Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie miłym odkryciem są koszule...wólczanki. Od lat korzystam z angielskich slim fitów, a okazuje się że koszula wyszczuplona wólczanki jest lepiej dopasowana niż tm lewin czy też savilerowco.

Saint Benji - mają w wólczance świetną promocję na wyszczuplone koszule każualowe w cenie 59 zł, 70% przeceny. Są głównie w ciepłych kolorach, ale też są białe. Koszula się dobrze układa, nie gniecie. Kupiłem fioletową i niebieską. Musiałem skrócić rękawy, bo są wyjątkowo długie ale to koszt 20 zł na koszulę. Dawno nie widziałem tak fajnych koszul każualowych w rozsądnej cenie.

post-235-13658920628396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ewentualnie na DFL zostaje marka, którą nie bardzo lubię, ale mam 3 marynarki sportowe i jakości nic nie mogę zarzucić - TH:

http://www.dress-for-less.com/tmpl/en/shop.tmpl?designer=Tommy%20Hilfiger;cat=2;main_cat=2;sub_pg=1473;et_sub=Tommy%20Hilfiger;id=qrz2Z87Xop3LQj1yuthem0

W P&C dopasować sobie rozmiar i kupować :)

Przesyłka 39 zł, DHLem idzie 2-3 dni :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dopasowane są koszule Próchnika (być może się mocno kurczą - są nawet zbyt slim, oczywiście w klacie)

Przyznam się, że nie zauwazyłem żadnego kurczenia koszul Próchnika. Ale po 2 latach dość intensywnego użytkowania (średnio 3 razy w miesiącu na koszulę) zaczęły się przecierać rogi w kołnierzykach. A szkoda, bo to moje ulubione koszule jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak niektórzy z przedmówców mam problem z koszulami "slim", które bardzo często są mało slim. Celują w tym zwłaszcza Brytyjczycy z ich markami jak TM Lewin, Charles Tyrwhitt, Savile Row Company, Hawes & Curtis, Turnbull & Asser i całą resztą, której nie wymieniłem. Wszystkie bez wyjątku to spadochrony vel żagle i gdy takowy założę wyglądam po części komicznie, po części tragicznie (mój rozmiar kołnierzyka to 38 cm / 15 cali, a w klatce mam 88 cm, 182 cm wzrostu i dość długie ręce, podczas gdy krój Fully Fitted TM Lewin przy kołnierzyku 15 cali ma 106,7 cm w klatce!).

Ratunkiem byłyby dla mnie koszule włoskie, gdzie rozumie się co to w rzeczywistości znaczy "slim", ale niestety nie rozumie się co to znaczy sprzedaż internetowa/nowoczesny biznes. Nie mam niestety pieniędzy ani ochoty żeby jeździć regularnie do Włoch szukać po malutkich sklepikach w wąskich uliczkach koszul. Dziwnym trafem wszyscy koszulnicy Brytyjscy mają dobrze prosperujący biznes internetowy, natomiast Włosi pozostają wierni ciemnogrodowi i stron internetowych nie uznają, a gdy jakimś trafem stworzą stronę, to w stylu "wizytówka", gdzie mogę sobie co najwyżej sprawdzić adresy ich sklepów. Madonna Mia!

W Polsce zetknąłem się z siecią Camicissima, gdzie ich rozmiar 38 slim bardzo ładnie na mnie leży, jednak mają tylko 1 rozmiar rękawów co przy moich długich rękach od razu ich skreśla. Slim fity ze sklepu La Scala również leżą dobrze, ale tam długość rękawów zależy od marki: Stilelibero ma wystarczająco długie, natomiast już Viky Be - zbyt krótkie. Dodać też trzeba, że jakość tych koszul jest dość przeciętna, choć ceny w jakich je kupowałem - bardzo zachęcające (95 zł sztuka, na przecenie).

Może ktoś zna jakąś włoską, godną polecenia markę koszul na poziomie jakościowym TM Lewin/CT o mocno dopasowanym kroju, która prowadzi sprzedaż internetową? Byłbym wdzięczny za rekomendację.

Tak jak wspominają Koledzy Wólczanka/Lambert ma bardzo dopasowane koszule. Zarówno ich regular fit (108 cm w klatce przy kołnierzyku 38, co przy standardzie 116 cm u Brytyjczyków jest naprawdę "slim") jak i, zbawienie moje, slim fit, który przy kołnierzyku 38 ma 100 cm w klatce. Niestety, bardzo mało jest slimów 38 Wólczanki. Zauważyłem, że pod marką Wólczanka robią więcej regular fitów, natomiast slimy są dostępne głównie jako Lambert. Niestety ten przedział cenowy dla studenta już mocno krzywdzi portfel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. A zapytam jeszcze - jaki jest minimalny koszt koszuli bespoke?

Raczej koszuli MTM?

