Skocz do zawartości

Ciekawe krawaty - zdjęcia, opisy


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proponuję nowy wątek - tytuł chyba mówi wszystko. Krawaty, oczywiście, mogą być wypatrzone w internecie lub z własnej kolekcji.

Na dobry początek, najładniejszy wełniany krawat, jaki dotychczas widziałem (na stronie http://www.tiedeals.com/borrelli-11/bor ... blstri.htm moza go obejrzec w powiekszeniu)

post-146-13658919481284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie tkany krawat. Na zbliżeniu naprawdę dobrze widać jakość materiału. Przypuszczam, że krawaty od Borelli to, zaraz po koszulach, pierwszy towar eksportowy tego domu mody.

Polecam szukać inspiracji do nowych postów na stronie sklepu Ben Silver: http://www.bensilver.com/Fine-Neckwear.html

Chyba nie potrafiłbym zdecydować się, który krawat z oferty podoba mi się najbardziej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam dwa znalezione w internecie, krawaty od Brioni.

Mam nadzieję, że pierwszy nie jest drukowany, niestety nie widzę na stronie sklepu dokładniejszych informacji.

Wzornictwo trochę intensywne ale chyba dopuszczalnie. ;)

Przymierzam się do upolowania jednego z nich, choć niepokoi mnie perspektywa transkontynentalnych zakupów przez internet...

Pozdrawiam.

post-371-13658919481423_thumb.jpg

post-371-13658919481684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobają się krawaty podobne do tego:

http://s7d4.scene7.com/is/image/BrooksBrothers/A233_BURGUNDY-NAVY

Niby nic oryginalnego, ale cóż poradzę. :)

Ja oczywiście wolę muszki (również w podobnej kolorystyce, ale oczywiście nie tylko), ale to temat przeznaczony, jak mniemam, tylko dla długich krawatów, więc nie będę zdjęć muszek w nim zamieszczał. ;)

A swoją drogą, jakie węzły krawatowe preferujecie?

Oczywiście four in hand! :) Ewentualnie, jeżeli mam założyć koszulę z dość szeroko rozstawionym kołnierzykiem, wówczas używam Pratt/Shelby. Mimo wszystko, staram się używać FIH jak najczęściej. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość alandreas

Jeden z moich krawatów Zegna,

o dość ciekawej kolorystyce.

Kupiony nowy ale bardzo okazyjnie

Dołączona grafika

Mam spore wątpliwości czy ten krawat Zegna to oryginał ,na allegro ciężko kupić oryginalny nowy krawat Zegna,za to tureckich podróbek jest pełno,trochę mi nie pasuje zestaw oznaczeń(metka podszewka) i jeszcze jeden szczegół,trochą nie zbyt wyrażne zdjęcie podszewki dlatego nie jestem pewien, ale można to jeszcze sprawdzić inaczej,oryginalny krawat zenia jest ręcznie szyty i na końcu szwu, na cieńszym końcu krawata, znajduje cię taka pętelka do ściągania szwu jak się zbytnio poluzuje,podróbki tego nie mają, natomiast podszewka jest już w nowych krawatach w prążek a w podróbkach gładka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było allegro, ale sprawdzę zaraz, dzięki :)

Jest coś takiego, czy przypomina tę pentelkę?

Dołączona grafika

Wrzucam jeszcze moje pozostałe Zegna (nie Zegna?.ech..)

Dołączona grafika

P.S. Znalazałem jeszcze jeden, z większą pętelką z grubej nici i prążkowanym tyłem. Czy wszystkie Zegna są prążkowane z tyłu? Wydaje mi się, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alandreas

starsze nie , le od jakichś 10 lat są prążkowane i mają napis w prostokąciku już gładkim ,ermenegildo zegna ,pózniej jeszcze na środku napisu pojawiło się duże "z",a obecnie napis biegnie pod ukosem w takim pasku,ale też podszewka prążkowana,co do tej pętelki to jest ona zakończeniem szwu ręcznego o w postaci takiej jakby szubieniczki ok 2-3,cm,żeby ją zobaczyć trzeba często odchylić fałdy na zakończeniu ,ale ten krawat tego nie ma to na 100% podróba zdradza to dodatkowo napis na metce 'style italy' stosowany w podróbkach, natomiast to co pokazujesz na zdjęciu to takie spięcie fałdów i rzeczywiście zawsze jest z grube nici ,przypominającej wyglądem taką sprężynkę ale w oryginałach znajduje się ono znacznie wyżej niż u ciebie ,taki niby szczególik na który nikt nie zwraca uwagi.

