Skocz do zawartości

Ciekawe krawaty - zdjęcia, opisy


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich nowych nabytków, mieszanka kaszmiru i wełny. Dziś zadebiutował na tle białej koszuli (twill) i marynarki w kolorze dark navy (spodnie do kompletu), mając za zadanie nieco obniżyć formalność zestawu. Pod moim węzłęm była łezka. Zacząłęm oczywiście od four in hand ze względu na grubość krawata, ale potem eksperymentalnie zmieniłem na half Windsor i efekt tak mi się spodobał, że już tak zostało. Kołnierzyk koszuli był oczywiście szeroki, typu cutaway.

post-146-13658919621001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np knit albo opisywana ostatnio grenadyna.

dzieki. Poszukałem trochę w necie i wychodzi na to że te knity mają wyłącznie formę "paska parcianego". Czy można gdzieś dostać taki krawat "knitowy" w formie normalnego krawata z rozszerzanym trójkącikiem u dołu ?

Np. Jak na tym zdjeciu

pozdro

post-442-13658919621218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oferty porówania, po konsultacjach trochę się posmuciłem, ale materiały wydawały mi się dobrej jakości, no coż..Dodam tylko, że te które tu wystawiłem nie były kupowane na allegro, ale na e-bay, ale w sumie widać w tym przypadku mała różnica. Dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawatow nie nosze, bo ich nie znosze ;D .

Dawno, dawno temu ... kiedy ludzie nie placili w euro, bo ich po prostu nie bylo ... nabylem krawat za moja pierwsza wyplate placac horrendalna owczas sume 300 guldenow (ok 150 euro przeliczajac na ceny dzisiejsze a uwzgledniajac zmiany cenowe jakie sie dokonala mozna smialo powiedziec, ze kosztowalby obecnie w granicach 250/ 300 euro)Postanowilem zaszalec i nabylem cos klasycznego z bardzo grubego i ciezkiego materialu (55% jedwab, 45% bawelna). Przechowuje go jako element nostalgii "poszukiwania straconego czasu".

Oto on:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np knit albo opisywana ostatnio grenadyna.

dzieki. Poszukałem trochę w necie i wychodzi na to że te knity mają wyłącznie formę "paska parcianego". Czy można gdzieś dostać taki krawat "knitowy" w formie normalnego krawata z rozszerzanym trójkącikiem u dołu ?

Np. Jak na tym zdjeciu

pozdro

yep, byly takie w Sir Arthurze na Brackiej w Wwie, trzeba zajrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np knit albo opisywana ostatnio grenadyna.

dzieki. Poszukałem trochę w necie i wychodzi na to że te knity mają wyłącznie formę "paska parcianego". Czy można gdzieś dostać taki krawat "knitowy" w formie normalnego krawata z rozszerzanym trójkącikiem u dołu ?

Np. Jak na tym zdjeciu

pozdro

yep, byly takie w Sir Arthurze na Brackiej w Wwie, trzeba zajrzec.

I są w TM Lewin - w wysyłce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odebrałem przesyłkę z dwoma krawatami typu knit i jestem raczej zawiedziony ich jakością. Pomijam fakt, że jeden muszę zwrócić bo jest jakiś kant na przodzie krawata, drugi natomiast fajnie wygląda, ale jest jakiś bardzo delikatny, wręcz określiłbym jako "wątły". Ogólnie nie kupiłbym już nic z ich asortymentu knitów - stosunek ceny do jakości jest b.marny... no chyba, że knity takie mają być - mało mięsiste i szmatkowate. Mam krawat Pierre Cardin (mój pierwszy krawat w słusznej cenie ale i dobrej jakości) i nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę wysłałem koledze odpowiedź na priv, ale myślę, że informacja może się przydać pozostałym forumowiczom:

Trafiłem do nich przez Allegro - kup teraz - http://allegro.pl/knit-new-trendy-szary ... 06433.html .

Poszukiwałem krawata typu knit - doszedłem do wnoisku, że albo kupię coś co jest, choć jest to tylko poliester, albo pozostanę w sferze "marzeń". Zaryzykowałem i zobaczymy co z tym fantem zrobię. Eksperymentu raczej nie powtórzę, no chyba, że - jak pisałem wyżej - tak ma być. Osobiście myślałem, że krawat taki jest mięsisty i konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś po prostu marnej jakości knity. To nie jest generalny problem knitów tylko tych egzemplarzy - kupiłeś plastikowe takie jakie mają w aukcjach??

Tak, a mają w ofercie jakieś porządniejsze? Rozglądałem się tak długo za ciekawym knitem, że skusiłem się na ich ofertę...brr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.