W sklepach internetowych da się za mniej niż 100 złotych, ale wtedy sam się mierzysz. W Warszawie standardem jest 400 zł za najtańsze (ale wciąż bardzo dobre) koszule MTM takich firm jak Balthazar albo Da Vinci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem sobie ponownie kark i wyszło, że mam już 42 cm obwodu. Czy w związku z tym, że wszędzie miara brana jest z kołnierzyka, a reszta jest dopasowana jakoś "proporcjonalnie", to czy jestem skazany na bespoke lub MTM, żeby koszula na mnie dobrze leżała? Slim fity leżą dobrze w miarę, jeśli mają kołnierzyk 37-38, 39-40 ledwo dopinam. Kupiłem 41 z SR, ale pewnie po paru praniach już będzie dość ciasna po zapięciu. Czy dostanę gdzieś w miarę dobrą koszulę z odpowiednim dopasowaniem i na studencką kieszeń (powiedzmy do 150 zł)?

Dodam, że w klacie na wdechu mam 98 cm, natomiast koszule fully fitted z TML z kołnierzykiem 42 cm (16,5 inch) mają w klatce piersiowej 124 cm, wiadomo, że to będzie jak żagiel na Fryderyku Chopinie.

Spróbuj stenstroms slim line osobiście polecam, no może tylko cena trochę wyższa ok.250 na wyprzedaży, co do jakości i wykonania warto zobaczyć http://www.stenstroms.com/index.php?id= ... movie.html

Pzdr Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=2&t=476

Chodziło mi o coś takiego, z tego co pamiętam, to pisaliście tam, że to bespoke jest, a nie mtm.

w zależności od materiału i różnych udziwnień, jakie sobie wymyślisz - od powiedzmy 200 zł.

Dąbrowski to moim zdaniem świetny wybór. Zamówię tam sobie różowego winchestera, jak tylko trochę wymiary poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak niektórzy z przedmówców mam problem z koszulami "slim", które bardzo często są mało slim. Celują w tym zwłaszcza Brytyjczycy z ich markami jak TM Lewin, Charles Tyrwhitt, Savile Row Company, Hawes & Curtis, Turnbull & Asser i całą resztą, której nie wymieniłem. Wszystkie bez wyjątku to spadochrony vel żagle i gdy takowy założę wyglądam po części komicznie, po części tragicznie (mój rozmiar kołnierzyka to 38 cm / 15 cali, a w klatce mam 88 cm, 182 cm wzrostu i dość długie ręce, podczas gdy krój Fully Fitted TM Lewin przy kołnierzyku 15 cali ma 106,7 cm w klatce!).

Ratunkiem byłyby dla mnie koszule włoskie, gdzie rozumie się co to w rzeczywistości znaczy "slim", ale niestety nie rozumie się co to znaczy sprzedaż internetowa/nowoczesny biznes. Nie mam niestety pieniędzy ani ochoty żeby jeździć regularnie do Włoch szukać po malutkich sklepikach w wąskich uliczkach koszul. Dziwnym trafem wszyscy koszulnicy Brytyjscy mają dobrze prosperujący biznes internetowy, natomiast Włosi pozostają wierni ciemnogrodowi i stron internetowych nie uznają, a gdy jakimś trafem stworzą stronę, to w stylu "wizytówka", gdzie mogę sobie co najwyżej sprawdzić adresy ich sklepów. Madonna Mia!

W Polsce zetknąłem się z siecią Camicissima, gdzie ich rozmiar 38 slim bardzo ładnie na mnie leży, jednak mają tylko 1 rozmiar rękawów co przy moich długich rękach od razu ich skreśla. Slim fity ze sklepu La Scala również leżą dobrze, ale tam długość rękawów zależy od marki: Stilelibero ma wystarczająco długie, natomiast już Viky Be - zbyt krótkie. Dodać też trzeba, że jakość tych koszul jest dość przeciętna, choć ceny w jakich je kupowałem - bardzo zachęcające (95 zł sztuka, na przecenie).

Może ktoś zna jakąś włoską, godną polecenia markę koszul na poziomie jakościowym TM Lewin/CT o mocno dopasowanym kroju, która prowadzi sprzedaż internetową? Byłbym wdzięczny za rekomendację.

Tak jak wspominają Koledzy Wólczanka/Lambert ma bardzo dopasowane koszule. Zarówno ich regular fit (108 cm w klatce przy kołnierzyku 38, co przy standardzie 116 cm u Brytyjczyków jest naprawdę "slim") jak i, zbawienie moje, slim fit, który przy kołnierzyku 38 ma 100 cm w klatce. Niestety, bardzo mało jest slimów 38 Wólczanki. Zauważyłem, że pod marką Wólczanka robią więcej regular fitów, natomiast slimy są dostępne głównie jako Lambert. Niestety ten przedział cenowy dla studenta już mocno krzywdzi portfel...

