Skocz do zawartości

forum.bespoke.pl - w jakim kierunku zmierza?


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

apogeum tego było chyba w wątku o sobotnim zaproszeniu do hurtowni tkanin - "będę", "zajrzę i ja", "na pewno przyjdę", "na bank będę", "nie wiem czy dotrę ale się postaram" itd itp... To samo w cmds i wielu, wielu innych...

To akurat kulą w płot, bo organizatorzy wyraźnie prosili: "Proszę o potwierdzenie chęci odwiedzin pod postem." Prawdopodobnie chcieli ocenić zainteresowanie, co jak najbardziej rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

(cut)... a nie ósmy raz usłyszec to samo. Jesli ktos juz powiedział cos przed wami, a adresat sie nie spiera, to moze darujcie sobie komentarz? (cut)

Tyczy się to wszystkich wątków - forum to nie czat czy inne gadugadu

To samo w cmds i wielu, wielu innych...

Zamiast tłumaczyc, lepiej kasowac - sam czasami kasztanie odbiegajac od tematu i nie mam nic przeciwko skasowaniu mojej wypowiedzi.

Nie wolno kasowac jesli jest to czesc dyskusji, chyba ze wycina sie cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w sprawie CMDNS chciałbym zauważyć, że niektórzy być może nie chcą aby aż tak szczegółowo komentowano ich ubiór? Może warto wziąć to pod uwagę. Ja sam, kiedy miałem konkretne, pytanie nie wrzuciłem zdjęcia do CMDNS, ale do "pytania i odpowiedzi". Nie wiem czy jest sens tworzyć osobny wątek, ale na pewno warto się nad tym zastanowić, że niektórzy mogą chcieć wrzucić zestaw, żeby pokazać mniej więcej zestaw z danego dnia. Czy to więc źle, że nie będzie można ocenić dopasowania, długości spodni, etc? Moim zdaniem nie. Z kolei osoby, które będą się chciały zapytać o coś konkretnego, też prawdopodobnie nie umieszczą zdjęcia w CMDNS.

Pomysł z jednym tematem dla jednego użytkownika jest dobry, ale tylko jeśli te tematy będą żyły. Jeśli będzie 90% tematów z jednym tylko zestawem to IMHO mija się to kompletnie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem część dyskusji, to chodzi m.in. o weryfikację czy dany użytkownik jest wartościowy/uprawniony do komentarzy na takie czy inne tematy. Być może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ocen postów na zasadzie "lubię to" czy "+/-" zamiast ogólnej (czy szczególnej) liczy postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakazy i zakazy rzadko kiedy przynosza oczekiwany efekt. Mozna zawsze dodac notke do zdjecia pytajac np. o dlugosc marynarki. Osobny watek dla kazdego uzytkownika z osobna nie ma na chwile obecna sensu moim zdaniem, wystarczy rzucic okiem na watek CMDNS, chyba na palcach jednej reki mozna policzyc ile osob udzielilo sie tam wiecej niz raz.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nową formą działania chcemy zmotywować użytkowników do zamieszczania swoich zdjęć w dziale CMDNS. Obecna forma się nie sprawdza biorąc pod uwagę liczbę zamieszczonych prezentacji. To jest chyba oczywiste. Jeśli macie inne pomysły, proszę pisać.

Jest to po prostu fair, ponieważ specyfiką polskiego CMNDNS są wytaczane ciężkie działa i ostra amunicja wobec prezentujących, najczęściej właśnie przez teoretyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nową formą działania chcemy zmotywować użytkowników do zamieszczania swoich zdjęć w dziale CMDNS. Obecna forma się nie sprawdza biorąc pod uwagę liczbę zamieszczonych prezentacji. To jest chyba oczywiste. Jeśli macie inne pomysły, proszę pisać.

Proponuję proste rozwiązanie. Każda osoba, która zaprezentowała się w CMDNS ma widoczne wyróżnienie graficzne (np. otok, znak przy avatarze). W profilu też powinno być o tym info. Uruchamia to moderator. Będzie to widoczne i automatycznie krytykant będzie widoczny i poddany ocenie. Osobiście jeszcze się nie przedstawiłem w CMDNS. Napisałem tam chyba dwukrotnie. Jeden raz jakaś nieistotna uwaga merytoryczna. Drugi - pozytywnie oceniłem marynarkę zakiego. Ze swej strony nie widzę jakiegoś działania negatywnego.