Krawat beżowy 100% podróba,a w czarnym metka z przed 30 lat.

Zrobił bym parę fotek swoich oryginalnych krawatów zegny,żeby zobrazować ,ale może na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcia.

Na beżowym jest fabrique italy oraz made in Italy..

Wciągnęła mnie ta sprawa, chyba skonsultuję na miejscu z jakimś specjalistą albo wybiorę się do sklepu. Wstawię też może jeszcze jeden z prążkowanym,..albo sobie daruję. Te krawaty kosztowały mnie ok. 100 zł każdy, więc mysłałem, że jest szansa na po prostu używane (i w świetnym stanie). Trochę to smutne, że tyle tych podrób i szczerze powiedziawszy wkurzyłem się. Niezłe wymiary tego procederu. A butik firmowy na 100 proc. zabezpiecza przed tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alandreas

przykro mi ale co do beżowego nie mam najmniejszych złudzeń,na 100% podróba, ta mała metka ze składem materiału umieszczana jest zawsze na cieńszym końcu a nie tak jak tu na szerokim ,ponadto taka czarna szlufka z napisem był w krawatach zegna 10 lat temu, występowała z innym sygnowaniem podszewki,obecnie stosowane są szlufki z tego samego materiału co krawat,wyjątek stanowią krawaty zegna z podszewką wykonaną z tego samego materiału co krawat,wtedy szlufka jest czarna z napisem ale też trochę inna niż u ciebie,ponadto jak już pisałem ten supełek który pokazałeś na zdjęcie jest z grubszej nici i znajduje się wyżej,ponadto na pierwszy rzut oka widać ,że materiał kiepskiej jakości może nawet jest w 100% ze sztucznego bliżej nieokreślonego materiału ale żeby się o ty przekonać trzeba zrobić próbę palności ,sztuczny materiał będzie się topił jak plastik,jedwab będzie się tlił.

co do czarnego jak już pisałem to mogę ocenić tylko po metce bo reszty nie widzę ,tak czy inaczej jest stary jak świat, takie metki stosowane były ok. 30 lat temu.

przykro mi,że cię zmartwiłem ale taka jest prawda.

Jeżeli masz jeszcze taki z prążkowaną podszewką to pewnie jest oryginał, a wtedy możesz porównać z tymi podróbami,jak dasz fotkę podszewki to ci określę na 100% jego autentyczność,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alandreas

jeżeli chodzi o podróby ,to na allegro 90% nowych,firmowych krawatów to podróby, a tylko 10% to oryginały,najczęściej podrabiają znane ogólnie marki takie jak :zegna,armani, boss,versace ,hermes,gucci,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety Polska to w dużym stopniu pustynia krawatowa. Jeśli sklep internetowy nie musi być polski, to polecam http://www.thetiebar.com/ - kupiłem tam kilka krawatów, głównie wełnianych i kaszmirowych, w bardzo dobrej cenie i po paru miesiącach używania są w bardzo dobrym stanie, zwłaszcza kaszmirowe.

Właściwie jeden wełniany mogę Ci odsprzedać (http://www.thetiebar.com/order_page.asp ... nValueIds=), bo ten odcień granatu nie pasuje mi kolorystycznie do garniturów - w razie zainteresowania, pisz na priv.

Gdybyś tam zamawiał, to sprawdź, od jakiej kwoty Urząd Celny zaczyna sie interesować przesyłkami spoza UE. Ja zamówiłem 5 krawatów za 75 USD i niestety musiałem zapłacić cło i VAT, a być może jeden krawat mniej i by mnie to ominęło...

dzieki Wam za odp... a jakaś opcja internetowa polskiego sklepu ? bo jakos nie mogę znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.