Proponowałbym Panu zajrzeć na stronę http://www.menswear.pl/. Jakość wykonania nie odbiega od koszul TM Lewin, Charles Tyrwhitt i Hawes & Curtis. Jeśli chodzi o materiał nie będę się wypowiadał ponieważ kupiłem koszulę ze stretchu (Noszę już rok i jest w bardzo dobrym stanie). Gdyby kupiłby Pan jedną bawełnianą koszule na próbę w promocji mógłby się Pan przekonać czy to to dobry wybór. Co do długości rękawów to już Pan sam musi zajrzeć w tabelę czy rozmiar S lub 38 byłby na pana dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca Wlosi niestety nie potrafia lub moze nawet im sie specjalnie nie chce wykorzystac mozliwosci jakie daje siec internetowa do sprzedazy swoich produktow.Daleko im do Anglikow w tej dziedzinie,pewnym kuriozum jest,ze wiecej produktow wloskich mozemy kupic w sklepach internetowych dzialajacych poza tym krajem!

ponizszy link do sklepu jest wyjatkiem:),zauwazylem,ze kolekcje koszul sa juz mocno przebrane.

http://www1.yoox.com/searchresult.asp/d ... h=&last=pg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czytałem kiedyś artykuł (może nawet na forum bespoke?), w którym było napisane, że we Włoszech sprzedaż internetowa wiąże się z bardzo dużymi wydatkami sprzedawcy.

Co do Camicissima - normalnie we Włoszech biorą 100 EUR za 4 koszule ale mój znajomy kupił podczas sezonowej wyprzedaży 6 koszul za 100 EUR, co jest moim zdaniem bardzo dobrą ofertą. Są obecni w prawie każdym większym mieście włoskim, a przy obecnej dostępności tanich lotów w Europie wydaje mi się, że nie nadszarpnie to nawet studenckiego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camicissima jest dostępna stacjonarnie w Polsce ;) Nie ma potrzeby latać do Włoch.

Camicissima

c/o C.C. "Sadyba Best Mall"

ul. Powsińska 31

02-903 Varsavia

Polonia

Tel. +48 22 310 30 59

Była też w Poznaniu, ale chyba już się zwinęli :(

Camicissima

c/o C.C. "King Cross Marcelin"

Bukowska Street, 156

60-198 Poznan

Polonia

Tel. +48 61 886 01 67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po lekturze http://www.szarmant.pl/koszula-smokingo ... a-wizytowa

mam pytanie:

najbardziej formalna koszula do ciemnogranatowego garnituru, który chcę założyć na wieczorną galę z lakierkami, to...?

biała, bez kieszeni, kołnierz wykładany włoski, mankiet francuski?

Krawat czy mucha? A jeśli mucha, to koszula z plisą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

Twoja dedukcja idzie w dobrą stronę. Taka koszula jaką zaproponowałeś będzie najlepsza. Jeśli taką znajdziesz, to smaczku dodadzą pojedyncze mankiety na spinki, bez dodatkowej warstwy mankietu zw. francuskim. Myślę, że do takiej koszuli można muchę założyć. Raczej nie zakładałbym koszuli z plisą do garnituru. Nie mówiąc już o koszuli ze stójką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zakładałbym koszuli z plisą do garnituru. Nie mówiąc już o koszuli ze stójką.

Zaki, czyli zwykła biała koszula zapinana na guziki?

Tak zwykła zapinana na guziki fabryczne, bez kieszeni, z mankietami na spinki. Bardziej bym się skupił nad tym, żeby była stosunkowo nowa i doskonałej jakości ;) Na białych koszulach najszybciej chyba widać znak czasu, a także taniość materiału. Minimum Wólczanka, Próchnik albo angliki np. Tm Lewin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białych koszulach najszybciej chyba widać znak czasu, a także taniość materiału. Minimum Wólczanka, Próchnik albo angliki np. Tm Lewin.

To prawda. Niszczą się duzo szybciej, bo są delikatniejsze. Polecam pranie tylko w proszku do białych rzeczy, co jakiś czas dodatkowo z wybielaczem. Przed praniem dobrze sprawdzić czy nie ma jakichs drobnych plamek. Można je usuwać środkami odplamiającymi, utleniaczami (np. woda utleniona), na plamy jak smary, barwniki itd. doskonała jest pasta BHP (można kupić w Castroramie itp.). Spłukujemy zawsze zimną wodą, bo ciepła je utrwala. Sorry, za drobny appendix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałbym zamówić koszulę na http://www.moderntailor.com . Czy dobrze rozumiem, że koszula będzie uszyta dokładnie według wymiarów, które podam w sekcji measurement czy jakoś dobierają rozmiar "na oko"?

I jeszcze pytanie ogólnie odnośnie sklepu - warto się bawić np. w ichni garnitur czy nie bardzo? Cena - 500 dolarów - nawet kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.