Skocz do zawartości

Ciekawe rozwiązania


pszemau

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, ktoś na forum stwierdził, że nie jest to praktyczne rozwiązanie.

Panowie, wg wpisu napisałem ten post po godz. 7:00. Hmmm... raczej nie możliwe... coś jest nie tak.

Tzn. o 7.00 jeszcze spałeś, czy jeszcze nie wróciłeś do domu i nie mogłeś na 100% być zalogowany na forum :?: .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka z 'Rake' - 'boutonniere Milanaise' czyli butonierka po Mediolańsku

podobno z Mediolanem ma niewiele wspólnego. delikatna jedwabna nić jest oplatana wokół grubszej nici-żyłki,

od której formuje się kształt butonierki. pierwotnie nić pochodziła z firmy LaMilanesa.

ten sposób wykonania butonierki prawdopodobnie wywodzi się od mistrzów krawieckich rejonu Abruzzo (Caraceni) gdzie jest znana pod nazwą 'asola lucida'. praktykowana była przez rzymskich krawców, skąd została importowana do Francji przez Arturo Cifonelli i Mario da Luca (Camps de Luca).

więcej tu:

http://www.therakeonline.com/read.php?i ... h-&-Morgan

post-250-13658922930341_thumb.jpg

post-250-13658922980325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

parę lat temu oglądałem serial Dirty Sexy Money. Tematami, które nas wszystkich na to forum przywiodły, wówczas się nie interesowałem i miałem o nich żadne pojęcie. Ale utkwił mi w pamięci jeden szczegół. Jeśli tu nie znajdę wyjaśnienia, to nigdzie :)

Jeden z głównych bohaterów, multimilioner Patrick „Tripp” Darling III, grany przez Donalda Sutherlanda, zawsze albo prawie zawsze nosił w klapie marynarek, nawet smokingowych, czerwone obszycie. Przy czym, o ile wzrok mnie nie myli, nie jest to obszycie butonierki tylko nitka schodząca z wysokości butonierki prosto do brzegu lewego wyłogu.

Czy ktoś wie, co to z wynalazek?

post-3820-13658922982_thumb.jpg

post-3820-13658922982277_thumb.jpg

post-3820-13658922982485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w krótkich pytaniach:

Czy ktoś może mi powiedzieć "z czym to się je"?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mój strzał to wiązanie jak w tack pin lub spinkach, czyli na łańcuszek lub guziki są połączone półokrągłym usztywnionym elementem (np. z plastyku). Czy ktoś wie co to może być?

Tak się składa, że ja wiem. :) To zapięcie zrobione z dwóch guzików połączonych ze sobą łańcuszkiem - rozwiązanie często pojawiające się (przynajmniej w przeszłości) w smokingach i żakietach, rzadziej (jak zauważył Pszemau) w surdutach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://andrewsandpygott.files.wordpress.com/2011/01/sdc13469.jpg (duże zdjęcie)

Bardzo rzadko na garniturach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.butwbutonierce.pl/download/file.php?id=2445

Panowie nie jestem tu 24h/dobę, ale aby rozwiać wątpliwości:

Naszywana brustasza przyszyta jest nicią do marynarki (dwie pionowe kreski widoczne na foto), ja to nazwałem na nóż do grzybobrania lub długopis/fajkę/klucz do grzebania przy samochodzie... (na jej środku, pionowo). Jej głębokość jest dostępna do dna naszycia kieszeni. W takiej kieszonce nie do końca widzę poszetkę, ponieważ można ją włożyć w trzy różnej szerokości kieszonki lub dwie na końcach. To chyba rozwieje Panów wątpliwości. Oczywiście jest też mała kieszonka nad brustaszą.

Moje wątpliwości jednak tyczą się umiejscowienia jej w kanonie męskiej elegancji.

Jkrol foto dla Ciebie (wygląda jak biała nitka i chyba nią jest). Niestety nie posiada rozpinanych guzików przy mankietach.

http://forum.butwbutonierce.pl/download/file.php?id=2446

cała dyskusja: viewtopic.php?f=1&t=698&start=1812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.