Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Camicassima ma fajny kroj, ale ich bawelna jest bardzo cienka, a wrecz przeswitujaca. Takie koszule byly na wyprzedazy zimowej. Nie wiem jak jest teraz.

To zależy - mi udało się ostatnio wybrać błękitną, fajnie wytaliowaną koszulę wykonaną z dość 'mięsistej' bawełny za bodajże 89 PLN. Jak w zeszłym tygodniu byłem w Sadybie, nadal reklamowali obniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tej marki polecić nie mogę. Nie wiem jak u kolegów, ale u mnie koszule po praniu wyglądają fatalnie. Trzeba się sporo natrudzić żeby prasowaniem przywrócić im fason. Nie chcę się nieprecyzyjnie wyrazić - ale u mnie po praniu przypominają szmaty, nie to co np Lambert, którego nie oceniam wcale jako najwyższą półkę ale w porównaniu do Camicassima to jednak przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja czekam na koszule z MS Fashion - 300/szt. Fajne materiały, co ważne da się dotknąć. Pan U... (nie pamiętam dokładnie) widząc na mnie Balthazara zarzekał się, że już zostanę u niego :) Zobaczymy za jakieś 5 tyg.

Ja jestem na tyle zadowolony z B, że nie zamierzam szukać innych MTM. Ewentualnie może kiedyś zaszeleję i uszyję sobie koszule bespoke u dobrego krawca w UK lub we Włoszech.

Przewagą B nad konkurencją (korzystałem również z dV, Stolarka i po razie z innych firm używających tych samych materiałów i szwalni, co B) polega moim zdaniem na tym, że najlepiej potrafią zdjąć miarę. To są najlepiej dopasowane z moich koszul, najbardziej zgodne z moimi oczekiwaniami.

Koniecznie daj znać, jak poradzili sobie w MS Fashion (foto mile widziane). Chętnie dam się zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym pochwalić firmę Orchida. Prawie trzy podejścia trwało doprowadzenie mankietów i kołnierzyka w koszuli z niebieskiego oxfordu do odpowiedniego stanu, skończyło się się ich wymianie za każdym razem, ale ostatecznie się udało z bardzo fajnym wynikiem. Poprawki były gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az trzy razy im odsylales koszule? Hmm.. Co bylo nie tak kolnierzem i mankietami? I ktore materialy mozesz polecic?

Podczas ustalania wymiarow nie zauwazylem mozliwosci okreslenia wysokosci pachy. Wg mnie to jeden z kluczowych wymiarow dla dobrego dopasowania. Ktory kroj wybierales w konfiguratorze: normalny czy taliowany; i jaka w zwiazku z tym Orchidea wyliczyla wysokosc pachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im w uwagach dodatkowe wymiary podsyłałem. Są otwarci na wszelkie "widzi-mi-się" :)

Wybrałem niebieski oxford, bardzo fajny, sprężynujący i lekki materiał, ale przez to kołnierzyk przyklapywał za bardzo i mankiety zjeżdżały na rękę. Ostatecznie trzeba było dać dodatkowe usztywnienie, a kołnierzyk zrobić na button under (ukryty button down). Ale było warto, bo materiał naprawdę mój ulubiony póki co.

Z próbnika mogę polecić ten brązowy len w paski. Drogi materiał, ale pomimo tego że len, to delikatny jak bawełna. Może w weekend znajdę czas to parę dodatkowych zdjęć i opinii na temat materiałów zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem paczkę z TM Lewin i mam następujące spostrzeżenia:

1. Ekspresowa przesyłka ;)

2. Jakość koszul nie do porównania z tym co dostępne jest w Polsce za taką cenę. Myślę, że te koszule są lepsze od Lambertów, które kosztują ~300zł.

3. Jestem bardzo szczupły i wysoki, zamówiłem krój Regular i nie jest źle. Rękawy ok, zastanowie się na taliowaniem, ale w gruncie rzeczy mam kilka koszul b. dopasowanych i specjalnie ich sobie nie chwalę.

4. Świetna konstukcja kołnierzyka.

5. Co do bawełny to kupiłem sobie koszule w niebieski oxford i bardzo przypomina mi taką samą tkaninę z moderntailor, myślę, że to podobna jakość tkanin 2ply, jednak wykończenie zdecydowanie na plus dla TM Lewin.

Zdecydowanie polecam jako zakup budżetowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywy dla moich ulubionych koszul z B. ot tak, żeby popróbować czegoś innego. Czy kolega Kamiński szyje koszule? Polecicie kogoś jeszcze nie omawianego szeroko na forum?

W Londynie jest słynny Budd, też na B. 8-) (http://www.buddshirts.co.uk/) Ceny od 195 GBP za sztukę, czyli ok. 1 000 zł. Więcej niż dobre warszawskie MTM, ale nie aż dużo więcej, zwłaszcza porównując procentową różnicę między dobrym warszawskim i londyńskim bespoke garniturowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to za cholerstwo ta bawełniana popelina? Tego się wyprasować nie da, a zanim jeszcze dam koszulę na wieszak, jest już cała wymiętoszona.

Materiał ten służy jedynie do ćwiczenia cierpliwości przy desce do prasowania, czy może jako ekologiczna (bo naturalna) tkanina zabezpieczająca ciało przed opryskaniem smarem w czasie sprawdzania poziomu oleju w samochodzie? W życiu już nie kupię żadnej koszuli z takim rodzajem bawełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.