Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, Bukary said:

@rabbit23 Pamiętam, że gdzieś na forum czytałem wypowiedź właściciela sklepu, który twierdził, że koszule w nim sprzedawane mogą się skurczyć tylko kilka milimetrów... 

No to jestem w kropce, a mam już dość zamawiania i odsyłania. Z tego, co piszesz, wynika, że należy u Milera zamawiać kołnierzyk o rozmiar większy. :)

Sprawdziłem jeszcze jedną OCBD. Mierząc od tyłu jest tak samo - 40cm. Jak mierzę od strony prawej, to jest 0,5cm więcej przy każdej z koszul. Mój błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Bukary @rabbit23 To bardzo ciekawa sytuacja, o której mówicie :D Staram się nie generalizować, ale co do zasady rozmiar na metce np. 40 oznacza, że rzeczywisty obwód kołnierza (de facto mierzony od miejsca wszycia guzika/środka guzika do 3/4 długości dziurki powinien być większy, nominalnie niż ten zapisany na karczku). Przykładowo, ja nosze rozmiar 36,5 co oznacza, że rzeczywisty obwód kołnierza to ok 37,9 cm dając mi jeszcze odpowiedni luz. Ja rozumiem wykurczenie się tkaniny o 2-3% po kilku praniach, ale nadal pozostaje to dla mnie zagadką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SceptycznyMiś napisał:

Dysponuje ktoś z was może koszulą z CT shirts w rozmiarze 15.5 i taliowaniu Extra Slim Fit? Bardzo byłbym wdzieczny za podanie szerokości koszuli w talii

Pisałem do CT w tej sprawie. Twierdzą, że 38,5". A to przedkłada się na 97,79cm :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów może doradzić zakup koszuli w CT. Mierzyłem dzisiaj koszulę w Tk Max  CT Slim Fit 16,5 (42cm)  na 38 (96cm). Kołnierzyk za duży o 1cm,  rękaw za długi o 2-3cm, za szeroka w klatce i talii po kilka cm. Moje wymiary to klatka 115cm, talia 90cm, kołnierzyk 41cm. Stąd pytanie czy  koszula w rozmiarze 16 w slim fit / extra slim fit jest dużo  bardziej dopasowana niż 16,5?. Według tabeli CT w klatce przy rozmiarze slim fit  16,5 jest 112cm czyli nie miałem prawa się zmieścić a koszula była za duża o kilka cm w klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bartek 00 napisał:

Czy ktoś z kolegów może doradzić zakup koszuli w CT. Mierzyłem dzisiaj koszulę w Tk Max  CT Slim Fit 16,5 (42cm)  na 38 (96cm). Kołnierzyk za duży o 1cm,  rękaw za długi o 2-3cm, za szeroka w klatce i talii po kilka cm. Moje wymiary to klatka 115cm, talia 90cm, kołnierzyk 41cm. Stąd pytanie czy  koszula w rozmiarze 16 w slim fit / extra slim fit jest dużo  bardziej dopasowana niż 16,5?. Według tabeli CT w klatce przy rozmiarze slim fit  16,5 jest 112cm czyli nie miałem prawa się zmieścić a koszula była za duża o kilka cm w klatce.

W tabeli koszula slim ft 16,5 cala ma w klatce 121,9 cm

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety ja wchodzę na ich stronę, wybieram koszulę która mnie interesuje, wybieram tabelę rozmiarów (Size & fit guide: Formal Shirts)

z cali zmieniam na cm  i tam nie widzę takiej wartości. Możesz dać namiar na ich tabelę z takimi wymiarami.

Pozdrawiam

edit: znalazłem kompletną tabelę na samym dole strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem koszulę od Tomasza Milera. Niebieska OCBD. Noszę zazwyczaj 37, więc taki rozmiar wybrałem. Okazał się nieco za ciasny w kołnierzu, więc muszę dokonać zwrotu...  :( 

Ale chciałem zapytać o rzecz, która mnie powstrzymuje przed zamówieniem rozmiaru 38 tej koszuli. Otóż kołnierz jest w tym wypadku bardzo wysoki. I stąd też wynika chyba jego "ciasnota". Zapina się gdzieś na wysokości krtani (albo nawet wyżej), co nie jest komfortowe. Miałem do czynienia z koszulami innych firm, ale żaden kołnierz nie był aż tak wysoki. O ile dobrze rozumuję, wysokość kołnierza powinna się zmniejszać wprost proporcjonalnie do rozmiaru. Im mniejszy, tym kołnierz nieco "niższy". Obwiniałbym siebie (krótka szyja?), gdyby nie fakt, że inne koszule leżą na mnie "normalnie", a kołnierz zapina się w nich niżej. Wydaje mi się, że w tej OCDB coś jest nie tak.

Bardzo żałuję, bo koszula jest ze świetnego materiału, dobrze dopasowana, ładnie wykończona. Same plusy. Chyba warta swojej ceny. Miałem zamiar zamówić również białą, kiedy się pojawi w sklepie.

Możecie polecić jakiegoś innego krajowego producenta, który ma koszule OCDB wysokiej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś patent na rozpuszczenie kleju używanego w niektórych koszulach CT?