EDIT: korekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nową formą działania chcemy zmotywować użytkowników do zamieszczania swoich zdjęć w dziale CMDNS. Obecna forma się nie sprawdza biorąc pod uwagę liczbę zamieszczonych prezentacji. To jest chyba oczywiste. Jeśli macie inne pomysły, proszę pisać.

Proponuję proste rozwiązanie. Każda osoba, która zaprezentowała się w CMDNS ma widoczne wyróżnienie graficzne (np. otok, znak przy avatarze). W profilu też powinno być o tym info. Uruchamia to moderator. Będzie to widoczne i automatycznie krytykant będzie widoczny i poddany ocenie. Osobiście jeszcze się nie przedstawiłem w CMDNS. Napisałem tam chyba dwukrotnie. Jeden raz jakaś nieistotna uwaga merytoryczna. Drugi - pozytywnie oceniłem marynarkę zakiego. Ze swej strony nie widzę jakiegoś działania negatywnego.

EDIT: korekta

Zgadzam się, ale chodzi również o to żeby zachęcić czytelników do zamieszczania zdjęć. Być może wątek CMDNS powinien być właśnie otwarty dla forumowiczów od 5 postów w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nową formą działania chcemy zmotywować użytkowników do zamieszczania swoich zdjęć w dziale CMDNS.

Zaki, odpowiem Ci pytaniem: A co Ciebie by zmotywowało do zamieszczenia większej liczby zdjęć? Jeśli się nie mylę pokazałeś się tylko raz. Zdaję sobie sprawę że to i tak o ten raz więcej niż ja :oops: Na swoje usprawiedliwienie dodam że ja podzielam uwagę kolegi:

Tutaj nie chodzi o wstyd, tylko o prywatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o "przyszłości forum" powinna skupiać się jak sama nazwa wskazuje na celach: co chcemy osiągnąć, gdzie chcemy dojść, jak chcemy aby forum wyglądało za X czasu, jaką ścierzką ma iść, jaka idea ma mu przyświecać itp.

To w jaki sposób dany cel można osiągnąć to już kwestia drugorzędna (dyskusja nad ograniczaniem dostępu, liczeniem lub nie liczeniem postów itp. dyskusja nad technikaliami realizacji już wybranej drogi - po co dyskutować na ten temat skoro jeszcze nie wiemy czy w ogóle tą drogą chcemy iść?).

Dlatego radziłbym wpierw zidentyfikować tak naprawdę o co nam chodzi, a następnie należało by to jasno zdefiniować, tak aby każdy wypowiadający się, rozumiał na jaki temat się wypowiada. Np. padło stwierdzenie, że forum może być albo otwarte, albo klubowo/stowarzyszeniowe - ale o co chodzi? Co to znaczy otwarte? Co to znaczy klubowe? Ja osobiście nie czuje tych terminów, bez jasnego zdefiniowania o czym dyskutujemy. Bez takiej definicji każdy bedzie dyskutował o tym co mu się wydaje i istnieje spore ryzyko że zmarnujemy 20 stron watku ponieważ nie zrozumieliśmy wogóle tematu o którym mówimy (każdy rozumiał go inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nową formą działania chcemy zmotywować użytkowników do zamieszczania swoich zdjęć w dziale CMDNS. Obecna forma się nie sprawdza biorąc pod uwagę liczbę zamieszczonych prezentacji. To jest chyba oczywiste. Jeśli macie inne pomysły, proszę pisać.

Panowie, jeśli uważacie, że wprowadzając zakaz komentowania przez osoby, które nie pokazały swojego zestawu, cokolwiek zmienicie, to wydaje mi się, że nie tędy droga. Chcecie, żeby temat był bardziej aktywny przez tydzień, kiedy to wszyscy się rzucą by umieścić jakiś swój zestaw, specjalnie dobrany do pokazania na forum? A potem znowu będzie dokładnie to, co jest teraz. Nie da się według mnie zmusić ludzi, żeby pokazywali swoje zestawy. Da się za to ich do tego różnymi sposobami zachęcić.

