Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam w obecnej chwili dramatyczną sytuację koszulową, strasznie dużo schudłem i w danym momencie praktycznie dobrze leżą tylko dwie, z mojej całej szafy koszul, biały Lambert two-ply (chociaż przydało by się dopasować trochę w tali, nie slimfit) i czarny VanHeusen (slim) w prążki. Tak po drodze czy ktoś jeszcze miał okazje nosić koszule tej drugiej firmy i czy ew. widział gdzieś w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w obecnej chwili dramatyczną sytuację koszulową, strasznie dużo schudłem i w danym momencie praktycznie dobrze leżą tylko dwie, z mojej całej szafy koszul, biały Lambert two-ply (chociaż przydało by się dopasować trochę w tali, nie slimfit) i czarny VanHeusen (slim) w prążki. Tak po drodze czy ktoś jeszcze miał okazje nosić koszule tej drugiej firmy i czy ew. widział gdzieś w Polsce?

Miałem to samo po przestaniu uprawiania kulturystyki, musiałem kompletować garderobę od nowa. Jedyny plus był taki że koszule RTW zaczeły świetnie pasować na moją sylwetkę i mogłem zrezygnować z bespoke. Od zawsze koszule szyte na miarę były dla mnie stratą pieniędzy ale cóż... nie miałem wyjścia :)

Musisz szybko uzupełnić braki w garderobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie mam mix różnych firm i jakoś żadna poza Ike się nie wyróżnia - po prostu koszule - może jeszcze wyjątkowo wygodne (plus dobrze sie w nich czuję) są według mnie produkty banana repubilc ,ale to takie koszule raczej "luźno" weekendowe.

Bardzo lubie też koszule z reserved - za nieduża cene mozna kupic naprawdę przyzwoite wdzianko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszul z banana republic nie miałem okazji nosić, ale co do Reserved nie mogę się zgodzić. O ile dobrze pamiętam kosztują ok. 100 zł (za czystą bawełnę), a materiał jest raczej kiepskiej jakości. Za podobną cenę można zamówić coś dużo lepszego w T.M. Lewin albo C.T. (o ile pasuje wam rozmiarówka) Jak ktoś woli kupować w Polsce to ma chociażby niewiele droższe wyprzedażowe Lamberty (na Allegro trafiają się pojedyncze sztuki nawet za 100 zł) i włoszczyznę z Meanswear.pl. Multum innych ciekawych alternatyw padło już w treści tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem koszul z moderntailor.com, to w przypadku materiałów polecam jedynie te z gramaturą >=120g, splocie >=80s i two-ply. Na szczęście przy wyborze można przefiltrować wedle tych kryteriów (poza gramaturą). Zamówienie w sumie paru koszul pokazało, że tylko określając takie parametry można liczyć na w miarę dobrą jakość materiału.

Poza tym warto dopłacić te dodatkowe 5 dolarów za łamany karczek z tyłu - zadziwiająco bardzo dokładnie wzór na koszuli pasują.

Mankamentem jest to, że chcąc kupić dobry i ciekawy materiał za cenę poniżej 200zł, należy co parę dni sprawdzać ich aktualną ofertę. Dwa bardzo fajne materiały udało mi się kupić tylko refleksem, kiedy zostały dodane do oferty lub przecenione i dosłownie po paru dniach wykupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ditto, wiekszosc materialow na MT to pomylka, chociaz tych tanszych mozna uzyc do spasowania wymiarow. Jak juz mamy wszystko odpowiednio okreslone, mozna przerzucic sie na materialy drozsze. Metoda na refleks jest dobra;) problem tylko w tym, ze czasami nawet po wybraniu materialu i zlozeniu zamowienia mozna dostac email mowiacy, ze niestety ale dany material sie skonczyl:(

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ofertą Orchidei - odpowiedź na mojego maila:

"(...)nasza pracownia znajduje sie przy ulicy Ludowej 1 a i klienci sa zawsze mile widziani od godz. 8 do 14.. Oczywiscie chetnie Pana zmierzymy. Proponuje ceny o 20 zl korzystniejsze niz na Allegro. Wszystkie materialy mozna sobie tu obejrzec i probke wziac ze soba.(...)"

Chyba tam podejdę w piątek i zamówię na próbę jedną koszulę :)

Zamówiłem próbki materiałów; zobaczymy.

Czekam na raport dotyczący materiałów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Orchidea ma w swojej ofercie dość ograniczona ilosc tkanin,wiekszosc to tkaniny niemieckie oraz austryjackie .Trudno ocenic jakosc tych tkanin na podstawie samych wrazen dotykowych, nie znalazlem informacji w probniku odnosnie gramatury oraz splotu ,,s".

Z ocena jakosci koszuli powstrzymam do momentu odszycia koszuli wedlug wzoru ,,Barba Napoli",sam jestem ciekaw efektow tego projektu ;) .Po zakonczeniu procesu odszycia pozwole sobie na ofotografowanie obu koszul i zrobienie malego porownania.

l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia: koszula jest wykonana z bardzo fajnego materiału, gramatura tak około 130g, mięsisty, przyjemny w dotyku i mało się gniotący. Jestem z niego zadowolony, bardzo na plus.

Mankiety i kołnierzyk bardzo starannie wykończone, akurat standardowy "klasyczny" robią dość wysoki i sztywny, taki jak lubię. Jednak przeoczyli moją prośbę, aby był na wyjmowane fiszbinki. Wymiary zrobili bardzo poprawnie, jedynie mankiet jest o jakieś 0.5cm szerszy, ale może to być spowodowane lekko niższym umiejscowieniem dziurek na spinkę. Dziurka w najniższym guziku jest zgodnie ze sztuką pozioma. Moja prośba o łamany karczek została nieuwzględniona. Dodatkowo plisa z przodu nie jest zszywana z listwą co odległość guzika, ale w tym przypadku nie wspomniałem o tym wymaganiu przy zamówieniu.

Całość przyszła dość szybko, bo równo po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Dziurka w najniższym guziku jest zgodnie ze sztuką pozioma.

Kiedyś o to pytałem i nie uzyskałem odpowiedzi. Ponieważ każda zasada "sztuki" ma jakieś historycznopraktyczne uzasadnienie, zapytam ponownie: skąd się to wzięło? Po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula na samym dole powinna być lekko węższa niż w pasie, tak aby trzymała się w lepiej w spodniach. Jest to przez to miejsce, gdzie materiał pracuje, będąc podatnym na rozciąganie podczas chodu. Poziome obszycie dziurki powoduje, że materiał zamiast się napinać, ma ten niecały centymetr luzu, przez co sam guzik jest mniej podatny na urwanie.

W praktyce, w moim przypadku przynajmniej, nie ma jakieś większej różnicy, ale czytałem na innych forach, że niektórzy dostrzegają realną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.