Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie. Chciałbym zamówić koszulę na http://www.moderntailor.com . Czy dobrze rozumiem, że koszula będzie uszyta dokładnie według wymiarów, które podam w sekcji measurement czy jakoś dobierają rozmiar "na oko"?

I jeszcze pytanie ogólnie odnośnie sklepu - warto się bawić np. w ichni garnitur czy nie bardzo? Cena - 500 dolarów - nawet kusi.

Właśnie dziś przyszła moja pierwsza koszula z modern tailor i jestem bardzo zadowolony z efektu wizualnego (czy będzie sie dobrze nosic i jak zuzywac zobaczymy z czasem). Naprawdę nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tak fajnie. Do tego zaznacze, że całość od dnia zamówienia do daty dostarczenia paczki pod drzwi zajęła ok 7 dni(!).

PS. Robiłem na podstawie koszuli i w zasadzie skopiowali rozmiar idealnie, wiec tez radziłbym na podstawie już czegoś istniejącego poprawiać niż liczyć ze wyjdzie dobrze na podstawie obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy radzą, na podstawie koszuli jaka się posiada. I tak nie będzie idealnie, ponieważ każdy producent inaczej pewne rzeczy szyje, ale samemu mierząc chociażby ramiona, można bardzo ostro się pomylić. Ja jak zamawiałem od jednego producenta z Krakowa, to wpierw kupiłem zwykła koszulę wedle standardowej rozmiarówki, a potem prosiłem o zmiany, mając na uwadze podawane przez nich wymiary. I to nie zmierzone przez mnie, tylko podawane przez nich. Różnica czasami naprawdę jest spora, a chcąc mieć odpowiednio dopasowaną, 2 cm różnicy potrafią zaburzyć proporcje.

Garniturów przez internet na miarę nie należy kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne porady, zmierzyłem już dobrą koszulę. Mam tylko problem z wyborem kołnierzyka. Nie mogę się zdecydować między:

Dołączona grafika

a

Dołączona grafika

Ten pierwszy jest dość standardowy, a mnie się bardzo podobają te kołnierzyki na agrafkę i odstający lekko krawat. Mam tylko wrażenie, że w przeciwieństw do agrafki, to ten pasek materiału pod krawatem wygląda jakoś tak niechlujnie. Jakieś porady?

Jeszcze jedno, czy te mankiety portofino Dołączona grafika mają wpływ na zwiększenie/zmniejszenie formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą spinki do kołnierza (lub collar bar) można spinać tylko koszule do tego przeznaczone? Mam kilka koszul, które cierpią na chroniczną impotencję kołnierzową i myślę, że można by je uratować spięciem.

Jest to jak najbardziej możliwe, ale musisz bardzo dokładnie wymierzyć miejsca na dziurki, bo w przeciwnym razie kołnierz będzie wyglądać co najmniej śmiesznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na początku września byłem kilka dni w Londynie (akurat trafiłem na "święto ulicy - Jermyn Street" - fajna impreza).

Przeszedłem się po Jermyn i oto moje spostrzeżenia dotyczące koszul:

1. Pink - świetne koszule - materiał robił bardzo dobre wrażenie, nie bawiłem się jednak w przymierzanie, bo cena zaczynająca się od 89 funtów za sztukę mnie odstraszyła, ale może jeszcze kiedyś?

2. TM Lewin - bardzo fajne koszule, duży wybór w mniejszych rozmiarach. Dla mojego rozmiaru (w calach, kołnierzyk 17,5) był problem z wytaliowanymi. Dla tego rozmiaru nie szyją "tailored fit" a "slim fit" był zdecydowanie mało slim :(. Materiały, faktury i kolory fajne.

3. CT - Slim podobnie jak w TML mało wytaliowane, nie czułem się w nich dobrze. Okazało się jednak, że szyją "tailored fit" dla mojego rozmiaru, skorzystałem zatem z okazji i kupiłem 4 koszule za 100 funtów (plus jeszcze buty i garnitur :)) i z tego co pamiętam przy kasie dostałem chyba do jednej z koszul gratis krawat :). Koszule są bardzo przyjemne i dobrze leżą. Są także długie. Generalnie jestem zadowolony. Jedno "ale" dotyczy oferty modeli "tailored" - jest ich po prostu mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować między:

Dołączona grafika

a

Dołączona grafika

Ten pierwszy jest dość standardowy, a mnie się bardzo podobają te kołnierzyki na agrafkę i odstający lekko krawat. Mam tylko wrażenie, że w przeciwieństw do agrafki, to ten pasek materiału pod krawatem wygląda jakoś tak niechlujnie. Jakieś porady?

