlowi jednej z najbardziej znanych firm odzieżowych na świecie, to ja nie mam pytań... Tak jak piszą ludzie w komentarzach, niech zainwestują w dobry krój i dobry raw denim, postarzenie każdy sobie zrobi sam.

Rozumiem, że taki sam stosunek masz do patynowania butów? Przecież można sobie kupić sobie buty ze skóry licowej w jednolitym kolorze, a piękna patyna pojawi się sama po kilku latach użytkowania, "malowanki" to droga na skróty i sztuczne postarzanie nowych butów. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, co więcej - museum calf od Vassa bym nie pogardził. Widzę jednak wyraźną różnicę pomiędzy artystycznym (maszynowym, ręcznym, w tym przypadku wszystko jedno) wykończeniem skóry a niszczeniem nowych spodni jeszcze zanim je się sprzeda. A przetarcia w niewłaściwych miejscach (czyli powstałe w sposób inny niż naturalny) to a. dżinsy po bracie, lub b. utylitarność tego samego sortu co poszetka i krawat (lub jeśli kto woli szaliczek i berecik) od kompletu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 Jak dla mnie museum calf to właśnie nic innego jak odbarwienia i zabrudzenia w niewłaściwych miejscach, powstałe w inny sposób niż w wyniku naturalnego użytkowania, mające imitować od nowości skórę która była użytkowana kilkanaście lat. Efekt sam w sobie mi się podoba, ale myślę że w dla wielu niewtajemniczonych osób też mógłby sprawiać wrażenie "butów po bracie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba rozgraniczyć "przetarte jeansy" w znaczeniu "jeansy o wyblakłym miejscowo kolorze", których analogią byłyby patynowane buty, od, skądinąd modnych obecnie, spodni fabrycznie potarganych. Tutaj analogią obuwniczą powinny być buty fabrycznie dziurawe;)

 

O ile pierwsze zjawisko mi nie przeszkadza, to sensu drugiego chyba nigdy nie pojmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 9.03.2018 o 18:19, Styleman napisał:

Dzisjaj w TVN bis 24 dużo mówiłem o forum But w Butonierce i męskiej elegancji ,nie wiem czy jest to dostepne online ,natomiast powtórka poniedziałek godzina 10,30

Kawałek programu

http://tvn24bis.pl/swiat,166,m/czym-jest-styl-retro,821070.html

„...nie zawsze to do tego młodego człowieka pasuje...” - niektórzy koledzy a’la James Bond, czy Humprey powinni sobie ten cytat wziąć do serca. 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeden z najstarszych amerykańskich producentów broni ogłasza bankructwo

"Założony w 1816 roku Remington jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych producentów broni palnej na świecie"

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/remington-producent-broni-oglosil-bankructwo/zfxh6z1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.