Skocz do zawartości

Ciekawe rozwiązania


pszemau

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się być bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Kieszeni zewnętrznych w płaszczu/marynarce nie wykorzystuję nigdy.

Na czym miałaby polegać praktyczność tej kolejnej kieszeni? iPad? :)

Takie mam dwie, symetrycznie w kurtce od Barboura. Do grzania rąk służą.

W płaszczyku od Burberry takie coś było, też symetrycznie - było rozcięciem i można było ręce schować i sobie ogrzać (piszę w czasie przeszłym, bo płaszczyk przekazałem w inne ręce, bo choć był fajny wielbłądzi, to krótki i granatowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime

Rozumiem, że to tylko dla pokazania tego paisleya, bo takiej marynarki na pewno by Pan nie założył, żeby się nie ośmieszyć. Była ona szyta najwidoczniej przez damskiego krawca, o czym świadczą damskie guziki (z dwiema dziurkami).

Męski standard elegancji, obowiązujący zarówno dla odzieży wierzchniej, jak i dla bielizny, to guziki czterodziurkowe i to przyszyte na krzyż, a nie - jak u pseudoeleganckich krawców - równolegle.

Hybrydowym wyjątkiem są guziki trzydziurkowe (van Laack).

post-2316-13658922721783_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime

Rozumiem, że to tylko dla pokazania tego paisleya, bo takiej marynarki na pewno by Pan nie założył, żeby się nie ośmieszyć. Była ona szyta najwidoczniej przez damskiego krawca, o czym świadczą damskie guziki (z dwiema dziurkami).

O ile mi wiadomo pracownia Anderson&Sheppard, w której została uszyta wspomniana marynarka, zajmuje się krawiectwem męskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime

Rozumiem, że to tylko dla pokazania tego paisleya, bo takiej marynarki na pewno by Pan nie założył, żeby się nie ośmieszyć. Była ona szyta najwidoczniej przez damskiego krawca, o czym świadczą damskie guziki (z dwiema dziurkami).

O ile mi wiadomo pracownia Anderson&Sheppard, w której została uszyta wspomniana marynarka, zajmuje się krawiectwem męskim.

Tym gorzej, to godny pożałowania wybryk stylistyczny, który nie przystoi szacownej firmie. Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem dla ludzi bardzo niepewnych idei noszenia spinek, jest pojedynczy mankiet na spinki ze taką oto spinką:

Dołączona grafika

Chociaż dla mnie osobiście oba rozwiązania są nieeleganckie. Jeżeli ktoś chce mieć ciekawy mankiet, ale nie lubi spinek, polecam mankiet koktajlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lnianych spodniach spotykamy rozwiązanie z regulacją szerokości pasa.

Len podatny jest na rozciąganie, więc takie rozwiązanie jest przydatne.

(w tym przypadku spodnie Vistula)

To nie jest nic nadzwyczajengo. Tego typu rozwiązanie stosuje się dosyć często, ale zamiast paska. Poszukaj po forumowych garniturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurta się dość słabo sprawdzają, dwa razy ich użyłem i od razu poleciałem do krawca zwęzić w pasie spodnie. Ściskają materiał i powodują bardzo mało eleganckie rolowanie się przy pasie. Realnie nie umożliwiają też żadnej regulacji - zapięcie tylko jednego gurta powoduje straszną asymetrię, a dwóch już zmniejsza obwód spodni o 3-4cm, co kwalifikuje spodnie do przeróbki raczej. Możliwe, że efekt będzie lepszy dla kogoś, kto wyżej nosi spodnie.

Jedynym sensownym rozwiązaniem dla takiego ściągacza jest opcja jak poniżej, ale pasująca tylko do spodni na szelki z podwyższonym stanem (no ale ile osób teraz takie nosi?):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.