Rozpruć na szwach da radę ale i tam materiał jest sklejony/zgrzany do siebie tak, że nie idzie tego rozdzielić bez zniszczenia materiału.

Edit: idzie rozdzielić na gorąco ale to też masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule savilerowco.com ws. CTShirt.com - może się komuś przyda

Slimfit SR = Ekstraslimfit CT - w moim rozmiarze 17 cali talia ta sama, klatka ok. 2 cm więcej

Krótka charakterystyka:

Mankiet dłuższy o 0,5 cm (duży pozytyw) i minimalnie węższy ale i tak wymagane przesunięcie guzika

Listwa guzikowa szersza niż w CT - w końcu jest po męsku !. Szwy klejone - dla mnie bomba nienawidzę harmonijek

Karczek dzielony, ukształtowany trochę bardziej płasko niż w CT - dla tych co mają rozbudowane karki raczej się nie nadają, widać to na modelu na stronie głównej.

Można wybierać długość rękawa i dla mnie rewelacyjny rozmiar 90,4 cm. W CT 91 cm za długo, 89 minimalnie za krótko w ciągu dnia gdy koszula pracuje.Mankiet na spinki węższy niż w CT - wykończony na póokrągło. Szerokość rękawa podobna jak w CT

Ostatni guzik ma dziurkę poziomo, listwa przy rękawie zapinana na guzik - rewelacja w CT brak guzika mnie denerwuje

Kołnierzyk cutaway SR = Semi-cutaway CT długość wyłogów ok. 7 cm, button-down SR 7,5 cm

Tkaniny:

Pochodziłem w pinpoint - tkanina lekka i nie taka pancerna jak traveler SuSu.

Teraz kupiłem m.in.  3 z linii premium po 20 funtów two-ply  nigdzie tak nie ma :) Fajny two-ply taki jak w SuSu za 369 pln.

Usztywniacze do kołnierzyka są wymienne i wykonane z plastiku ale po przebojach  CT związanych z zaginaniem się kołnierzyków nie noszę

Negatywy wyjdą w użyciu - mam ich teraz 6 na próbę więc będzie dobry przegląd. Jak ktoś lubi duże gramatury to kierunek CT oni mają bawełnę tkaną z grubych nici. SR są lżejsze - stąd wydają się lepszym wyborem na lato

Teraz 4 sztuki za 75 funtów - i darmowa przesyłka do PL za 75 funtów. Wrzucili teraz troche badziewia z barwionymi kołnierzykami i mankietami ale jest wybór klasyki

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie. Chcę kupić białą koszulę z krótkim rękawem. Klasyka: żadnych kolorowych wstawek, niebiałych guzików.

Która z poniższych będzie lepszej jakości? Chodzi mi o ich gniotliwość (a właściwie brak), jakość wykończenia itd. Zdaje sobie sprawę, że w tej cenie van laack'a nie dostanę :-)

http://www.tmlewinshirts.eu/White-Poplin-Regular-Fit-Short-Sleeve-Shirt/34035,en,pd.html?start=0&prefv1=White&prefv2=Short Sleeve&cgid=Mens-Shirts&prefn1=colour&prefn2=cuffType&prefv3=Regular Fit|Slim Fit&prefn3=fit

http://www.ctshirts.com/intl/classic-fit-non-iron-poplin-short-sleeve-white-shirt/FON0608WHT.html

Wiem co wielu z Was sądzi o koszulach z krótkim rękawem (popieram na poziomie "ideologicznym" :-)), ale upał jest bezlitosny  :-)

pozdrawiam,

Marcelli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcelli radziłbym zapoznać się bliżej z rodzajem splotów koszulowych. Zaproponowane przez Ciebie egzemplarze to popelina. Z mojego (skromnego) doświadczenia wnioskuję, że nie jest to najlepszy wybór na upały. Proponowałbym znaleźć egzemplarze ze splotem otwartym lub postawić na len, ale odpuść krótki rękaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Rozmiarówka w TM Lewin jest szokująco zawyżona. Rozmiar 43 regular fit (czyli 17 cali) to 135 cm w obwodzie w piersi! Chodzi o rozmiar koszuli jako takiej, a nie piersi człowieka. W Wólczance 43 w regular to 128 cm (koszula) - i tak dużo. Mierzyłem miarką.

Z kolei w CT tabelka rozmiarów jest taka sama dla slima jak i regulara. "To fit chest up to" - rozumiem, że chodzi im o rozmiar piersi mężczyzny, a nie koszuli. Wychodzi, że tyle samo co w TM Lewin. Zgadza się???

Jeszcze jedna dziwna sprawa w TM Lewin:
Shirt Chest Size: 135 cm
Shirt Waist Size 127 cm
Skoro regular, to dlaczego na brzuchu slimowana???

Wynika, że 42 byłaby dobra. Nigdy nie nosiłem takiego kołnierzyka.

Nie lubię koszul slimowanych.

Mniejsza o to czy długi / krótki rękaw. Tutaj nie powinno być problemu, choć widzę, że można wybierać długość rękawa (przy koszuli garniturowej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.