Ten drugi to kołnierzyk typu tab. Bardzo modny w USA i Europie Zachodniej na przełomie lat 50/60 ub. wieku. Osobiście bardzo lubie takie kołnierzyki. Zwykle sie je nosi do krawatów z cieńszego materiału. Zapięcie unosi trochę węzeł do góry, dzięki czemu krawat fajnie się układa. Kołnierzyk nie może być obcisły, bo wtedy sie napręża materiał i zapięcie samoistnie sie otwiera. Zapięcie jest niewidoczne, bo zasłonięte przez krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, właśnie takie zamówiłem i bardzo mi się podoba, niestety 42 cm w kołnierzyku to wciąż jeszcze odrobinę za mało, następnym razem zamówię 43 i powinno już być ok. Pytanie - czy na okazje bardziej uroczyste się to nadaje? Czy może lepsza szpilka? Szpilka wydaje mi się, paradoksalnie, obniżać formalność stroju, a podwyższać jego, hmm... snobowatość? Nie wiem jak to określić, koszule ze spinką wydają mi się bardziej dandy od zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku września byłem kilka dni w Londynie (akurat trafiłem na "święto ulicy - Jermyn Street" - fajna impreza).

Przeszedłem się po Jermyn i oto moje spostrzeżenia dotyczące koszul:

1. Pink - świetne koszule - materiał robił bardzo dobre wrażenie, nie bawiłem się jednak w przymierzanie, bo cena zaczynająca się od 89 funtów za sztukę mnie odstraszyła, ale może jeszcze kiedyś?

2. TM Lewin - bardzo fajne koszule, duży wybór w mniejszych rozmiarach. Dla mojego rozmiaru (w calach, kołnierzyk 17,5) był problem z wytaliowanymi. Dla tego rozmiaru nie szyją "tailored fit" a "slim fit" był zdecydowanie mało slim :(. Materiały, faktury i kolory fajne.

3. CT - Slim podobnie jak w TML mało wytaliowane, nie czułem się w nich dobrze. Okazało się jednak, że szyją "tailored fit" dla mojego rozmiaru, skorzystałem zatem z okazji i kupiłem 4 koszule za 100 funtów (plus jeszcze buty i garnitur :)) i z tego co pamiętam przy kasie dostałem chyba do jednej z koszul gratis krawat :). Koszule są bardzo przyjemne i dobrze leżą. Są także długie. Generalnie jestem zadowolony. Jedno "ale" dotyczy oferty modeli "tailored" - jest ich po prostu mało :(

Muszę to napisać. Koszule TM Lewin pochodzą z Chin, a CT z Indii. Krawaty obie firmy ciągną z Chin. Stąd taka polityka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to napisać. Koszule TM Lewin pochodzą z Chin, a CT z Indii. Krawaty obie firmy ciągną z Chin. Stąd taka polityka cenowa.

Jeżeli chodzi o CT to nie są to tylko Indie, ale również Wietnam, Bangladesz, Sri Lanka oraz Surinam. Piszę to na bazie tego co przeczytałem na metkach własnych koszul. Poza tym jest kilka koszul w ofercie, które szyte są gdzieś w Europie. Niestety nie wiem gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się od tego czasu zmieniło ale wydaje mi się że jakieś 3 lata temu dla Emmett London koszule szył E.Berg.

Z tego co wiem to współpraca obejmowała/obejmuje jedynie koszule MTM.

Z drugiej strony źródła nie są publikowane co roku, a kontrakty podpisuje się z miesiąca na miesiąc, więc w gruncie rzeczy nie ma 100% pewności, że producenci znani z wykorzystywania krajowych fabryk, nie zmienili swojej dotychczasowej polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.