Kolega Karczmarz ma rację - właściciel musi określić, co chce osiągnąć. Czy chcemy być forum otwartym dla wszystkich, czy też "elitarnym klubem" ludzi, którzy codziennie zakładają marynarkę (to tylko przykład, ale wiadomo, że jakiś wymóg musi być). I o ile z jednej strony ta druga opcja mi się podoba, bo będzie cały czas na forum porządek, wszyscy się będziemy znać, etc. o tyle pojawiają się istotne kwestie:

- co z nowymi użytkownikami? jak ich będziemy przyjmować, weryfikować etc?

- jaki miałby być wymóg przynależności do klubu? Bo obawiam się, że ktoś (np. ja) mógłby się nie zakwalifikować, pomimo tego, że istotnie jest głęboko zainteresowany klasyczną męską elegancją, ale też nie codziennie ją wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to po prostu fair, ponieważ specyfiką polskiego CMNDNS są wytaczane ciężkie działa i ostra amunicja wobec prezentujących, najczęściej właśnie przez teoretyków.

Co w zwiazku z tym? osoba prezentujaca moze sie dosc szybko zorientowac kto ma jakas wiedze praktyczna, a kto czepia sie detali i jest teoretykiem. Czasami wydaje mi sie, ze charakterystyka osoby wrzucajacej cos do watku CMDNS to jednostka o niskiej samoocenie stroniaca od wszelkiej krytyki i uciekajaca, gdy tylko rozwinie sie jakas dyskusja na temat tego, co ma na sobie.

Rowniez bylbym za wyroznieniem w jakis sposob osob, ktore wrzucily cos w temacie i zaprezentowaly swoje zestawienie, chociaz to nadal w zaden sposob nie potwierdza wiedzy danego uzytkownika. Mozna zamiescic kilka zdjec bardzo slabych ubiorow i miec tym samym mozliwosc umieszczania tak samo teoretycznych wpisow. Ilosc postow oraz ilosc wrzuconych zdjec nijak nie przeklada sie na jakosc wypowiedzi forumowicza, a zachecanie w postaci 'musisz'/'niewolno' ma raczej nikle szanse na sukces. Opcja, ktora moze faktycznie cos zmienic to prowadzenie poprzez przyklad, pokazac, ze mozna wrzucac zestawienie roznego rodzaju, ciezsze w postaci pelnych garniturow/frakow oraz lzejsze w postaci lekkich marynarek/cardiganow itp.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wywiad ,może i przyjemny w lekturze ,ale bardzo plaski . Zero emocji które powinna wnosić męska elegancja do życia i sama osoba Macaroniego .Jak dla mnie bardzo przeciętny.

Panowie, dajcie skan dla tych co przegapili wczorajszą GW.

Dajcie, będziemy wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piracie - zapomniałeś podać hasło i login do konta PIANO :)

... wczoraj widziałem ten wywiad. Pokazał mi go jeden z warszawskich rzemieślników - dla ścisłości nie szewc, nie krawiec. Skrytykował połączenie kolorystyczne niebieskiego z zielonym (krawatem) ... tak jak Pan Adam Granville :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to teoretyk nie może być praktykiem w tym rozumieniu?

Szczerze mówiąc wcześniej podział na teoretyków i praktyków był w sferze naokoło forum widoczny pod tym względem, że każdego kto nie wrzucał swoich zdjęć wyzywano od teoretyków, co garnituru nawet jednego w szafie nie ma i krawca na oczy nie widział :)

Mnie denerwuje za to, to ciągłe gadanie, że w Warszawie to wszyscy jak imigranci łażą ubrani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnym lewym rogu fragment wywiadu o którym wspomina damiance:

http://i46.tinypic.com/34zeuk5.jpg

Ja myślę, że jest coś na rzeczy w tej obserwacji, chociaż nie czyniłbym aż tak sztywnego rozgraniczenia. Często te kategorie się mieszają w różnych proporcjach.

Wydaje mi się też, że nie można być dobrym praktykiem nie będąc chociaż trochę teoretykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zgadzacie się z podziałem nas - forumowiczów - na:

- praktyków, i

- teoretyków?

gdzie Siebie widzicie?

Z podziałem się nie zgadzam, ale gdyby jednak, to ponieważ nie dyskutowałem o splocie nitki w krawacie, jestem zapewne praktykiem :lol: .

Mnie denerwuje za to, to ciągłe gadanie, że w Warszawie to wszyscy jak imigranci łażą ubrani.

Zwłaszcza że nie jest tak, iż gdzie indziej (znaczy poza Polską) są tylko eleganccy dżentelmeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.